בדרך לטוקיו • חנה מיננקו מתכוננת לאולימפיאדה בקיץ הקרוב ומשיקה קמפיין חדש

יגן משה וחנה קנייזבה מיננקו (צילום: עמית שיסל, באדיבות הוועד האולימפי בישראל)

קופצת המשולשת האולימפית של ישראל המשתייכת לאגודת מכבי חיפה, תשתתף הקיץ באולימפיאדת טוקיו שתהיה האולימפיאדה השלישית שלה. אלופת ישראל בראיון לחי פה, על ההכנות לאולימפיאדה והסכם החסות שסגרה השבוע עם חברת שמיר אופטיקה, בשווי 130,000 ש"ח.

חנה קנזייבה מיננקו, אחת התקוות הגדולות של ישראל בתחום האתלטיקה ובמשלחת הישראלית שתצא לטוקיו בכלל, מתכוננת לאירוע הספורט הגדול של השנה. ברזומה של חנה, ניתן למצוא את סגנות אליפות העולם (בייג'ינג 2015), סגנות אליפות אירופה (אמסטרדם 2016), מקום שלישי באליפות אירופה באולם (פראג 2015) ומקום רביעי באליפות העולם (לונדון 2017). חנה היא אלופת ישראל וגם מחזיקה בשיא ישראל בקפיצה לרוחק. כמו כן, השתתפה בשתי אולימפיאדות, כשבראשונה בלונדון 2012, עוד ייצגה את אוקראינה ארץ מוצאה וסיימה רביעית, בריו ב2016, כשכבר יצגה את ישראל סיימה חמישית. באולימפיאדה הנוכחית, חנה מכוונת גבוה יותר ואופטימית לגבי זכייה ראשונה במדליה.

חנה מיננקו עם הג'ודוקא שגיא מוקי (צילום:אלבום אישי)

האתלטית הירוקה, מתאוששת מפציעה קשה, לאחר ששברה את רגלה בשנה שעברה במהלך תחרות ארצית. מאז הפציעה, היא מתמקדת יום יום בהחלמה תוך כדי אימונים אינטנסיביים בחדר כושר, ריצות קלות וכמובן פיזיותרפיה.

חנה גרה בתל אביב, אך משתייכת זו העונה השלישית לאגודת מכבי חיפה, בה היא מתאמנת ומתחרה בתחרויות ארציות. חנה מספרת על הקשר שלה לחיפה וההשתייכות למועדון הירוק:

אני גרה במרכז, אך תמיד נהנית להגיע לחיפה ולהתאמן בה, האגודה היא כמו משפחה למרות המרחק, וגם הפיזיותרפיסטית שלי מיה קלה בנצור, שעושה איתי עבודה נפלאה, היא מחיפה.

השבוע, חתמה האתלטית על הסכם חסות עם שמיר תעשיות אופטיקה בע"מ, יצרנית עדשות משקפי הראייה הגדולה בישראל. שווי החסות לשנת 2020 נאמד ב -130,000 ₪.

יגן משה וחנה קנייזבה מיננקו (צילום – עמית שיסל, באדיבות הוועד האולימפי בישראל)

בשביל חנה, המשתמשת במשקפיים ובעדשות ראייה ביום יום, החתימה עם חברת האופטיקה, היא חיבור טבעי ולא רק ספונסר שיתמוך ויממן אותה לקראת האולימפיאדה:

אני מאוד גאה להיות חלק ממשפחת שמיר אופטיקה, זו אחת מחברות האופטיקה המובילות בעולם בפיתוח ויצור עדשות, ראייה טובה זה חלק חשוב מאוד גם בחיים וגם בתחרות ובגלל זה אני גם מאוד מתחברת אליה.
יגן משה וחנה קנייזבה מיננקו (צילום – עמית שיסל באדיבות הוועד האולימפי בישראל)

מנכ"ל שמיר אופטיקה, יגן משה, אמר במעמד חתימת הסכם החסות:

אנו מאמינים ביכולתה של מיננקו להשיג את הקריטריון למשחקי טוקיו 2020, ורואים בה שגרירה נאמנה של  ישראל ושמיר אופטיקה. מעבר לתמיכה הכספית החודשית, נדאג לצייד את האתלטית במיטב מוצרי הספורט שלנו, הכוללים משקפי ספורט EYRES לאימונים, עדשות מגע לתחרויות, עדשות אופטלמיות עם ציפוי מונע אדים.

עוד הוסיף יגן משה: "בעזרתה של חנה, אנו מקווים להעלות את המודעות בצורך בבדיקות ראייה לכלל הציבור עם הסיסמא: " Seeing 20/20 in Tokyo 2020", או בתרגום חופשי: רואים 6/6 (20/20) במשחקי טוקיו  – 2020".

חברת שמיר אופטיקה בעצמה עם הפנים לטוקיו ותפתח בקרוב מעבדה בינלאומית נוספת בעיר היפנית. החברה הישראלית מעסיקה מעל 2000 עובדים בארץ ובעולם, ב-28 חברות בנות – מתוכם 17 אתרי ייצור, ומדורגת בין חמש החברות המובילות בעולם בתחומה, וזאת בעיקר בזכות מרכז מו"פ חדשני הממוקם במטה החברה בקיבוץ שמיר בגליל העליון. שמיר תומכת גם בקבוצת הכדורסל הפועל שמיר אופטיקה גליל עליון המשחקת בליגה הלאומית.

חנה מיננקו באליפות העולם בקטאר (צילום: אלבום אישי)

חנה דיברה על ההכנות והציפות למדליה באולימפיאדה בקיץ:

אני רוצה להגיע בטוקיו הכי רחוק שאפשר, אני עושה זאת STEP BY STEP, אני קודם רוצה להתחזק כדי להגיע מוכנה ובכושר שיא לאולימפיאדה. אני אדם אופטימי מטבעי, לכן אני לא חושבת בכלל על כישלון ומבחינתי, השמיים הם הגבול.

לא ניתן להגיב