“פרח נתתי לסבתא” – הפרויקט צבר תאוצה ושגרירי רוטשילד מתכננים סבב חלוקת פרחים נוסף לקראת החג השני • סגר הקורונה

אל מול משבר הקורונה, מציאות הסגר והבדידות של רבים ובפרט של האוכלוסייה המבוגרת, החליטו משתתפי תוכנית “שגרירי רוטשילד” מבית שותפויות רוטשילד בחיפה, לקחת יוזמה ולנסות לעשות קצת טוב על הלב גם בתקופה קשה זו. 

הילה קום, סטודנטית בחיפה ומשתתפת בתוכנית “שגרירי רוטשילד” מספרת לחי פה:

“גם אנחנו הרגשנו חסרי אונים מול השינויים שקורים לנו מול העיניים ורצינו לנסות לרגע לא להתעסק בכאב שלנו, בעקבות המצב, אלא להתרכז באחרים שאולי זקוקים ליותר עזרה או יד מושטת. חשבנו ביחד והבנו פתאום כי מעבר לבריאות הפיזית שהיא כה חשובה, גם הנפש צריכה עזרה לפרוח בתקופה הזו ושאולי מחווה “קטנה – גדולה” כמו פרח או מילה טובה יכולה להביא לאושר גדול לאדם מבוגר שמרגיש לבד במערכה.”

פרח קטן – שינוי גדול

הילה קום: “הבנו שדווקא ברגעים כאלו פרח קטן יכול לעשות שינוי גדול ולגרום לאנשים מבוגרים לא להרגיש לבד בבידוד. יחד החלטנו לצאת למיזם “פרח נתתי לסבתא” שמטרתו לשמח כמה שיותר קשישים לקראת החג ולחלק להם פרחים.”

"פרח נתתי לסבתא" - פרויקט של "שגרירי רוטשילד" בתקופת סגר הקורונה
“פרח נתתי לסבתא” – פרויקט של “שגרירי רוטשילד” בתקופת סגר הקורונה

תמיכה בחנויות הפרחים

במקביל לניסיון לשמח כמה שיותר קשישים וקשישות בעת הזו, הבינו השגרירים כי המצב המורכב  הביא לכך שחנויות פרחים רבות נקלעו לצרה כלכלית  ועל כן חשוב לתמוך בעסקים קטנים, כמו חנויות הפרחים דווקא כעת. “ככה התחלנו לפעול. המיזם שלנו פועל בשני צירים עיקריים. הראשון הוא פשוט להזכיר לאנשים להזמין פרחים לסבא וסבתא שלהם לקראת החג. לכן יצרנו קשר עם כמה שיותר משתלות וחנויות פרחים ברחבי הארץ, שנפגעו עקב הקורונה, והצענו להם שנפרסם אותם בעמוד פייסבוק של המיזם כדי שאנשים יזמינו מהם פרחים לסבא וסבתא שלהם ולא מרשתות גדולות בהכרח. הציר השני, הוא תרומות עבור משלוחי פרחים מרוכזים לבתי אבות,” מספרת הילה.

תרומות רבות מאנשים טובים

בשבוע האחרון אספו משתתפי התוכנית תרומות רבות מאנשים טובים שרצו להעניק עציץ לחג לסבא או סבתא שאינם מכירים. הפרחים הוזמנו מחנות הפרחים המקומית ‘פרחי יפעת’ וביום ג’ שלפני ערב החג כמעט 300 קשישים וקשישות קיבלו עציץ וברכה לקראת החג!

המיזם המקסים “פרח נתתי לסבתא” צבר תאוצה והשגרירים אף מתכננים סבב חלוקת פרחים נוסף לקראת החג השני.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

5 תגובות
 1. רפי חסון ומשפחתו. אמר/ה

  פרוייקט חשוב דווקא בימים אלה.

 2. רפי חסון ומשפחתו. אמר/ה

  מאוד חיוני לחלק פרחים בחג השני.יישר כוח לכם.

 3. אלאונורה אמר/ה

  יופי של יוזמה. כל הכבוד לצעירים שלנו.

 4. מילי אמר/ה

  הילה קום היא מלאכית והפרויקט מקסים ומחמם את הלב 💜

 5. סו ושלמה אמר/ה

  וואוו. איזה בחורה מדהימה. יוזמה מבורכת ומשמחת לב. כסבים אנו מעריכים ומברכים אותך הילה קום. אגב המשפחה שלך מקום שבאיראן ? סו ושלמה

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.