רדיו צפון תובע עיתונאית חיפאית בסך 142,446 ש”ח בגין לשון הרע

רדיו צפון הגיש תביעה נגד העיתונאית החיפאית, טלי ליבמן בסכום של 142,446 ש”ח בגין לשון הרע. בכתב התביעה מוסבר כי ליבמן פגעה בשמם הטוב של הרדיו וחלק מעובדיו וכן בפרנסת בעלי הרדיו.

ליבמן הסבירה במענה לכתב התביעה כי מדובר בתביעה קנטרנית שנועדה להלך עליה אימים וכי מדובר בביקורת לגיטימית על עיריית חיפה, אשר הזמינה סיקור אוהד בתכנית רדיו וכי אין בדברים משום ביקורת על רדיו צפון, אלא ביקורת לגיטימית על מעשי עיריית חיפה.

מכתב התביעה עולה, כי ליבמן, פרסמה ביום 14.5.20 פוסט ברשת החברתית פייסבוק בעקבות משדר אותו קיימה התובעת (רדיו צפון) בעיר חיפה – משדר הצדעה שנועד להוקיר את גורמי ההצלה וגורמי העזר בחיפה.לשון הפוסט שפרסמה ליבמן בדף הפייסבוק הפרטי שלה:

ראש העיר עינת קליש ממה את מפחדת?
הסבר:
העירייה הביאה את רדיו צפון לשדר מרחוב הרצל בהדר, תחת הכותרת מצדיעים ללוחמי הקורונה של העירייה.
על-פי תכתיבי העירייה הוזמנו מרואיינים שונים מהעירייה לבמה שהוצבה בבית הקרונות וספרו על עבודתם בזמן הקורונה.
אין לי מושג כמה עולים לנו שידורי הליקוקים האלה ולמה השת״פ עם רדיו שהחיפאים לא מחוברים אליו. מילא עם רדיו ארצי, אבל רדיו מקומי מהצפון? טוב שלא הביאו רדיו טבריה.
העירייה כאמור לא מגיבה לשאלות קשות כפי שאתם כבר יודעים, אבל כל זה ניחא.
השיא של כל האיוולת הזאת היה שראש העיר עינת קליש הגיבורה שיושבת בעירייה ממש כמה מטרים מבימת המשדר, לא הגיעה פיזית כמו שאר המרואיינים, אלא התראיינה בטלפון!
ממה את מפחדת ראש העיר?
מהתושבים?
אנחנו כל כך מפחידים?
שימי שלטים כמו לחזירי בר רק עם תמונה שלנו!
חכו השיא מגיע במשפט הראשון של המגישה שמתארת את כל העשיה הנפלאה בעיר בזמן הקורונה:
המגישה רינה בניון: ״הכל בזכות מי שעומדת מאחורי כל זה ובזכותה שיעור התחלואה בחיפה הוא הנמוך ביותר בארץ, ראש העיר עינת קליש״
קליש: שלום רינה
אני: פיפי
זה הזכיר לי את הכתבות של אלירן טל.
שהפך כעת לממלא מקום דובר העירייה.
וכתב לכאורה לרינה את השאלות שהגברת קליש לא תתבאס עליו.
הכל לכאורה
יללה הלכתי להקיא
לוגו רדיו צפון

בכתב התביעה נטען, כי הדברים המצוטטים מהווים לשון הרע נגד רדיו צפון, כאשר מציגים אותו ככלי ריק מתוכן מבחינה עיתונאית, ומהווה כביכול בובה של עיריית חיפה. בנוסף לכך שהוכתבו לרדיו זהות המרואיינים והשאלות שיישאלו אותם המראיינים. אם לא די בכך מהדברים עולה כי רדיו צפון מוצג כמי שמכר את עקרונותיו העיתונאיים בתמורה לבצע כסף. וכן ניסיון להנמיך את מעמדו של הרדיו.

מנכ”לית התחנה רינה בן עיון, פנתה לליבמן, לאחר פרסום הפוסט, וביקשה ממנה למחוק אותו ולפרסם התנצלות שתעבור את אישורם. ליבמן, סירבה בטענה כי לא מדובר בלשון הרע.

במענה למכתב ההתראה לפני תביעה שנשלח לליבמן, השיב בא כוחה עו”ד אהרון איתן, ממשרד עורכי הדין דורון טיקוצקי קנטור גוטמן ועמית גרוס כי הפסוט אותו פירסמה ליבמן, אינו מהווה פרסום אסור על פי חוק איסור לשון הרע. עוד הוסיף כי טענות ליבמן, כלפי הרדיו הן אמת לאמיתה וחוסות תחת ההגנה של “אמת דיברתי”. מה גם שהפוסט פורסם בדף האישי שלה ולא היה פרסום כעיתונאית מטעם רדיו חיפה או ידיעות חיפה בהם היא מועסקת.

