בוטל צו ההפסקה המינהלי לקונדיטוריה “העוגה” בחיפה

משרד הבריאות ביטל את צו ההפסקה המינהלי שהוציא ביום 1/3/20 לקונדיטוריה “העוגה” בחיפה.

פרופ’ שמואל רשפון, רופא מחוז חיפה במשרד הבריאות, ביטל את הצו בהתאם לממצאי הבקרה בקונדיטוריה שערכה מפקחת לשכת הבריאות חיפה ביום 30/4/20 ובה נמצא שתוקנו הליקויים שהיוו הסיבה להוצאת הצו, וכן נרשמה בו הצהרה על סוג העוגות שייוצרו
בקונדיטוריה.
רשפון, מדגיש כי אין בביטול הצו משום אישור לרישיון עסק, שבוטל בהחלטתו מיום 9/3/20 ,או למתן רישיון יצור וכי על בעלי המקום לפעול לקבלתם. עבודה ללא רישיון עסק וללא רישיון יצור מהווה עבירה פלילית ואסורה עפ”י דין.


כתבת הוצאת צו הביטול פורסמה ביום 1/3/20

פרופ’ שמואל רשפון, רופא מחוז חיפה במשרד הבריאות , הוציא היום ראשון 1/3/20 צו הפסקה מנהלי לקונדיטוריה “העוגה” ברחוב הרצל בחיפה, בשל ממצאי הביקורת שערכו מפקחי לשכת הבריאות המחוזית חיפה ביום 5/2/2020 וממצאים דומים בביקורות קודמות.

בממצאים עלו ליקויים רבים בהם: מצב תברואי ירוד ביותר, הצטלבויות בין מזון גולמי למזון מוכן לאכילה, ייצור מוצרים רגישים ) כמו: עוגות מוס, סברינות, עוגות גבינה וכדומה (בסביבת עבודה לא נקייה ולא מותאמת לייצור מוצרים מסוג זה, עומס וצפיפות בכל חלקי העסק, אי טיפול בליקויים חוזרים הנמצאים בעסק בכל הביקורות משך תקופה ארוכה ועבודה ללא רישיון יצור בתוקף החל מיום 21.9.2016. ממצאי הביקורת מעידים שהמשך הפעלת הקונדיטוריה בתנאים הנוכחיים מסכנת את בריאות הציבור.

פרופ’ רישפון ציין בצו כי לבעלים נערך שימוע ביום 27/2/2020, ולא הוצגה על ידו תכנית של טיפול בליקויים שהיו ולא תכנית למניעתם בעתיד. במהלך השימוע הבעלים הכחיש את רוב הליקויים. על כן הוא לא שוכנע שוכנ כי תוקנו הליקויים המהותיים שהוו עילה לזימון לשימוע. בנוסף ציין פרופ’ רישפון כי מצא חוסר הבנה בנוגע לניהול עסק לייצור מזון על כל היבטיו. בקונדיטוריה מייצרים מוצרים רגישים בעסק בתנאים לא מתאימים ובסביבת עבודה שלא מאפשרת יצור מוצרים רגישים.

מקונדיטוריה “העוגה” נמסר לחי פה בתגובה: אכן קיבלנו את הצו ממשרד הבריאות. הצו הוא לא על רקע תברואתי ולא קשור חלילה לליקויים תברואתיים המסכנים את הציבור כתוצאה מאכילה. מדובר על ליקויים לוגיסטיים במקום. הטיפול בליקויים מבוצע מול מהנדס מזון ועו”ד הצמודים אלינו ותוך יום יומיים הליקויים יטופלו והצו יבוטל.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

41 תגובות
 1. חיליק מורן אמר/ה

  נו,באמת.הביקורת האחרונה בוצעה לפני חודש.גם הביקורות לפניה גילו שיש ליקויים.אז מה קרה במהלך החודש שלא יכול ליקרות מעתה והלאה??למה לא נסגרה הקונדיטוריה מיידית כמו מאפיית דגן בקניון חיפה??האם יש כאן משוא פנים???

 2. אזרח ותיק אמר/ה

  בשנות החמישים המאוחרות והששים המוקדמות זאת הייתה הקונדיטוריה הטובה ביותר בחיפה, אבל אז כל הצוות היו ייקים שהקפידו על כל פרט, החל מנקיון הרצפה השולחנות וכלה באיכות חומרי הגלם והתוצרים.

