מבצע קורונה • חיילים מאגף המודיעין התקינו מערכת שמע בחדרי הבידוד ברמב”ם שתקל על הצוות הרפואי לתקשר עם המוקד והחולים

לבית חולים רמב”ם שבחיפה הגיעה אתמול רביעי 25/3/20 קבוצה קטנה ומובחרת של חיילים וחיילות המשתייכים למערך המבצעים המיוחדים באגף המודיעין. חמושים בכלי עבודה ומכשור אלקטרוני.

הקבוצה התקינה מערכת שמע בכל החדרים שבהם מתקיים בימים האחרונים מירוץ נגד הזמן להקים מחלקת קורונה נוספת מבודדת בבית החולים. מערכת זו פתרון טכנולוגי לבעיה שאיתה מתמודדים בכל המחלקות המבודדות במשבר הקורונה הנוכחי – קשר בין מוקד הבקרה שבו ישובים רופאים ואחיות ובין הנעשה בחדרים המבודדים. כעת עם התקנת המערכת אחות שתכנס כשהיא ממוגנת לחדרים אלה תוכל לנהל את השיחה ביתר קלות, והמוקד גם יוכל “לפרוץ” אל הרמקולים שהותקנו בחדרים ולתדרך אותה.

ד”ר מיקי הלברטל מנהל בית חולים רמב”ם (צילום: סמר עודה כרנתינג’י)

מנהל בית החולים דר מיקי הלברטל:

מדובר ביוזמה חיונית ומחממת לב של אותה יחידה, להציע פתרון טכנולוגי לבעיה שאיתה מתמודדים בכל המחלקות המבודדות במשבר הקורונה הנוכחי – קשר בין מוקד הבקרה שבו ישובים רופאים ואחיות ובין הנעשה בחדרים המבודדים.

לכל חולה יש אמנם טלפון ווידאו ישיר למוקד, אבל האחיות והרופאים נכנסים לעיתים לחדרים עם חולים במצב קשה או בינוני וצריכות לשוחח עם המוקד. עד כה הצוות הרפואי נע עם מכשיר סלולרי שנשאר קבוע במחלקה ה”מזוהמת” , אך התברר שעם המיגון זה לא נוח לנהל שיחות בין המוקד ובין החדרים. במשך מספר שעות הצוות עבר חדר אחר חדר והתקין את מערכות השמע שהביאו איתם שיאפשרו ממשק נוח, דומה להפעלת טאבלט, בלחיצה אחת

מעתה – אחות שתכנס כשהיא ממוגנת לחדרים אלה תוכל לנהל את השיחה ביתר קלות, והמוקד גם יוכל ,”לפרוץ” אל הרמקולים שהותקנו בחדרים ולתדרך אותה. אנחנו מחפשים כל הזמן דרכים לייעל את העבודה במחלקה מבודדת וממציאים דרכי עבודה תוך כדי תנועה. המטרה היא לספק רפואה איכותית תוך שמירה על בטיחות הצוות. היוזמות האלו שבאות מהשטח, מחברות טכנולוגיות ומיחידות צבאיות – הן תופעה ישראלית מדהימה, סיכם, הרבלטל.

קורונה – כל הכתבות

2 תגובות
  1. רפי חסון ומשפחתו. אמר/ה

    יפה ד”ר מיקי,מנכ”ל בית החולים רמב”ם בחיפה.יישר כוח.אכן יוזמה חיונית ומחממת לב.

  2. עירית לנדסברגר אמר/ה

    יעיל/חשוב. יופי של רעיון. שאפו לצוות .😃

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.