בשורות טובות מרמב”ם | מוחמד דיאב, אחד המטופלים הקשים של מחלקת הקורונה נגמל מהנשמה וחל שיפור במצבו

חדשות טובות מרמב”ם: מוחמד דיאב, אחד המטופלים הקשים של מחלקת ה”כתר” (קורונה) ברמב”ם נגמל מהנשמה וחל שיפור במצבו. את הבשורה קיבלו בני משפחתו הגרעינית והמורחבת אשר נמצאים בבידוד במלון בת”א, באמצעות שיחת ווידאו עם מוחמד ממיטת האשפוז ברמב”ם.

לפני כשבוע וחצי פונו מוחמד בן 56 ואחיו סובחי 61, תושבי טמרה, אל מחלקת הקורונה “כתר” ברמב”ם כשהם מאובחנים כחולי קורונה. בתוך מספר ימים החל מצבו של מוחמד להידרדר והוא הורדם והונשם כדי לתת לגופו את האפשרות להתמודד עם המחלה בצורה טובה יותר.

מצבו של אחיו, סובחי, לעומת זאת השתפר והוא הועבר בשישי האחרון לבידוד במלון בת”א, יחד עם רעייתו, אשת אחיו המאושפז ברמב”ם וארבעת בנותיו של האח. אמם של השניים גם היא מאושפזת במחלקת קורונה ברמב”ם ומצבה טוב.

48 שעות לאחר שנפרדו האחים, החליט צוות המטפל ביחידה לטיפול נמרץ במחלקת הקורונה לנסות ולגמול את מוחמד מהנשמה, תהליך שהסתיים בהצלחה. בסופו ולאחר שהתאושש, יצר צוות המחלקה קשר טלפוני עם המשפחה המבודדת בת”א ונתן להם לשוחח זה עם זה.

סובחי:

זה היה מאוד לא פשוט להיפרד ממנו. המצב שלו נראה קשה מאוד. היינו מודאגים. להשאיר אותו מאחור וללכת בלי אפשרות לדבר איתו ולבקר אותו. אבל פתאום מספרים לנו שהוא במצב טוב יותר. ההתרגשות הייתה גדולה. הוא מתקשר ומדבר. לא הפסקנו לבכות ולצחוק.

ד”ר אליאס אנדראוס, רופא ביחידת טיפול נמרץ של מחלקת הקורונה ברמב”ם:

המטופל נגמל מהנשמה לפני יומיים ומאז חל שיפור מתמיד במצבו. כעת הוא מוגדר יציב ואנו שמחים לראות אותו אוכל, יושב, שותה, מתקשר עם הצוות ומבצע פעולות אלמנטריות. חשוב להבין כי גם מאחורי צמד המילים המפחידות מורדם – מונשם, במיוחד בהקשר של מחלת הקורונה, יש תקווה. אפשר לצאת מזה ולחזור לפעילות.

בימים הלא פשוטים הללו, משפחת דיאב מבקשת למסור לציבור הישראלי, על כל מגזריו, להישמע להנחיות משרד הבריאות:

שכל אחד יהיה אחראי לבריאות שלו ויעשה מה שאומרים לו. רק ככה נצא מזה כולנו. אנחנו מודים לצוות הרפואי שמטפל במשפחה שלנו ובמטופלים נוספים ומעריכים אותם על כל מה שהם עושים עבור האנשים.

היום שלישי 7/4/20 צפויים להשתחרר ממחלקת הכתר של רמב”ם ארבעה מטופלים. עם שחרורם יעמוד מניין המטופלים במחלקה על עשר – שניים מהם מורדמים ומצבם מוגדר קשה, אחד בינוני ויציב והשאר קל.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

4 תגובות
 1. רפי חסון ומשפחתו. אמר/ה

  סמר היי. תודה רבה על הבשורות המשמחות מרמב”ם בחיפה.רפואה שלמה. חג שמח

 2. עוזי אברהם אמר/ה

  אני מאחל לדיאה החלמה מהירה, ומקווה מאוד שכל זה ישנה אחת ולתמיד את דיעותיהם האנטי ישראליות של רבים מערביי ישראל, משום שכולנו חיים כאן וביחד במדינה היחידה מסוגה בעל המזרח התיכון הארסי וההרסני זה !
  מדינת ישראל תמשיך ולתמיד לדאוג לפני הכל לכל אזרחיה וללא הבדל בין דת, גזע ומין.
  אני מאחל לכל בית ישראל חג פסח שמח, ולמוסלמים שבתוכנו חג רמדאן שמח.

  1. דיאב אמר/ה

   בכלל לא נעים הדיבור הזה

 3. דיאב אמר/ה

  אדון עוזי
  קודם קל חג שמייח
  אבל מה שאמרת בתגובה שלך היתה צריך להגיד את זה לראש הממשלה שלך ולא לאדון דיאב