תיקון ליל שבועות באקדמית גורדון בחיפה • שלישי 26/5/20 • חינם

ליל שבועות (צילום: ילנה זגוסקין. בתמונה: עדן קלוצמן)

תיקון ליל שבועות ישודר בלייב, בעמוד הפייסבוק של האקדמית גורדון ביום שלישי 26/5/20. ג’ בסיון התש”ף, בשעה 20:00 ויארך כשעתיים.

לכבוד החג השבועות, המשרה אווירה של התחדשות והתחברות זה לזה ומקורו בתנ”ך, התגייסו מרצי החוג למקרא באקדמית גורדון בחיפה ליזום אירוע של קריאות שונות במגילת רות, כפי שנהוג מזה דורות רבים בקהילות ישראל.

בערב מיוחד זה יקראו במגילה מרצי החוג, סטודנטים והרב ד”ר בני לאו ממיזם “929 תנ”ך ביחד”. ערב זה עוסק כולו במצוקה וחסד הקשורים במציאות ימינו, שבה מצוקה חברתית ומשפחתית מעוררת מעשים של חסד בידי אנשים פרטיים וארגונים. 

החסד והעזרה הם רעיונות מרכזיים במגילת רות שרקעה עתות צוקה ומצוקה. הערב כולל הרצאות קצרות בנות 10 דקות כל אחת. כפי שכותרות ההרצאות מלמדות, הדמויות במגילת רות – בעז, רות, נעמי, ערפה, ואפילו שושלת המלך דוד, קמות לתחיה וקורמות עור וגידים, ומוארות באורות מגוונים – אור מגדרי, חברתי, אישי ואף באור המנהגים והחוקים הקדומים. אלו יבליטו ויאירו את מציאות חיינו היום.

ליל שבועות באקדמית גורדון בחיפה (צילום: יח”צ גורדון)

ד”ר שירלי נתן-יולזרי, ראש החוג למקרא באקדמית גורדון

החוג שלנו באקדמית גורדון מקיים שיתופי הפעולה עם גופים רבים וכך מעשיר את תוכנית הלימודים בתכנים רבים ומשלב גם כלים טכנולוגיים ומיומנויות של המאה ה-21

ניתן יהיה גם להשתתף גם באמצעות שיחת טלפון במספר: 055-3301762, קוד כניסה: 92244918234.

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. רפי+חסון+ומשפחתו. אמר/ה

    תיקון טוב.גורדון מכללה טובה.

הגיבו כאן לכתבה