אנשי מקצוע רבים בתחום עבודות הבניין אינם מנהלים ספרים וכלל לא מדווחים לרשות המסים

במבצע ביקורות אותו ערך פקיד שומה חיפה, בין היתר באתרי בנייה בערים חיפה, קריית אתא, קריית חיים, דלית אל כרמל, עוספייה ועוד, עלה כי אנשי מקצוע שונים בתחום עבודות הבניין אינם מדווחים על הכנסותיהם כלל.

בביקורת שנערכה באתר בנייה בקריית אתא, התברר שטייח המבצע עבודות באתר במשך מספר ימים, מקבל תשלום יומי בעבור עבודתו אך אינו מדווח עליו. עוד עלה כי לטייח כלל אין תיק ברשות המסים. ממצאים דומים עלו בשני אתרי בנייה נוספים בעיר, בקרב שני בעלי מקצוע בתחום עבודות הבניין, שאינם מדווחים על הכנסותיהם וכלל לא מחזיקים בתיק ברשות המסים.

עו”ד מחיפה לא דיווח על קבלת 140,852 ש”ח

מבצע הביקורות התרכז גם בעסקים בענפי המסחר, התעשייה ומתן השירותים. באחת הביקורות, הגיעו המבקרים למשרד עו”ד בחיפה, שם מצאו שעשרה תשלומים שונים שהתקבלו באמצעות העברה בנקאית  בסך כולל של  30,537 ₪ לא נרשמו בספרים. עוד עלה בביקורת כי שני צ’קים נוספים,  בסך כולל של  110,315 ₪ גם הם לא תועדו. עורך הדין הסביר: “לא התפניתי לרשום”.

בתירוץ זהה נתקלו המבקרים גם בביקורת בגן ילדים בקריית אתא, שם מצאו 14  צ’קים שונים על סך 30,800 ₪, שלא תועדו בספרים.  בעלת המקום הסבירה כי גם היא “לא התפנתה לרשום”.

הגיבו כאן לכתבה