ונדליזם בחיפה • מעשי הוונדליזם ממשיכים • תמונות הכרמלית, אנדרטת זיכרון לחללי צה"ל ורכבים

בחודש האחרון ישנה עליה במעשי הוונדליזם בעיר חיפה. תושבים פנו למערכת חי פה וסיפרו כי תחושת הביטחון נעלמה. תמונות המוצגות בכרמלית, אנדרטת זיכרון לחללי צה"ל בקריית אליעזר, ורכבים ברמת שאול הושחתו בחודש האחרון בעיר חיפה. בעקבות העליה באירועי הוונדליזם, התושבים מודאגים ומרגישים חוסר ביטחון.

מערכת חי פה פנתה למשטרת חיפה ולעיריית חיפה לבדוק כיצד מטפלים במעשים מסוג זה במיוחד כשהעיר מרושתת במצלמות אבטחה.

מהמשטרה נמסר בתגובה: המשטרה פתחה בחקירה מיד עם קבלת הדיווח, במסגרתה דגמו חוקרי הזיהוי הפלילי ממצאים בשטח, לצד הפעלת אמצעים טכנולוגים שונים, במטרה לחשוף את מבצעי העבירה והבאתם לדין.

מעיריית חיפה לא נמסרה תגובה.

10 תגובות
 1. ולדימיר פוטין אמר/ה

  מאור, יש לך בעיה אחת – בעיה עם הרוסים, נכון? אז אתה לא תוכל לפתור אותה, כי אתה גזען. היום אתה שונא רוסים, מחר אתה תתחיל עם אתיופים, אתה תמיד תמצא את מי לשנוא. אני ממש מרחם עלך, איזה חיים עומללים יש לך, מסכן.

 2. אלכס אמר/ה

  בהדר ובעיר תחתית אין מספיק נוכחות של משטרה.

  לפני עשור היו לפחות מתנדבים אזרחיים שעבדו עם המשטרה, אבל זה נגנז.

  אם הייתה נוכחות קבועה של משטרה בלילה לא היו מעיזים להשחיט.

  הדר תמיד היו שיכורים ההומלסים, פשוט אף אחד לא מטפל בזה, אבל להאשים את כל יוצאי ברית המועצות שחיים חיים קשיי יום בהדר/ עיר תחתית זה גזעני משהו, וזה בכלל לא הרוב.

 3. מאור אמר/ה

  ועוד נושא שאולי יעניין את כתבי האתר בתקופה האחרונה האחרונה אני נאבק על אין כניסה לאוטובוסים לרחוב החורשה בכרמל יש באתר כאן כתבה בנושא . מאז הכתבה לפני שבועיים אני הגעתי לעירייה לפחות 10 פעמים בניסיון לפתור אותה ואין שום התייחסות מלשכת ראש העיר אני כאזרח הלכתי לבד למחלקת שפ"ע למנהל מחלקת דרכים מוטי מרום שהסכים לעזור לי בתנאי שאני יביא אישור מלמעלה מהמהנדס ולאד זסלבסקי ורק אז הוא יבצע את את זה לפני שבוע ואחרי 4 וחצי שנים ולאד הסכים לשוחח איתי וגם בפגישה איתו שערכה 7 דקות הוא המשיך לטעון שאוטובוסים ימשיכו להיכנס רק שהוא מוכן להסכים לתרגם את השלט לערבית . הסברתי לו שהשלט לא ברור בעיקר בקטע של שמירת השבת והוא טען שנהגים מבינים מה כתוב בשלט אבל הוא מוכן לטפל בזה חשבתי להאמין לו אבל כשהגעתי לראות מה סוכם נדהמתי השלט החדש נהפך לשלט הכניסה מותרת לאוטובוסים בין 8 בבוקר ל7 בערב כול השבונ אני כעסתי על שהוא החליט לבטל את הקטע של השבת . והתחלתי במסע של ריצה בין לשכת ראש העייר לשיחה עם מלכי המזכירה של מיכי אלפר סגן ראש העיר ולבין מחלקת הנדסה והעובדת יהודית בהתחלה ולאד הסכים להחזיר את מה שהיה כתוב בשלט בקטע של השבת ולתרגם לערבית אני כעסתי שמה שכתוב לא מובן ושוב רצתי למלכי מלשכת ראש העיר ושוב חזרתי למחלקת הנדסה ליהודית ואז כבר היא ישבה איתי וסיכמנו שאוטובוסים יכנסו בימים א-ה בין שמונה לשבע בערב ובימי שישי משעה 16:00 ועד מוצאי שבת בשעה 19:00 בערב מודבר על אוטובוסים של תיירות ואחרי תיק התיירות זה נחשון צוק מ"מ ראש העיר שלא מוכן לטפל בבעיה . ואני רוצה לדעת מה אתם חושבים . על זה שלפני 5 שנים אוטובוסים בכלל לא נכנסו ברחוב החורשה ומאז זה התחיל בזה שהם נכנסים 24/7 אחרי שנתיים וחצי יונה יהב דרש מולאד המהנדס לשים שלט אין כניסה והוא שלט לא ברור ואחרי עוד שנתיים ולאד החליט להוריד את הקטע של השבת ואז אחרי 4 ימים יהודית מחליטה להחזיר את הקטע של השבת על השלט אם ולאד יאשר את זה . משהו יודע מי זה המהנדס הרוסי ולאד זסלבסקי ולמה כולם כולל לשכת ראש העיר סוגדים לו ומה שהוא אומר זה קדוש ?

