מחסור בפארקים לשחרור כלבים: 3 פארקים בחיפה לעומת 56 בת”א

בעלי כלבים בחיפה, מתלוננים על מחסור בפארקים לשחרור כלבים. “שלושה פארקים לא מספיקים”, הם אומרים. עיריית חיפה: “בשני הבא ייחנך פארק חדש בשכונת בת גלים ומבטיחים להמשיך באיתור מתחמים נוספים בשכונות נוספות בעיר”.

IMG_3703.jpg

גינת כלבים קריית אליעזר
תלונות רבות התקבלו לאחרונה במערכת חי פה בעניין המחסור בפינות (פארקים) לשחרור כלבים באזור חיפה. יש לציין כי בחיפה קיימות כיום 3 פינות שחרור לכלבים לעומת 56 בעיר תל אביב. ע”פ התלונות שהתקבלו ומייצגות כ-50 בעלי כלבים באזור הם מתלוננים על מצוקה רצינית בעניין מאחר ושחרור הכלב לפחות פעם ביום הינו צורך בסיסי, ולא פעם כשהם נמצאים במגרשים או פארקים שאינם מיועדים ספציפית לכלבים, אנשים אחרים מתלוננים עליהם ומזמינים להם משטרה, ופקחי עירייה.

אחד מבעלי הכלבים סיפר לחי פה, “אני יחד עם בעלי כלבים נוספים היינו נפגשים בשעות הערב במגרש הנמצא באזור כרמל צרפתי אך אחד האנשים הזמין לנו משטרה ובכך גם האופציה הזו נסגרה בפנינו. אנחנו צריכים ודורשים מקום זמין ובטוח לשחרר בו את הכלבים ומבקשים את תמיכת ועזרת העיריה שמתעלמת מהבעיה כבר מספר שנים ורק שולחת פקחים שירשמו דוחות”.

איתי_גלבוע.jpeg
איתי גלבוע
נושא הצורך בפארקים לשחרור כלבים באזור חיפה עלה בישיבת מועצת העיר שהתקיימה השנה וזאת בעקבות התלונות הרבות שמתקבלות בעירייה בגין מטרד צואת הכלבים על המדרכות. את הנושא העלה חבר המועצה ד”ר איתי גלבוע (חיפה חדשה), שסיפר על תלונות התושבים, על המטרד ממנו סובלים ועל ההצעה להכפיל את הקנס למי שלא מנקה אחרי הכלב שבבעלותו.

את הצעתו של ד”ר גלבוע תוכלו לראות בקישור הבא:
(הצעת חוק להעלאת הקנס לבעלי כלבים מלכלכים מ- 475 שקלים ל- 730 שקלים)
[topic:3olscdog]https://haipo.co.il/forum/viewtopic.php?f=17&t=13438[/topic:3olscdog]

נציג השירות הויטרנרי ד”ר יאיר וייס, וחברי המועצה ד”ר אורי גרינברג (יש עתיד) ועודד דוניץ (העבודה) היו אלה שציינו כי הפתרון הוא הקמת גני שחרור לכלבים ולא הכפלת הקנס.

וייס: “אני רוצה להסביר את מהות הבעיה, מאוד קשה גם לתפוס את הכלב בזמן הנכון, וגם לקשר אותו לבעלים. נושא הבדיקה הגנטית של הצואה נבדק כבר לפני עשר שנים והעלויות כבדות מאוד, בנוסף לעלויות ההפעלה שלו. מה שהעירייה התחילה בזמן האחרון בנוסף לנושא של חקיקה וזה הקמת פארקים לשחרור כלבים, זה הדבר הנכון. ואנחנו מקווים שזה יהווה פתרון כי גם הכלבים יהיו מרוצים וגם בעלי הכלבים. מה גם כי כאשר הכלבים מתרכזים במקום אחד עם בעליהם והכלב עושה את הצרכים שלו וכל בעלי הכלבים האחרים ליד, יש גם ניקיון והאזור ליד נקי יותר. אני מקווה שעם השנים והתקציבים יוקמו יותר גנים כאלה”.

גרינברגר: ” מי שיש לו כלב ידע בדיוק על מה אני מדבר. כלב זה כמו ילד, גם מי שמחזיק שלושה או חמישה או עשרה כלבים כן, צריך לדאוג להם ולדאוג גם לסובבים אותו. אני בעד הגברת האכיפה על מי שמשאיר את השאריות של הכלבים שלו לרווחת הציבור הרחב, אבל צריך להגביר את התשתיות שמקלות עם בעלי כלבים שומרי חוק. לדוגמה כמו שיש פארק שכלבים יכולים להסתובב חופשי בקרית אליעזר ככה צריכים להיות עוד ועוד פארקים כאלה, בכרמל משוועים לכזה דבר. כל כסף שמגיע כתוצאה מהגברת הקנסות האלה, אם אנחנו כבר הולכים על מהלך של הגדלת קנסות צריך להיות כסף צבוע שבא לשרת את ציבור בעלי הכלבים בחיפה באמצעות דרכים כאלה ואחרות”.

עודד_דוניץ.jpg
עודד דוניץ
דוניץ: “בתור עירייה אנחנו אמורים לדאוג לכל האוכלוסיות שנמצאות בתוך העיר הזאת. הכלבים הם אוכלוסייה, החתולים הם אוכלוסייה, אנחנו מחויבים לעקר אותם, מחויבים לטפל בהם ומחויבים לתת לכלבים איזשהו מקום לאפשר להם לעשות את הצרכים שהם צריכים, ברגע שזה יהיה – אתה יכול לדרוש מבעלי הכלבים לוודא שזה יעשה במקום הזה, לקחת אותם, להוציא אותם. לא להטיל עונשים,”.

מעיריית חיפה נמסר לחי פה בתגובה: “עיריית חיפה, פועלת בשיתוף התושבים, לאיתור שטחים פנויים בשכונות העיר בהם ניתן לשחרר כלבים באופן חופשי. מתחמים אלו מוקמים לאור הניסיון שנצבר בשכונת ורדיה בה הוקם המתחם הראשון לשחרור כלבים אשר נסגר בסופו של דבר לבקשת התושבים שחששו מהמטרד שיגרם להם”.

“ביום שני הקרוב יחנך בשכונת בת גלים מתחם חדש לשחרור כלבים לאחר שלפני מספר חודשים נחנך מתחם דומה בשכונת קריית אליעזר. במקביל ממשיכה העירייה באיתור מתחמים נוספים בשכונות נוספות של העיר”.

[topic:3olscdog]https://haipo.co.il/forum/viewtopic.php?t=10594[/topic:3olscdog]

הגיבו כאן לכתבה