 3. דן אמר/ה

  בגרמנית יש אימרה קלין אונד פיין בתרגום חופשי קטן אבל ברמה העוגה של היום לא קטנה והרמה נמוכה נמוכה

 4. רפי חסון ומשפחתו. אמר/ה

  דוגא אני אישית אוכל בקונדיטוריה “העוגה”. האוכל שם מאוד נקי וטעים.אבל אפשר לעשות תיקונים קטנים במקום

 5. אלי אמר/ה

  כמה חבל…..😞 אנחנו לקוחות שם עשרות שנים.
  מקווה שיתוקן וישופר מה שצריך.
  העוגה זה מותג מנצח 🌷

 6. אלי אמר/ה

  הונגרים…😁😁😁

 7. מיר אמר/ה

  המשטרה חוקרת…

 8. סומו אמר/ה

  מצויין. הגיע הזמן !

 9. דין דין אמר/ה

  מה קורה בשוק הבשר מדוע לא מפרסמים את אלה שמוכרים לנו בשר פיגולים ?

 10. מאיר אמר/ה

  המקום שיך לאליעזר אוחנה שהוא הבעלים , אני מכיר אותו מאז ילדותי ומבית הספר , נקי הוא אף פעם לא היה ,הקונדיטוריה היתה שייכת פעם לזוג מבוגרים יוצאי רומניה / הונגריה זה היה המקום הכי טוב ונקי וטעים קצפת אמיתית הם היו קפדניים ייקים , עכשיו כשהבעלות בידי אליעזר אוחנה מלבד הליקויים גם המחירים יקרים

 11. שובל אמר/ה

  לך תחפש מי ינענע אותך אתה לא מכיר בכלל
  זה הזמן של האנשים ללכך

 12. שובל אמר/ה

  קנאים

 13. Chery אמר/ה

  ואו . נוסטלגיה. העוגה היתה הקונדיטוריה שבמיוחד היינו יורדים מהכרמל לקנות את ה” בוטרקראנץ” שלא היתה לה מתחרה.כשאני עוברת לידה היום אני רואה יושבי קרנות קשי יום או פנסיונרים אפורים ולבי נחמץ. בכלל על כל הרצל המפואר לשעבר.

 14. חני אמר/ה

  אוי הדר הדר, רחוב הרצל המהודר איבד את הדרו וזוהרו מזמן והפך
  למעין שוק אחד גדול. וכך נפגעה “העוגה”, ועוד מוסדות נוסטלגיים שהיו ואינם😑😑😑😑😑😑😑

 15. מאיר אמר/ה

  הבחור הזה שהוא הבעלים התגובה שלו (בעל העסק קונדיטורית ” העוגה ” לא נכונה הוא לא קרה את המימצאים שכתב פרופסור רישפון מנהל ליכת הבריאות המחוזית : מדובר גם על לקויים תברואתיים וגם לוגיסטיים , בעל העסק כניראה ברמה כזו ירודה שהוא אפילו לא טרח ליקרוא את המימצאים בושה

 16. דניאל קאהן אמר/ה

  מדובר בקונדיטוריה הכי טובה ביזמנו המקום היה שייך למוצרי גרמניה ויחד איתם אבי המנוח הקימו את היתאחדות הסוחרים דן גבריאלי המנוח יוליוס קאהן מקפה כהן ועוד.רובם מהסוחרים היו יוצאי גרמניה.מיתגעגע לשרות שלהם הם חסרים לי.

 17. יוסי אמר/ה

  כמעט בכל העולם שם מותג הוא דבר מחייב ובדכ מתאמצים לשמר ואפילו לשפר ולשבח רק אצלינו מותג מנוצל לגרוף כסף ובתכלס הופך למכסה של פח אשפה

 18. ברוך אמר/ה

  אני הייתי חיפאי זוכר כל פינה וחנות בהרצל החלוץ הנביאים רח’ כרמליה ועוד. הרבה שנים גר גר בחו”ל. כל אני זוכר את חיפה במלוא הדרה החל משנות ה60 עד הסוף ה70. לצערי הרב הדר הפכה להיות לא יותר מרובע תת אורבני דוגמת עיר בפיליפינים. החנויות נשארו עם אותם שמות אבל הניהול הוא כמו של באסטות הניקיון הוא בדמיון רח’ מסדה שהיה רח’ של רופאים וייקים היה מצוחצח היום הפך לחנויות של ערבים עם נרגילות ושמסרבים לדבר עברית. נרקומנים פיליפינים מסעדות מטונפות (כאילו בוהמיות). עצוב.