מדובר בפרסום שהיה הבעת דעה על גוף ציבורי (עיריית חיפה) ועיקר הביקורת לא היתה על רדיו צפון.

ברדיו צפון החליטו להגיש כאמור את התביעה בסך 142,446 שקלים.

טלי ליבמן (אלבום פרטי)

העיתונאית טלי ליבמן מסרה לחי פה בתגובה:

מדובר בתביעה קנטרנית שהוגשה נגדי על ידי רדיו צפון. התביעה הוגשה בעקבות פוסט אישי ופרטי שפרסמתי, בו הבעתי את דעתי על יום שידורים של אותה תחנה בחיפה. אני מבינה שאנשים ש”טוב הלב” שלהם, הוא אשר מניע אותם תמיד, מנסים להכפיש את שמי באופן מתוזמר בשעות האחרונות. שירגישו טוב עם עצמם.

מדובר בתביעה אשר נועדה כל כולה להלך עלי אימים ולמנוע ממני להמשיך ולהביע את דעותיי. אני מיוצגת על ידי משרד עורכי הדין טיקוצקי מחיפה, ומשוכנעת כי הצדק גם ייעשה וגם ייראה. תביעה שכנגד תוגש בקרוב. אני מרגישה מצוין ורחוקה מלהתרגש.

הדבר המעציב והמצמרר ביותר מבחינתי, הוא השימוש שעושה התובעת בשמו ובזכרו של חלל צה”ל סמל-ראשון רז מינץ ז”ל, שנפל בקרב עם מחבלים. אם העמותה לזכרו של החייל זקוקה לתרומות, אתרום לה באהבה רבה ומכל הלב והנשמה. הניצול הציני שעושה התובעת בשמו של החייל המנוח, היא המעליבה ביותר מבחינתי, ועליה להתבייש.
אמשיך תמיד להביע את דעותיי. איש לא יאיים עליי וינסה להשתיק אותי מלהביע את דעתי וטעמי האישי.

הגיבו כאן לכתבה

13 תגובות
 1. אביאל אמר/ה

  סוף סוף הגיע הזמן שמישהו ייחנך אותה בהצלחה

 2. חלי אמר/ה

  היא רגילה לעשות מה שבא לה, אולי כעת תתחיל לחשוב פעמיים

 3. קובי אמר/ה

  חיזקי ואימצי, מותר ורצוי להביע דעה, מקווה שבתביעה שלך נגדם תיזכי

 4. מעיין אמר/ה

  כמה טינופת יוצאת מפיה. חבל. היא צריכה להיות יותר קלאסית ופחות לדבר בלכלוך

 5. חלי אמר/ה

  לא נראהלי שהיא מסוגלת

 6. אלה+נווה אמר/ה

  רדיו צפון אתם כלי תקשורת מצויין והראשון שחשף שהקורונה הייתה כאן קודם , מי שצוחק עליכם… זה מעיד על עצמו

 7. עזאיזה חוסאם אמר/ה

  רק ריך חשבו את הענין בשקלים. חסר כמה אגורות.

 8. אבי אמר/ה

  כל הכבוד ובהצלחה לטלי, מקווה שבית המשפט יעניש את הרדיו.
  שווה לבדוק האם ניתן להגיש תביעה נגדית ובמקביל לבדוק עלויות לתושבי חיפה של היום הזה.

 9. רוח רעה אמר/ה

  כשהממסד מתחיל להלך אימים על עיתונאים ואזרחים זה כבר מתחיל להידמות למשטרים אפלים, וזה כבר לגמרי לא בדיחה: עצוב מה שקורה לנו בחיפה מאז שקליש נבחרה. רוח רעה שהלוואי ותחלוף כבר.

 10. שמשון אמר/ה

  צודקת בכל מילה.טלי,אל תחששי מהם,זוהי תביעה קנטרנית של רדיו מגעיל שאף אחד לא מקשיב לו.כל מילה שלך נגד קאליש נכונה,אפילו הקטנת מעט כדי לא לפגוע בה.אין ספק שמדובר בראשת העיר הגרועה בתולדותיה של חיפה,אין ספק שבבחירות הבאות,לא תקבל אפילו 5%.הכל רקוב בעירייה.צריך לפתוח בחקירת המשטרה להתנהלות הכספית בעירייה.ויפה שעה אחת קודם.ודרך אגב,אולי כדי לך להתחיל לשמוע רדיו טבריה,לפחות שם,הדגים שותקים.שבת שלום טלי היקרה.

 11. ארוין אמר/ה

  בית הקרונות? קרונות???????

 12. ארוין אמר/ה

  בית הקרונות?????????????

  קרנות…..

 13. פוקי אמר/ה

  אלה נווה,
  רק אפידמיולגי מחמד , ומומחים מטעם עצמם טענו שהקורונה היתה פה קודם.

הגיבו כאן לכתבה