אושרה ברוב קולות הצעתו של האן בנושא יישום תהליכי עבודה באתרי בנייה כדי לשמור על בריאות התושבים

מועצת העיר אישרה בשלישי האחרון את הצעתו של חבר מועצת העיר אביהו האן, בנושא הפעלה ויישום תהליכי עבודה באתרי בנייה שונים בעיר כדי לשמור על בריאות התושבים.

בהצעה הסביר האן, כי בחיפה פועלים אתרי בניה שונים בשלבי בניה כאלה ואחרים הן תוכניות בינוי גדולות והן תוכניות תמ”א 38 ותוכניות תב”עיות אחרות.

באתרי בניה גדולים ורבים כמו: מורדות ורידה, ברחוב יקינטון ברמת אלמוגי, הבניה ברמת הנשיא וברל כנצנלסון בנווה שאנן מתבצעים עבודות חפירות משמעותיות באדמת גיר של הר הכרמל המייצרים אבק לבן שגורם לנזקים בריאותיים וסביבתיים רחבי היקף ובשכונות רבות נגרם נזק רב לבריאות ואיכות חיי התושבים. וכך לא ניתן להמשיך. על כן נדרש להכין מגוון של פתרונות ונהלי עבודה מול היזמים שיבוצעו לפני תחילת העבודה, במהלך יום העבודה ובסיומו.

אביהו האן בעת הדיון בעיריית חיפה אודות הוצאתו מוועדת השימור (צילום: ירון כרמי)
אביהו האן בעת הדיון בעיריית חיפה אודות הוצאתו מוועדת השימור (צילום: ירון כרמי)

ההצעה היא:
בפרויקט בניה בעלי מקדם חציבה גבוה וכאלה אשר יוצרים אבק מרחף וכמויות אבק גדולות, יש לדרוש כתנאי מקדים מהקבלן רכישה והפעלה של תותחי ערפל לדיכוי האבק מרחוק, הכמות תיקבע על ידי מנהל אגף הפיקוח בהתאם לפרמטרים שונים.

נדרש להפעיל מערך מחמיר של תהליכי עבודה הכוללים שעות עבודה, שמירה על רעש סביר, ניקוי הרחוב, ניקוי בסיום יום עבודה, שמירה על הקצאת מקומות חניה עבור התושבים ועוד נהלי עבודה רבים שהקבלנים אמורים לפעול בהתאם להם ולבצע את הבקרות הנדרשות ליישום תהליכי עבודה אלה באחריות מנהל ההנדסה לפעול להכין וליישם היבטים אלה לפני כל תחילת עבודה.

הנחיות ל106 עיריית חיפה לטיפול יעודי בפניה של תושבים בבעיות שנוצרות באתרי בניה.

הגיבו כאן לכתבה