  1. מור אמר/ה

   הוא איש מאוד חזק בישראל ביתנו, יועץ אישי של ליברמן ויש אומרים שהוא משוחח עם פוטין בטלפון לפחות פעם בשבוע

 4. מאור אמר/ה

  שמי כפיר בן ארי ואני מסתובב בעיר ובעיקר בהדר שהונדליזם בה הוא הכי גדול מי שמסתובב בהדר אחרי תשע בערב יכול לראות עשרות של תריסים של חניות עם שריססו עליהם כתובות של גרפיטי לרוב זה ב3 אותיות כמו אותם אותיות שמעל הדואר בנביאים או מעל תחנת האוטובוס בגשר פז יש גם ונדליזים שבו שלושה אזרחים קבועים מסתובבים בהדר ותולים מודעות פירסום על קירות עמודי חשמל תחנות אוטובוס . רוב המודעות 95% מהם הם בשפה הרוסית או מכוונות לקהילה הרוסית יש גם כאלה שמרססים גרפיטי על תחנות אוטובוס בכרמל כמו התחנה בנשיא 38 בכרמל . כמי שעוקב אחרי התופעה אני יכול להגיד בוודאות מלאה שמי שעושה את הנדליזים הזה הם צעירים מהמוצא הרוסי ואני לא אומר את זה סתם למשפחה שלי יש עסק פרטי כבר 40 שנה ברחוב יל"ג בהדר ולאחרונה התופעה של שיכורים כייסים הומלסים ומקבצי נדבות גדלה משמעותית ו75% מהם הם מהמוצא הרוסי . אני לא גזען אבל זה האמת ומשטרת ישראל צריכה לעצור את זה כי זה מתפשט לכול העיר . אני ראיתי את אותה המודעה שתלויה על תחנת אוטובוס בארלוזורוב 4 על תחנת אוטובוס ליד בית ספר הראלי בית בירם . וזה אומר שמי שתולה לא מחפש עובדים הוא בא להרוס תחנות אוטובוסים בכללי

 5. אזור חיפה אמר/ה

  להחזיר את המשמר אזרחי

 6. דין דין אמר/ה

  להעניש את העברינים בחומרה.אבל קודם צריך לתפוס אותם.

 7. יובל אמר/ה

  פגיעה באתר לזכרם של חללי צה"ל הקדושים דינו כפגיעה בנשמתם וכבודם. איך אפשר? חיות עשו זאת, לא בני אדם.

  1. יוני אמר/ה

   הונדליזם היחיד בעיר היא,ראשת העיר-קאליש.

 8. מירי אמר/ה

  מכוער,מזעזע
  אנשי זדון ושנאה.
  מקווה שימצאו את העבריינים.

לא ניתן להגיב