חושבים חדשני • מועצת חוף כרמל עם הפנים לעתיד

אסיף איזק - ראש המועצה האזורית חוף כרמל (צילום - ירון כרמי)

הראשונים בארץ – במועצת חוף הכרמל יוצאים בפיילוט חדשני

במועצת חוף הכרמל, בראשותו של אסיף איזק, ראש המועצה הצעיר והנמרץ, מקדמים תהליך למידה ארגונית חדשנית. כחלק מלקחי תקופת הקורונה, בה נאלצו רבים לעבוד מהבית, הוחלט לקדם במועצה פיילוט חדשני ובו יוכלו עובדי לעבוד מהבית יום אחד בשבוע.

מהמועצה נמסר לחי פה, כי בתחילה ייקחו חלק בתכנית מספר עובדים מכל אגף, ולאחר בחינה אם והפיילוט יצליח התכנית תורחב.

אסיף איזק - ראש המועצה האזורית חוף כרמל (צילום - ירון כרמי)
אסיף איזק – ראש המועצה האזורית חוף כרמל (צילום – ירון כרמי)

שואפים כל הזמן להתייעלות

המועצה האזורית חוף הכרמל היא הראשונה שהחלה במהלך זה בכל אזור הצפון. "אנו משקיעים רבות בלמידת התנהלות המועצה בתקופת הקורונה ובכלל, על מנת להפיק לקחים ולהסיק מסקנות לצורך שיפור וייעול התיפקוד של אגפי המועצה, של המטה ושל פעילות השטח".

ראש המועצה אסיף איזק אמר לחי פה

הפיילוט הזה מגיע כחלק מהתפיסה הניהולית החדשה שאנו מנחילים, שמתבטאת בשינויי עומק בהתנהלות. כך למשל התחילו כל אגפי המועצה לעבוד לפי תכניות עבודה שמקושרות לתקציב. זה נשמע אולי טריוויאלי, כי ככה זה בעולם העסקי, אבל במגזר הציבורי רק 15% מהרשויות עובדות כך. אנחנו כמובן ביניהם. חוף הכרמל תמשיך להיות רשות מובילה בכל הנוגע לתפיסה הניהולית ולראיית התושבים והעובדים במרכז.

במשרד האוצר גם ממליצים על פורמט זה עבור המועצות האזוריות

שילוב עבודה מרחוק בשבוע העבודה הוא עניין שבשגרה במגזר העסקי הפרטי, לאור יתרונותיו הרבים: החל ממתן אפשרות לעובדים לאזן בין חיי העבודה והחיים הפרטיים, המשך בתרומה לסביבה (הקטנת כמות נסיעות, דלק וכו'), הגברת האמון בין העובד והמעסיק, הגדלת תחושת האחריות והשייכות ועוד. נהוג כי בעבודה מרחוק מוצבים יעדים ברורים ומדידים, על מנת לאפשר הערכה של העובדים ותפקודם גם כאשר אינם נמצאים במשרד. כך יעשה גם בחוף הכרמל, כשמנהלי האגפים יאשרו את היעדים שיוצבו לכל עובדת ועובד שייקחו חלק בפיילוט.

מנכ"ל המועצה חוף כרמל ירון פרידמן, סיפר לחי פה

איכות חייהם של העובדים שלנו חשובה לנו מאוד, כמו גם הערך המוסף של חדשנות והתייעלות יחד עם שמירה על הסביבה. העבודה מהבית היא מהלך שמאפשר לנו לבטא את זה הלכה למעשה. זהו מהלך חדשני במגזר הציבורי, ואני מקווה שנגלה שהפיילוט הזה הוא רק ההתחל
2 תגובות
  1. יחיעם ששון אמר/ה

    אסיף איזק להנהלת המדינה

  2. אייל אמר/ה

    מצטרף ליחיעם,
    אסיף איזק – לכנסת ולראשות הממשלה.

לא ניתן להגיב