מבצע הצלה מיוחד של קורמורן גדול שנפגע מקרסי דייג בנחל הקישון בחיפה

חילוץ קורמורן בנחל הקישון (צילום: רשות נחל הקישון)

צוות רשות נחל הקישון הבחין, בשבוע שעבר, בעת שייט שגרתי בסירת הפיקוח, בקורמורן גדול, (עוף מים הניזון מדגים), כשהוא סבוך ברשת דייג וקרסים נעוצים בבשרו. הצוות משה את הקורמורן מהמים והעניק לו טיפול ראשוני על ידי הסרת הרשת וקרסי הדייג. בעל הכנף האומלל, הועבר להתאוששות והמתנה במשרדי רשות נחל הקישון, עד להסעתו באמצעות ה"חי בולנס", לקבלת טיפול וטרינרי מותאם, בבית החולים לחיות בר ב"ספארי", שברמת גן.
לאחר מספר ימים, בהם טופל, בבית החולים, נרפא הקורמורן ושוחרר לאוויר, על ידי אנשי רשות נחל הקישון.

חילוץ קורמורן בנחל הקישון • וידאו

דברי מנכ"לית רשות נחל הקישון, שרון נסים:

אנו עדים, לא פעם, לאירועים בהם פעילות האדם פוגעת בטבע. בנחל קישון המשתקם, שפע של עופות מים, הנהנים משלל הדגה שבנחל. מכאן, החשיבות שבמניעת השלכת פסולת לנחל ומתן מרחב מחייה משמעותי לחיים בו. מורד נחל הקישון הוא פנינת טבע ייחודית של שפך נחל ונוף מלחה. לטובת המערכת האקולוגית ולמען הציבור הרחב, עלינו לשמור עליה מכל משמר. ברוח זו, רשות נחל הקישון פועלת להקמת פארק צפרות לאומי במורד הנחל.

חי פה חדשות חיפה: שחרור הקורמורן בנחל הקישון (צילום נחל הקישון)

הצלת קורמורן (צילום: נחל הקישון)
הצלת קורמורן (צילום: נחל הקישון)
3 תגובות
  1. רפי חסון ומשפחתו. אמר/ה

    מבצע הצלה חשוב.יישר כוח לכם

  2. רפי חסון ומשפחתו. אמר/ה

    יפה שרון נסים,מנכ" לית נחל קישון

  3. המנקה אמר/ה

    לאסור דייג גם בקישון , וגם בחוף הים התיכון . נתקע לי קרס שהשאיר דייג בחוף . קרס דייג , כשמסתכלים עליו מקרוב , אחד המכשירים האכזריים שהמציא האדם , המשקף בדיוק את הרוע והאכזריות של האדם . לאסור לפחות דייג " של קמצני קניית דגים " לא חסר דגים של מגדלים , ללא קרסים מסכנים ציפורים וכיוצ'ב

לא ניתן להגיב