 19. אסתי שפירא רויטר אמר/ה

  מייסד העוגה היה יליד גרמניה ייקה!
  אמא שלי עבדה שם בשנות ה60,
  כל העוגות אז נאפו ברמה גבוהה והכי מקורית,
  זה היה מקום של “עלייה לרגל״ כל הסלבס
  הגיעו לשם. המייסד (וורשנר) מתהפך בקבר,
  חבל שממשיכים להשתמש בשם העוגה.

 20. פרדי אמר/ה

  מה זה אומר על “השגחת” הרבנות הראשית, שמעניקה תעודת כשרות למקום? בשנים האחרונות, ניסו לטעון שמקום שמחזיק תעודת כשרות בהכרח נקי יותר וסטרילי, טענה שמתעלמת לחלוטין מן המציאות.

 21. משה אמר/ה

  זה דבר נורא להגיד על אדם!
  מה הקשר בין ילדותו להיום? במנותק אם בכלל נכון הדבר.

  בכל מקרה, להיות בעל עסק זה לא פשוט היום, כל שני וחמישי משתנות הדרישות. אני בטוח שהכל יתוקן המיידי, אם זה היה כל כך מסוכן, היו סוגרים במקום. קצת פרופורציות

 22. אור-לי אמר/ה

  התגובה שלך אישית… כנראה משהו מהעבר… העובדה שציינת את השם מעידה על כך.
  היד על המקלדת קלה מאד, לחשוב לפני שמגיבים
  מדובר על נפשות אדם ולא רובוטים או בובות.

  מהיכרות שלי עם המקום הבעיה היא לוגיסטית,
  שחלק מהבעיה טופלה בעבר אך לא מספיק ולא לשביעות רצון המפקחים.
  לכן לקחו ליווי צמוד של מהנדס מזון ועו”ד לתקן את הליקויים.

  העוגות טעימות מאד ומומלצות👍

 23. דוד אמר/ה

  כל מה שכתבת נכון מחוץ מהמגירה שלך לגבי ” נרקומנים פיליפינים” זה ממש חידוש עבורי ואני ברחוב מסעדה לפחות פעמיים בשבוע, איפא ראית לפיליפינים נרקומנים ? אולי אתה היית שיכור ? אבל הנרקומנים היחידים שמסתובבים שם הם מהבנק דודי וכמה יוצאי חבר העמים שהם חלק מהנוף שם כבר שנים…

 24. מאיר אמר/ה

  היי, אין לי שום דבר נגד הבעלים באופן אישי , מצידי שיתקן את הליקויים התברואתיים שהו מכחיש ומתעלם וגם הלוגיסטים , אבל יחסית להדר המחירים שלו יקרים ,ומה שאמרתי אמרתי את האמת

 25. משה אמר/ה

  מאיר, אין דבר כזה ביחס להדר או ביחס למקום אחר. אתה יודע מה העלויות שלו? אתה רוצה תקנה לא רוצה, אל תקנה.
  אני מוכן לשלם על יקר וטוב ולא על מקומות שגם ככה אנשים לא יודעים להעריך והכל מחומר זול.

  תאמין לי, מי שמוכר בזול יש סיבה

 26. אל אמר/ה

  העוגה היתה מוסג בחיפה.
  מעניין מתי משרד הבריאות בדק במזנון שלו.

 27. דניאל קאהן אמר/ה

  Jezt Par Worte auf deutsche Sprache dise kondieturei war von eine Familie von Deutschland dise Familie waren wen ich nicht täusche ein Berlin die waren hoch begabt meinen seliger Vater und dise Familie haben auf gebaut ei die histsdrut geschefs Leute aller waren von Deutschland meine Familie aus Baden württemberg.meinen vater hat gehabt die brümtes Kaffe restorei Geschäft “Kaffe Kahn” in hechluzstrase in haifa.

 28. גילי אמר/ה

  מה קשורה כשרות לניקיון ? להיפך המקומות שבהן ראיתי ‘תעודת כשרות’ מפוארת היו מקומות ממש מטונפים . ‘כשר’ זה רק קשקוש רבני שמקבל מיליארדי שקלים על כל שטות וטיפשות שאין להם ולא כלום עם היגיינה. הלוואי והיתה באמת כשרות היגיינית לפחות הציבור היה מרוויח פיקוח. אבל מגיעים שומרי הטיפשות הזו ואם המרגרינה לא הגיעה ממקור שעבר הכשר רבני אז אוי ואבוי יגיעו מייד לגיהינום..פפחחח

 29. גילי אמר/ה

  לפיקוח העירוני ולרופא – איך יכול להיות ש 4 שנים עוברות עם ביקורות , ליקויים והמקום לא נסגר עד היום ?

