רותם ארנברג מחיפה, רק בת 16 ולא יכולה לשבת בחיבוק ידיים לאור מצב הקורונה

רותם ארנברג

בשל הצורך הגדול לסיוע בתקופה זו, רותם ארנברג, בת 16, המתגוררת בשכונת אחוזה בחיפה, לא יכלה לשבת בחיבוק ידיים לאור המצב. רותם החלה להתנדב לפניי כמה שבועות בחמ”ל של ארגון “לב אחד”, וזאת תוך כדי לימודים בזום במסגרת לימודיה בתיכון “הריאלי”.

ארגון “לב אחד” הוקם בשנת 2005, הוא ארגון “רדום” בדר”כ ויוצא לפועל באופן נרחב וכלל ארצי בשעות משבר. מטרתו היא מתן מענה לכלל האזרחים הנזקקים לסיוע בכל שיבקשו: מחלוקת מזון, תרופות לאוכלוסיות בסיכון ונזקקים, ועד בייביסיטינג על ילדי רופאים, סיוע בחקלאות, חלוקת מסיכות, שיחות עם קשישים בודדים ועוד. ..

רותם מספרת על התנדבות שריגשה אותה באופן אישי, שעלתה בימים הראשונים להתנדבותה. הכל החל בקבלת פנייה לא שגרתית במיוחד בחמ”ל חיפה. אישה קשישה תושבת העיר חיפה, פנתה בבקשה לעזרה, שכן המקרר שלה התקלקל ולא הייתה לה אפשרות לשלם לטכנאי. רותם ושאר חברי החמ”ל החלו להתקשר למספר טכנאים, עד שנמצא טכנאי שהיה מוכן להתנדב ולסייע. עם זאת, הטכנאי הודיע כי לאחר בדיקת המקרר שלא ניתן לתקן אותו. במזל רב התברר כי לקשישה יש מקרר נוסף במחסן, אך עם זאת אין ביכולת הטכנאי להרים אותו לבד. תוך מעט זמן החמ”ל יצר קשר עם שני מתנדבים, נערים תושבי העיר, שנרתמו לסייע להרים את המקרר. לאחר מכן יצרה רותם קשר עם הנערים כדי לוודא שהכל כשורה. ואכן הנערים והטכנאי סחבו שלושתם את המקרר מהמחסן, חיברו אותו ולמעשה הצילו אישה קשישה מסכנת רעב.

רותם ארנברג
רותם ארנברג (צילום: גיא אדלר)

רותם מוסרת לחי פה

אני קוראת לכל מי שלא נמצא באוכלוסיות הסיכון לבוא ולהתנדב בארגון ‘לב אחד'” , בימים האלה יש לנו את ההזדמנות הטובה ביותר לעזור ולתרום משהו קטן שיכול להיות כל כך קריטי לאחר. לשנות ואף להציל חיים של הרבה אנשים, בפעולות פשוטות שלא אורכות הרבה זמן, כמו להקדיש חצי שעה מהיום לקניית מזון לקשישה למשל, בנוסף, חשוב לי להדגיש שכל אזרח שצריך עזרה שלא ירגיש לבד, ויתקשר לחמ”ל שלנו. אנחנו פה לשם כך. אנו נותנים סיוע לכל בקשה בשמחה גדול

רוצים להתנדב?
צריכים סיוע?

אנא צרו בהקדם קשר • 073332426

רותם ארנברג
רותם ארנברג

הגיבו כאן לכתבה

8 תגובות
 1. רפי חסון ומשפחתו. אמר/ה

  מעולה רותם ארנברג החיפאית .אין כמוך .כל הכבוד לך.מצוין.

 2. רפי חסון ומשפחתו. אמר/ה

  תודה גם לנגה כרמי,מנהלת אתר חי פה שהקדשת מקום מכובד לרותם.מקסימה את נגה.

 3. מתנדב איתה אמר/ה

  אלופה

 4. צביקה אמר/ה

  רותם ארנברג, כל הכבוד לך! דוגמה והשראה לכולנו! צביקה

 5. רחל ארנברג אמר/ה

  רותם נכדתנו הנדירה תמיד עם הפנים לזולת ,מושיטה יד ולב כאחד. תמיד שמחה לכל משימה במשפחה ובחברה .רותם מרגשת אותנו תמיד, מהווה מקור לגאווה ומפיצה אהבה בענווה.

 6. דורון רז אמר/ה

  שאפו גם לבית הספר שמחנך לערכים
  ========================

 7. לאה אבני אמר/ה

  איזה נוער יש לנו בורכנו בילדים כאלו, התרגשתי לקרוא מה רותם עושה בימים קשים אלו. יישר כח.

 8. חיים מאירסדורף אמר/ה

  מזל שהמחשב חזר לפעול. בהצלחה. זיידי חיים

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

 1. להגיב לכתבה
 2. לדף הבית של חי פה
 3. למדור חברה וחינוך בחיפה
 4. סגור והמשך בכתבה זו