ההאקתון הגדול בעולם לעיצוב ופיתוח משחקים נערך בחיפה בחסות החברה הכלכלית לחיפה

הגלובל גיים ג’אם (GGJ) – האקתון פיתוח ועיצוב המשחקים הגדול בעולם, התקיים בסוף השבוע במכללת תילתן בחיפה ובחסות החברה הכלכלית לחיפה. באירוע השתתפה קייט אדוארדס, נשיאת הגלובאל גיים ג’אם העולמי ובמסגרתו חולקו פרסים למשתתפים בסכום של 20,000 שקלים והקבוצה המנצחת זכתה בכרטיסי שי בסכום של 2500 שקלים.

ההאקתון התקיים השנה בו זמנית ב-950 אתרים ב-119 מדינות ולקחו בו חלק כ-50,000 מעצבים ומפתחים.

המשתתפים, ביניהם מתכנתים, גיים דיזיינרים, אנימטורים, גרפיקאים, מוזיקאים ועוד, לקחו חלק באירוע, שמטרתו לייצר תוך 48 שעות משחק פועל. מעבר לאווירה הייחודית, חשיבות האירוע  בפתיחות שלו. בתוך תעשייה שמגלגלת מיליארדים מדי שנה, זו הזדמנות למקצוענים וחובבנים, מבוגרים וצעירים, יוצרים מתחומים מגוונים, לקבל טעימה מעולם המשחקים ותהליך העבודה באופן משוחרר ויצירתי.

דוד עציוני וארז ישכרוב (יח”צ)

האירוע החל ביום חמישי, ה – 30/01/2020, אחה”צ בחלוקה לצוותי עבודה והסתיים 48 שעות אחרי, בהצגת הפרויקטים. צחי ליברמן הפיק וניצח על האירוע וגם שימש כמנטור לצוותים. אופיר כץ, ראש בית הספר לפיתוח ועיצוב משחקים ואורחת הכבוד, קייט אדוארדס, נשיאת הגלובאל גיים ג’אם העולמי, שימשו גם הם כמנטורים. לאורך היסטוריית האירוע, היו משחקים הנחשבים לסיפורי הצלחה בכך, שתפסו את תשומת הלב של אנשים מהתעשייה, עברו תהליך פיתוח והופצו כמשחקים אמיתיים.  

על אף שהגלובל גיים ג’אם בבסיסו אינו אירוע תחרותי, שלושת המנטורים שימשו גם שופטים בתחרות פנימית נושאת פרסים שנערכה ב”תילתן”. אחרי 48 שעות של הרבה עבודה מאומצת, פיצות, בירה ומעט מאוד שינה, הוגשו 31 משחקים. בהאקתון, שנערך השנה בכל העולם בסימן “תיקון”, זכתה קבוצת BeetBomb של גל להט, אסף גזית ואיתי שם טוב שפיתחו את המשחק Re-crew.הם קיבלו את הפרס במעמד נשיא ומנכ”ל “תילתן”, ארז ישכרוב. הקבוצה זכתה בסכום של 2,500 ₪ לשימוש בחנות דומינטור. את החסות לפרסים העניקה חברת Mogi.

עו"ד דוד עציוני - פתיחת מיזם ה Haifateentech - 20/7/19
עו”ד דוד עציוני

עוה”ד דוד עציוני, סגן ראש עיריית חיפה ויו”ר החברה הכלכלית לחיפה:

יש לנו הזדמנות אדירה להרים את הכפפה ולהציג את היכולות שלנו בתחום עיצוב המשחקים. באליפות העולם בפורטנייט צפו 200 אלף אנשים ברשת, יותר מהמונדיאל, ולנו יש הזדמנות להצטרף למגמה. אנחנו עובדים על מנת לשווק את חיפה גם בכיוון זה ולהפוך אותה לבירת הגיימינג של ישראל.
אור שחף (צילום: ירון כרמי)
אור שחף (צילום: ירון כרמי)

אור שחף, מנכ”ל החברה הכלכלית לחיפה: 

אנו רואים בקידום חדשנות ערך עליון בפעילות שלנו. שמחנו להיות חלק מאירוע שמעודד אנשים צעירים לייצר פתרונות יצירתיים. תחום פיתוח המשחקים הולך וצומח והיותה של ‘תילתן’ גוף שמזהה את החשיבות של הנושא ופותח את שעריו לאירועים מסוג זה היא הוכחה לבריאות האקו-סיסטם יוצא הדופן שיש בחיפה.
ארז ישכרוב, נשיא תילתן חיפה (צילום: ירון כרמי)
ארז ישכרוב, נשיא תילתן חיפה (צילום: ירון כרמי)

ארז ישכרוב, נשיא ומנכ”ל תילתן: 

אני משבח את הצוותים הזוכים ומודה לכלל המשתתפים ולספונסרים שלנו על תרומתם להצלחת האירוע ולאווירה המדהימה. תודה מיוחדת מגיעה לקייט אדוארדס, נשיאת ארגון הגלובל גיים ג’אם העולמי, על כך שמתוך 950 אתרים נוספים ב-119 מדינות, בחרה השנה לבוא ל’תילתן’. ‘תילתן’ חרטה על דגלה להוות חממה למעצבים. רמתם הגבוהה במיוחד של המשחקים שיצאו מהאקתון השנה, היא הוכחה לכשרונם של הסטודנטים שלנו, רמת הלימודים הגבוהה, הקשר הפורה שלנו עם המגזר העסקי והקשר המתמשך והפורה של ‘תילתן’ עם בוגריה.
אור שחף, ארז ישכרוב וקייט אדוארדס מעניקים את הפרס לקבוצה המנצחת (יח”צ)


הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

4 תגובות
 1. רפי חסון ומשפחתו. אמר/ה

  מרשים דוד.אור וארז.אתם עושים עבודת קודש.אני מחזק אותכם.יישר כוח לכם.כל הכבוד לכם.

 2. רפי חסון ומשפחתו. אמר/ה

  עלו והצליחו במה שאתם עושים כדי להעלות את חיפה על הפמה העולמית.

 3. רפי חסון ומשפחתו. אמר/ה

  יישר כוח

 4. רפי חסון ומשפחתו. אמר/ה

  זו יוזמה מאוד מבורכת ומעודדת.מעולה.מקסים

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.