 30. פ אמר/ה

  גם אבא שלי עבד כקונדיטור בהעוגה, עד שנת 1974.

 31. שרה אמר/ה

  אני לא מבינה איך יש להם תעודת כשרות אם אין להם רשיון עסק

 32. דפנה אמר/ה

  את האמת גם הבעלים נראה מוזנח ולא הכי נקי אז לא מפתיע חח ומהתקלות אישית גם לא הכי נחמד… כל הכבוד למשרד הבריאות למען יראו וייראו. מי שמסכן חיי אדם בשביל כסף מגיע לו שלא יראה שקל. דבר אחד טוב אפשר להגיד על המקום שבאמת מכר קינוחים טעימים וגם קפה טעים. חבל חבל שאנשים כה תאוותנים לכסף בסוף גם כסף אין.

 33. אסתי אמר/ה

  בכל פעם שאני יוצאת מהמשביר ורואה את הקונדיטוריה דרך החלונות בא לי להקיא , הכל מגעיל בפנים , לכלוך , זוהמה , חלודה .
  חבל שלר נסגר מזמן .

 34. רפי+חסון+ומשפחתו. אמר/ה

  יישר כוח למשרד הבריאות על ביטול הצו לקונדיטויה “העוגה”.
  כל הזמן אמרתי כי העוגה יש להם את העוגות הטובות בחיפה.בהצלחה .אמשיך לקנות רק אצלכם.

 35. שרית אמר/ה

  מי עוד קונה ב”עוגה” ?
  כוכבה דעך מזמן..
  זו לא הקונדיטוריה של שנות ה-70
  היום בחיפה – אין על שמו !!
  וקונדיטורית גל.. כל היתר – מיותר

 36. מיקי מאוס אמר/ה

  אני דווקא מאד מרוצה

 37. אייל אמר/ה

  מציע שתקראו את דו”ח מבקר המדינה על שירות פיקוח המזון במשרד הבריאות.
  מי שמהלל את מנכ”ל משרד הבריאות על הקורונה כנראה לא מבין עד כמה דירדר את תפקוד משרד הבריאות..
  אז תפתחו את הפרק הזה על ההשגחה על המזון שכולנו אוכלים, כלומר על חוסר ההשגחה.
  בקושי משגיחים בשווקים הפתוחים, חוסר בתקנים, לא עומדים בלחצים או מעלימים עין הכל קיים ובשפע.
  אחרכך מי שנפגע בבריאות זה כולנו.
  כדי להגיע למצב שסוגרים מקום, הוא צריך להיות מטונף ברמה של לשלשת יונים על המזון, עכברים, ג’וקים, מקררים עם עובש ומזון פג תוקף? רק אז סוגרים? איזה מן פיקוח זה? מקומות שלא מקפידים צריך לסגור אפילו כשרואים עובד עם שיער ארוך לא אסוף ברשת. הפיקוח על המזון בארץ בעייתי מאד. קשה לסמוך על טוב הלב של בעלי העסקים במיוחד עכשיו בתקופת הקורונה הם יחתכו בכל דבר, ינסו לחסוך פה ושם, אולי להשאיר מזון מקולקל עוד כמה ימים במקרר כי חבל לזרוק סחורה – האם יש מי ששומר עלינו? לפי דוח מבקר המדינה לא. ממש לא.

 38. מסוכנות המרגרינה אמר/ה

  בעבר קניתי עד שהתברר לי שהבעלים משתמש שיש מרגרינה במוצרים שהוא מוכר ולכן הפסקתי לקנות שם.
  כדי להזהיר את הציבור אני מציע לעיתון לעשות סקר של בתי מאפה או קונדיטוריות המוכרות עוגות או מאפים עם מרגרינה. מי שרוצה מחלות לב, שבץ מוחי או הצרת עורקים שיקנה מוצרים עם מרגרינה ומובטח לו שחייו יתקצרו.

 39. שרון אמר/ה

  פשששש איזה החלטית ! מוזמנת לטעימות….ואז תחלקי ציונים !!

 40. לודמילה אמר/ה

  מעודד לקרוא שמשרד הבריאות דואג ושומר עלינו.
  עסקים היו רגילים לעשות ככל העולה על רוחם…
  שאפו לעוסקים במלאכה.

 41. אסף אמר/ה

  קונדיטוריה שאבדה את תפארתה כבר לפני שנים.
  המון זכרונות טובים וטעימים, אבל כבר שנים שהמקום כבר לא תואם למקור.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.