עסקים בהם נמצאו ליקויים בביקורת מס הכנסה בחיפה והסביבה – עורכי דין, מורי נהיגה וקבלני בניין

במבצע מס הכנסה שנערך בשבוע שעבר על ידי פקיד שומה חיפה, נערכו ביקורות בעסקים מענפי התעשייה, המסחר, מתן השירותים ובאתרי בנייה. ביקורות ניהול הספרים התמקדו בערים חיפה, קריית אתא וקריית חיים. במסגרת המבצע נבדקו 98 בתי עסק, ונמצא כי ב-21 מהעסקים שנבדקו לא רשמו הכנסות כחוק. בביקורת במשרד עורכי דין בחיפה, מצאו המבקרים אי רישום של 54 תשלומים שהתקבלו בהעברה בנקאית בין החודשים דצמבר לפברואר, בסך כולל של 305,589 ₪.

מרשות המסים נמסר לחי פה: עורכי דין, מורי נהיגה וקבלני בניין הם העסקים בהם נמצאו ליקויים בביקורת מס הכנסה בחיפה והסביבה

עורכי דין

עורך דין שאצלו נמצאו ליקויים הסביר למבקרי מס הכנסה: הפערים הם כספי גביה עבור לקוחות שאנשים חייבים להם כספים.
בביקורת אחרת במשרד עורכי דין, הפעם בקריית חיים, מצאו המבקרים אי רישום של שלושה תשלומים שונים שהתקבלו בצ’קים על סך 87,500 ₪.
בעל המשרד טען בפני המבקרים: “צ’ק אחד הוא לפיקדון ושני הצ’קים הנוספים הם על הלוואה פרטית.

קבלני בניין

בביקורת באתר בנייה בטמרה, נמצא כי קבלן עבודות גבס, המבצע עבודות במקום, לא רשם את התשלומים שקיבל עבור העבודה. מבירור נוסף, עלה כי לקבלן אין תיק ברשות המיסים וכי הוא אינו מנהל ספרים כלל.
כשנשאל על כך, על ידי מבקרי רשות המיסים, הסביר: “אני בדרך כלל עובד שכיר, אבל כשאין עבודה אני עובד עצמאי”.

מורי נהיגה

במהלך הביקורות נתקלו המבקרים במספר מורי נהיגה בעיר חיפה שלא רשמו את הכנסותיהם כחוק. כך לדוגמה נמצא כי מורה נהיגה בעיר לא רשם תשלומים שונים בגין שיעורים שהעביר, בספרי החשבונות שלו.
כשנשאל על כך הסביר למבקרים: “אולי התפספס לי הרישום”.
גם בביקורת אצל מורה נהיגה נוסף בחיפה, התגלו תשלומים רבים שלא נרשמו. בתגובה לכך, ענה למבקרים: “לא התפניתי לרשום”.
בביקורת אחרת אצל מורה נהיגה נוסף בעיר, התגלו גם ליקויים ברישום בספרים. בתגובה ענה המורה למבקרים: “אני מחליף את בעל הבית- הוא בחו”ל. כשיחזור הוא ירשום הכל”.

פעילות ביקורת זו, נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור ושימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. יואב אמר/ה

    פלא שאי אפשר לפתוח עסק בישראל עם כזאת בירוקרטיה?

הגיבו כאן לכתבה