ניצה בן צבי, מנכלי”ת תאטרון חיפה, בפניה נרגשת לשר התרבות החדש חילי טרופר

מנכלי”ת התאטרון העירוני חיפה, ניצה בן צבי, בירכה את ח”כ חילי טרופר על מינויו לתפקיד שר התרבות והספורט החדש. היא הביעה את תקוותה כי מינויו יביא לצמיחה תרבותית מחודשת בחברה הישראלית בכלל ובעיר חיפה בפרט

ניצה בן צבי

אנו נרגשים מההבטחה שמגיעה עם מינוי זה ומקווים שתשים את היצירה הישראלית על כל גווניה, בראש סדר היום הציבורי והממשלתי, שתשקוד על פיתוח וטיפוח של רוח היצירה הישראלית הנושבת מצפון ועד דרום ושחופש הביטוי וערכי היצירה יהוו מצפן לניווט הזה גם בישיבות הממשלה, מתוך אמונה שתרבות וחברה חד הם.
ניצה בן צבי (צילום: יואב אתיאל)
ניצה בן צבי (צילום: יואב אתיאל)

חילי טרופר, אנא ממך פעל מידית על מנת שנשוב לבמות בהקדם האפשרי

בעקבות משבר הקורונה, תאטרון חיפה, כמו יתר התאטראות, עצר את פעילותו השוטפת, אך כדי לשמר את הקשר עם הקהל , יצר את “תאטרון עד  הבית”, מיזם שבו מועברות הצגות התיאטרון באופן מקוון. לאורך כל תקופת משבר הקורונה, דאגה בן צבי לשמור על קשר אישי עם קהל הצופים ולא שכחה גם את השחקנים, שנאלצו לשבת בביתם במקום להופיע על הבמה, וכך יזמה בשיתוף עם השחקנים סרטונים ששוגרו לקהל הנאמן של התאטרון.

תאטרון יוצר ופורץ דרך. ניצה בן צבי ועידן אלטרמן (צילום: ירון כרמי)

ניצה בן צבי

התרבות צומחת ופורחת ברחבי הארץ ולצערי הפירות עפים לתל אביב.
חשוב לעודד חממות יצירה בכל עיר ויישוב בארץ כך שהיוצרים לא יעופו לתל אביב ויישארו בעיר הולדתם ויתרמו לחיי הרוח בעיר.
אצלנו בחיפה קיימת קבוצה ״חיפאית״ של שחקנים ויוצרים חיפאים החיה ויוצרת בעיר ומלאת תשוקה להטביע את חותמה. התאטרון ובמיוחד תאטרון חיפה תורמים לחוסן החברתי ולמעמד המטרופולין והתרבותי של העיר וכולי תקווה שנזכה להרחיב את פעילותנו בהקדם.

הגיבו כאן לכתבה

4 תגובות
 1. שמשון אמר/ה

  ניצה,תדאגי שתיאטרון חיפה לא יחלל שבת.רוב ההצגות מלאי זימה.תעלו הצגות יהודיות כמו פעם בשנות ה 50 שהיתה צניעות ואהבת חינם.רק כך תצליחו.בכל דרך אחרת תראו כישלון וחבל.

 2. צור אמר/ה

  לשמשון הגיבור,
  דברייך דבריי הבל בהתגלמותם!
  הציבור מוכיח כבר הרבה שנים את אמונו בתיאטראות בארץ, ואתה מוזמן להמשיך לשמור שבת להתגעגע לטוביה החולב….

 3. אסתי אמר/ה

  ניצה, יישר כוחך. נכון אמרת – שתל אביב במרכז מעייניהם של הפוליטיקאים, ואין בזה צדק. תיאטראות ברמה שבה מאופיינות הצגות התיאטרון העירוני והפקותיו, ראויות לתמיכה הרבה יותר רחבה!

 4. זיוה אמר/ה

  מחכה בקוצר רוח לפתיחת התיאטרון בחיפה….

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

 1. להגיב לכתבה
 2. לדף הבית של חי פה
 3. למדור תרבות ואירועים בחיפה
 4. סגור והמשך בכתבה זו