רועי וולף קצין התנהגות אוכלוסייה (במיל) ודור שני לניצולי שואה • "לא שכחו אותם והם לא לבד"

חיילי פיקוד העורף של מחוז חיפה ייצאו היום שני 20/4/20 לחלק פרח ותעודה לניצולי השואה. בין חיילי הפיקוד שיצאו לחלק הוא קצין התנהגות אוכלוסייה (במיל) רועי וולף, שהוא גם דור שני לניצולי שואה.

רועי וולף עם אמו ז"ל בסיום קורס לוחם במגלן

אימו של רועי קרין ז"ל, נלקחה בגיל 4 מהולנד למחנה הריכוז טרזין שם שהתה במשך שנה וחצי עד לשחרור המחנה. רועי התגייס לצה"ל בשנת 1997 כחייל סדיר ליחמ"מ, חיל האיסוף הקרבי. הוא שירת כמפקד וחובש קרבי. במהלך שירותו, הוא השתתף כלוחם בנסיגה מדרום לבנון וכחייל מילואים השתתף במבצע חומת מגן ובמלחמת לבנון השניה, ובמבצע צוק איתן.

בשנה שעברה, הצוות של רועי השתחרר משירות המילואים, אך הוא בחר להמשיך לתרום לצה"ל וכיום הוא משמש כקצין התנהגות אוכלוסייה במחוז חיפה. את קורס הקצינים של פיקוד העורף סיים רועי בהצטיינות.

אביו של רועי אל"מ ד"ר אליעזר וולף, שהוריו ברחו מגרמניה עם עליית הנאצים לשלטון, התגייס לצה"ל בשנת 1955 והשתתף ברוב מערכות ישראל. כיום בגיל 81 הוא עדיין משרת כחייל מילואים פעיל, זה למעלה מ-62 שנה כשופט צבאי בדרגת אל"מ.

עיריית טירת כרמל – רחב

האחיין של רועי, תומר, הוא האח השלישי במשפחה שמשרת כיום בקבע כלוחם מגלן והאחיינית של רועי רעות סיימה את קורס חובשים בצה"ל לא מזמן ובימים אלה מבצעת בדיקות קורנה כחובשת בחיל הרפואה.

רועי וולף

רועי וולף בשיחה לחי פה:

אין ספק שיש לי זכות גדולה לשרת בצה"ל. אמא שלי ז"ל שהיא בעצמה ניצולת שואה כל הזמן אמרה כי שירות בצה"ל הוא זכות לא חובה. היום יש לי את הזכות והכבוד לחלק לניצולי השואה פרח ותעודת הוקרה כאות תודה ולהזכיר להם שבזכותם אנחנו כאן.

הכי חשוב במיוחד בתקופה זו של הקורונה לתת להם תחושה שלא שכחו אותם והם לא לבד. שאנחנו נמשיך להיות איתם ומאחלים להם בריאות. זה מאוד חשוב להתחבר אליהם בכל דרך אפשרית גם באמצעות הזום, לשאול לשלומם ולתת להם להבין שהם לא לבד בכלל וביום השואה בפרט. זה המסר לכל עם ישראל.
2 תגובות
  1. רפי+חסון+ומשפחתו. אמר/ה

    כל הכבוד לחיילי פיקוד העורף מחוז חיפה על פועלם המסור. מעולה.מרשים.

  2. רפי+חסון+ומשפחתו. אמר/ה

    ולרועי וולף ולאמו.

לא ניתן להגיב