אתלטיקה: מכבי חיפה כרמל פותחת עונה וחנה קנייזבה מיננקו מדברת

לאחר שסיימה את העונה שעברה במקום השני באליפות ישראל, שואפת מחלקת האתלטיקה הירוקה של מכבי חיפה כרמל לכבוש העונה את הפסגה ולקחת את המקום הראשון בארץ בגזרת הנשים ויש לה את כל הכלים לעשות זאת:

האתלטית הבכירה באגודה ובישראל היא כמובן חנה קנייזבה מיננקו, אחת מהטובות בעולם בקפיצה משולשת. האוקראינית, שפותחת עונה שנייה במכבי חיפה, עברה לשורות הירוקים בתחילת העונה הקודמת תוך שיתוף פעולה בין שלושה גורמים: נשיא קבוצת הכדורגל מכבי חיפה יענקל'ה שחר, שמהווה ספונסר עבור מיננקו, אגודת מכבי חיפה כרמל, ומכבי ישראל. מיננקו, שסיימה בחודש אוגוסט במקום החמישי באליפות אירופה, עליו הצהירה כ"מאכזב", תנסה להתברג שוב בצמרת גם בעונה הנוכחית, לקראת אליפות העולם בשנה הבאה בדובאי, כשהיא מכוונת להגיע בכושר שיא לאולימפיאדת טוקיו בעוד שנתיים.

אתלטיות נוספות ראויות לציון שיפקדו העונה את איצטדיון האתלטיקה בנווה שאנן:  מעיין שחף פורמן בת ה-31, אשר ילדה תאומים בעונה שעברה ותנסה לחזור לכושר שיא ולהוכיח שהיא עדיין אחת הקופצות לגובה הטובות בישראל וסיוון אורבך הצעירה, שעשתה היסטוריה בשנה שעברה, כאשר הייתה לישראלית הראשונה שמעפילה לגמר אליפות העולם לקדטים (ריצת 800 מטרים), ותנסה להמשיך ולהתקדם בבוגרות.

חוזרת לעניינים לאחר לידה. שחף-פורמן בפעולה. (צילום: טיבור יגר)

 

מיננקו, התפנתה לזמן קצר מלו"ז האימונים הצפוף שלה וסיפרה לחי פה על הרגשתה באגודה החיפאית על אף המגורים במרכז ואיזה מסר יש לה לדור הצעיר:

היתה לי שנה מאתגרת מבחינה ספורטיבית, עשיתי את המקסימום, מכבי חיפה היא בית ממש טוב בשבילי. הם תומכים ועוזרים לי להתמקד במה שאני עושה ונותנים לי את הגב להצליח כספורטאית מקצועית. למרות שאני מתגוררת בת"א, אני מסתדרת עם הנסיעות בלי בעייה. לספורטאיות הצעירות של מכבי ולצעירות שחושבות להתחיל להתאמן אך מהססות אני אומרת: אסור אף פעם להגיד ״אני בטוח לא אצליח״. תמיד צריך להמשיך לנסות ולנסות כי עם כוח רצון אפשר להגיע למקומות שקשה להאמין בהתחלה שהם אפשריים.  יש לשאוף לטוב ביותר ותמיד ללכת זקוף, להיות גאה במה שאת ולא להקשיב לאף אחד מסביב שמנסה להמעיט בערכך.

רועי שווץ, מנכ"ל אגודת מכבי חיפה, מסר לחי פה:

לאחר שנה מצוינת בגזרת הנשים, ולמרות הפציעות, סיימנו במקום השני באליפות ישראל. אנו מתכוונים גם השנה לתמוך בצורה נרחבת במחלקת הנשים ואולי אף להביא רכש נוסף. אנחנו שמחים וגאים בספורטאיות הירוקות שלנו, שמסבות לנו גאווה ובטוחים שהן תמשכנה להצליח בזירה המקומית והבינלאומית, לקטוף הישגים ולהוות מודל השראה עבור ספורטאינו הצעירים. בהזדמנות זו, אני רוצה להודות פעם נוספת לכל מי שעוזר לנו לתמוך בספורטאיות וגם בספורטאים. ליענקל'ה שחר, הספונסר הראשי של חנה, עמותת חיפה יפה הספונסר של המחלקה, למכבי ישראל ולרשות הספורט בעיריית חיפה בראשות שמואל זגגי. אני מאחל לאתלטיות ולאתלטים הירוקים עונה מצוינת והצלחות רבות

מיננקו. נחשבת לאתלטית הבכירה של האגודה (צילום: טיבור יגר)

במכבי חיפה כרמל פעילים אלפי בני נוער בפעילות חוגים ופעילות מקצוענית. לפרטים נוספים על חוגים ולהרשמה לפעילות, הקליקו כאן:
No Fields Found.

דור העתיד, סיון אורבך (צילום:טיבור יגר)

לא ניתן להגיב