בית חולים 10 הוסב לבית חולים מקצועי שייתן מענה להתפרצות הקורונה בקרב חיילים וסיוע לבתי החולים באזור

פיקוד הצפון יחד עם אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה ומשרד הביטחון הסב את ״בית חולים 10״, שעד כה שימש מרכז מרפאות מומחים, לבית חולים של ממש, שייתן את המענה המקצועי והמסור ביותר במקרה של התפרצות המחלה בקרב חיילים, וכדי לסייע לבתי החולים שבאזור לפי דרישה.

באמצעות שיתוף הפעולה בין כלל האגפים בפיקוד, ותוך כשבועיים, שככלו שיפוץ אינטנסיבי של המקום והקמה של תשתיות חדשות, שיוכלו לאפשר את התנאים המתאימים הוקם המתחם הייחודי, שבמקרה הצורך צפוי לתת מענה למאות חולים במצב קל עד קשה ואף כאלו הזקוקים לטיפול נמרץ.

המענה הרפואי שיינתן לחיילים יהיה על ידי סגל רפואי חדש שהורכב ממיטב הרופאים בצה”ל, מהרופאים הגדודיים ועד לאחיות, כולם לוקחים בזה מאמץ משותף כדי לתת את המענה בסטנדרט הגבוה ביותר. הסגל הרפואי החדש עובר הדרכות בראשות אל”ם ד״ר קרפ ומפקדת מרפאת פילון, רס”ן קטי בורלק.

הסבת בית חולים 10 לבית חולים המטפל בקורונה

ההדרכות נערכו באופן קפדני על מנת שכלל הסגל יתמקצע בטיפול הנגיף. הרופאים המומחים, האחים והאחיות, הקב״נים ובעלי התפקידים האחרים עברו סדרת שיעורים המלמדים את העבודה עם המערכות הטכנולוגיות החדשות, כיצד למלא פרוטוקולים לטיפול בחולה קורונה, עבודה אל מול החמ”ל המתכלל וקבלה של חולה חדש בבית החולים.

בית חולים 10

מנהלת פרויקט הבינוי, סג”ם ירדן אדיב:

האתגר המרכזי היה פרק הזמן הקצר. להקמה של דבר כזה לרוב נדרש זמן רב, אבל בימים האלה כולם מבינים את החשיבות שיש לביצוע המשימה, ועושים כל מה שאפשר כדי להביא לתוצאה המיטבית.

רס”ן בורלק, שמשמשת כעת גם כאחות מוסמכת בבית החולים:

חשוב לנו לדאוג ולוודא שכולם מיושרים, אנחנו מבצעים ריענון מקצועי לכלל הרופאים עד לאחרון הפרטים.

ד״ר ארז קרפ, מפקד הרפואה של פיקוד הצפון (מר״פ), שעומד בראש המפעל:

למהלך הזה נקבעו 3 יעדים: שימור הכשירות של צה”ל, שמירה על בריאות האנשים וסיוע למגזר האזרחי איפה שניתן. אין ספק שגם בימים אלו צה״ל ופיקוד הצפון בפרט, פועל בצורה מקצועית וחדורת מטרה. אני מאחל לכל מדינת ישראל ולחיילי צה״ל המגנים בכלל הגזרות רפואה שלמה.
בית חולים 10

קורונה – כל הכתבות

הגיבו כאן לכתבה