מעורר השראה • סיפורו של החייל הבודד, רב”ט יצחק אדלסון מחיפה

יצחק אדלסון (צילום: דובר צה"ל)

חייו של החייל הבודד, רב”ט יצחק אדלסון (28) מחיפה, שמשרת, כיום, בגדוד האיסוף הקרבי 595, נראו עד לפני מספר שנים אחרת. יצחק נולד בסיביר והיה בעיצומם של לימודי תואר שני באוניברסיטה במוסקבה, כשבאופן טראגי, התייתם מהוריו, בהפרש של חצי שנה. יצחק היה שבור ולא היו בו כוחות הנפש לסיים את לימודי התואר. בתקופת המשבר, חלחלה בו ההחלטה שהוא זקוק לשינוי כיוון כיצד ייראו חייו בהמשך.

יצחק אדלסון (צילום: דובר צה"ל)
יצחק אדלסון (צילום: דובר צה”ל)

יצחק החל לחשוב כי עלייה לארץ ישראל היא הבחירה הנכונה עבורו והחליט לצאת לפרויקט “מסע”. פרויקט, שבמסגרתו מגיעים צעירים מרחבי העולם, לישראל, לתקופה של מספר חודשים. זאת, במטרה ללמוד, להתנדב ולהתמחות בתחומי עיסוקם. עם סיומו של הפרויקט, גמלה בו ההחלטה לעלות ארצה. לפני כשנתיים, בספטמבר 2016, בגיל 26, מימש את חלומו ועלה לישראל.

את לימודי העברית השלים באולפן במכללה האקדמית לחינוך והוראה אורנים ועוד לפני שהתגייס לצה”ל, השלים את תהליך הגיור. אבן דרך חשובה לו מאוד בחיבורו לשורשי העם היהודי. גם בצבא, יצחק מקפיד לשמור כשרות, שבת וחגים.

יצחק אדלסון (צילום: דובר צה"ל)
יצחק אדלסון (צילום: דובר צה”ל)

רב”ט יצחק אדלסון משתף את חי פה בחשיבות גיוסו לתפקיד קרבי בצה”ל:

רציתי ללכת לקרבי כי מבחינתי אם כבר אז כבר, רציתי לעשות משהו שהוא באמת משמעותי. מדינת ישראל עשתה הרבה למעני כעולה ואני רוצה להחזיר את הטובה, לעשות משהו חיובי. מעבר לזה, הצבא זאת חוויה מאד ישראלית, זאת הזדמנות להכיר אנשים, להיות חלק ממשהו גדול יותר. בקרבי אתה עובר ביחד עם שאר החיילים את המסעות ואת החלקים המאתגרים. אנחנו עוזרים אחד לשני ומבינים אחד את השני יותר. זה מייצר אווירה של ביחד.

יצחק רוצה להעביר מסר חשוב לצעירים:
יש להתייחס לשירות בצה”ל כהזדמנות

הזדמנות שמפתחת אותך כאדם בעל יכולת התבוננות פנימה עם אחריות אישית לצקת משמעות לחייך.

יצחק מוסיף:

יש משהו בישראל שאני מאוד אוהב, שלא ראיתי ברוסיה. המון פעמים אתה לא יודע מה יקרה בעתיד, ולמרות כל הבלגן של המדינה, יש הרבה ביטחון במחר, שיהיה בסדר, שבסוף נסתדר.
יצחק אדלסון (צילום: דובר צה"ל)
יצחק אדלסון (צילום: דובר צה”ל)

הגיבו כאן לכתבה

4 תגובות
 1. מיר אמר/ה

  כל הכבוד!!!

 2. Chery אמר/ה

  מרגש. חבל שיש היום צעירים שלא השכילו להבין כמה המדינה שלנו בנויה על חלום של הורי הורינו וכדי להגשימו- כל אחד חייב להתחייב. מדינתנו היא לא מובנת מאליה. הרבה דם יזע ודמעות הושקעו בה.

 3. שמואל אמר/ה

  אוהבים ומחזקים!

 4. רמי אמר/ה

  צעיר שמשדר חום ואהבה.
  מגיע לו בחזרה אהבה וחיבוק גדול!

הגיבו כאן לכתבה