יוזמה יוצאת דופן | קלפים שיועדו למכירה בפסטיבל חיפה להצגות ילדים יחולקו מתנה לתלמידי כיתות א’ בחיפה

קלפים הצגות מתנה

לרגל חגיגות ה-30 לפסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים שהיה אמור להתקיים כמדי שנה בחול המועד פסח, הוכנו משחקי קלפים למכירה במהלך החג, אך בעקבות התפשטות נגיף הקורונה ודחיית הפסטיבל החליטה מנכ”לית תיאטרון חיפה, ניצה בן צבי, לחלק את קופסאות משחק הקלפים במתנה לתלמידי כיתות א’ בעיר חיפה.

בן צבי, שיתפה את סגן ראש העיר הרב דב חיון יו”ר דירקטוריון תיאטרון חיפה, בנוגע ליוזמה. חיון תמך ברעיון, שיתף את ראש העיר קליש, שנתנה את בירכתה ליוזמה.

השניים פנו לאגף החינוך בעיריית חיפה וקיבלו את רשימת כל התלמידים בעיר וכך, אתמול, 5/4/20, החלוקה יצאה לדרך. מדובר במשחק קלפים בשלוש שפות עברית, ערבית ואנגלית. המחשקים מחולקים לתלמידים עד הבית עם ברכה אישית מראש העיר.

ניצה בן צבי - אלבום אישי - מתוך: פייסבוק
ניצה בן צבי (צילום: אלבום אישי – פייסבוק)

ניצה בן צבי, מנכ”לית תיאטרון חיפה סיפר בשיחה לחי פה:

אני מאוד מתרגשת. אתמול ראשון 5/4/20 יצאנו במיזם שקיבל את ברכת עיריית חיפה והתחלנו לחלק את משחק הקלפים בפיקוח של ראש אגף החינוך בעיריית חיפה, הגב’ אילנה טרוק. מדובר בפסטיבל שהוא של העיר חיפה וילדי העיר רגילים לבלות את חול המועד פסח בפסטיבל הכי נפלא בארץ לילדים. לצערנו הרב הפסטיבל נדחה השנה, בשל סגר הקורונה, אך העיר חיפה חושבת על הילדים ורוצה לשמח אותם.

בימים אלה, שליח מטעם תיאטרון חיפה עובר מבית לבית ומוסר את המתנה לילדי העיר. ההתרגשות גדולה, כי הילדים מקבלים מתנה שהיא הכי קרובה לתיאטרון המוחשי. נתראה בפסטיבל שיתקיים בחודש אוגוסט והכי חשוב עכשיו זה שכולנו נשמע להנחיות משרד הבריאות ונצליח למגר את המגיפה.
דובי חיון (צילום: ירון כרמי)
דובי חיון (צילום: ירון כרמי)

הרב דב חיון סגן ראש העיר חיפה, יו”ר הדירקטוריון תיאטרון חיפה, אמר בשיחה לחי פֹּה – חדשות חיפה:

הדפסנו משחק קלפים של תיאטרון חיפה, בשלוש שפות – עברית, ערבית ואנגלית. המשחק נוצר לרגל חגיגות ה-30 לפסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות הילדים ורצינו לשווק אותו במהלך החג, אך בשל דחיית הפסטיבל ניצה בן צבי הציעה את הרעיון לחלק את המשחק כמתנה לילדי כיתות א’, על מנת למלא את זמן בפעילות בתקופת השהות בבית.

ניצה בן צבי שיתפה אותי ביוזמה ויחד הוצאנו את הרעיון לפועל. התיאטרון תמיד עומד לצד הציבור החיפאי ונשמח שהילדים ייהנו מהמשחק בתקופה זו. עוד יגיעו ימים והם יגיעו שוב לתיאטרון לראות הצגות, בינתיים הם ייהנו מהמשחק וההורים מוזמנים לראות וליהנות מההצגות שמועלות כל ערב בשעה 21:00 אונליין.
קלפים הצגות מתנה

קורונה – כל הכתבות

תגובה
  1. רפי חסון ומשפחתו. אמר/ה

    יוזמה מבורכת.כל הכבוד דב חיון סגן ראש העיר חיפה ולניצה בן צבי מנכ”לית התיאטרון העירוני חיפה.יישר כוח.חג פסח כשר ושמח.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.