כתמים שחורים צפים בים מול חופי חיפה

תושבים רבים דיווחו לחי פה על כתמים שחורים, אשר נראים מרחוק כמו כתם נפט או שמן, הצפים בים מול חופי חיפה. אתמול, שני 13/01/2020, כתם ענק נצפה מול חוף החותרים, הבוקר (שלישי) מול חוף המרידיאן ובמקומות נוספים והם נעים מכיוון דרום לצפון, עם הזרם. בבדיקה מול המשרד להגנת הסביבה נמסר כי מדובר לא מדובר בזיהום אלא, ככל הנראה, הכתם נובע מצבר של צמח נהרות מסוג יקינטון מים, שנסחף מאזור הנילוס.

כתם שחור מול חוף מרידיאן בחיפה – צילום דודי מיבלום

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר לחי פה בתגובה:

ה”כתם השחור” בים מול קיבוץ החותרים ומול אזורי חוף נוספים בארץ, נובע ככל הנראה מצברים של צמח נהרות מסוג יקינטון מים, שנסחף מאזור הנילוס בעקבות הסערות העזות שפקדו את האזור בשבוע האחרון. המשרד להגנת הסביבה מדגיש כי לא נמצא כל זיהום חריג בים.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

13 תגובות
 1. מרק אמר/ה

  איך משרד איכות הסביבה מגיב בצורה של “כנראה” לציבור באזור מוכה זיהום, כאשר מפלס החרדה מפני השפעת האסדה בשיאו? האם המשרד כל כך חסר עונים שאינו יכול לפעול לביצוע דגימה של הכתם?!
  מה יקרה אם יתברר שהכתם הוא משפכי האסדה? משרד להגנת (או הפקרת) הסביבה ייתפס (שוב) כאימפוטנט?

 2. גנית פרחן אמר/ה

  הכל כנראה..בערך… ממש שיטת ה”סמוך”… :(.
  צינור הקודנסט באתר חגית נחשף לגמרי “בשל הגשמים”..
  מאות דגים מתים בחוף “בשל הגשמים”..

  ועכשיו זה.

 3. איה אמר/ה

  זה נראה האוהל שלי שנסחף בים חחחחח

 4. דרור אמר/ה

  בגלל הגישה הזו, של חפיף והעדר עבודה יסודית ומעמיקה, אנשים כבר לא מאמינים לרשויות.
  הזילזול של הרשויות בחשיבות תפקידיהן ובציבור, הוא זה שמונע מאנשים גם להתחסן.

 5. עמי אמר/ה

  אתם חושב שזה מאסדת הגז ..אתם תוהים.

 6. רועי. מ אמר/ה

  בתקופה זו של הסערות…זה כנראה צמח יקינטון….מישהו בדק?…כנראה שאולי….

 7. מירלה אמר/ה

  כל מקום שאני הולכת במטרונית במשרד העבודה שלי בחוץ בסופר כולם יש להם שיעול עם המון ליחה.. גם לי.ממה זה?יתכן וזה קשור לרעלים הכימכליים לא לחורף.יתכן והסערות כאן במפרץ הנחיתו עלינו מולקולות של זיהומים כימקליים.מדוע לא בודקים זאת?

  1. יעלה לפשיץ אמר/ה

   השיעול הליחתי ,מקורו בזיהום ריאות .הגוף מנסה לנקות את הרעל מהריאות ,וכך הוא מגיב .האלרגנים שנכנסים לריאות ,שהם כלל סך הרעלים שאנו נושמים ,וגם אוכלים , בעצם הופכים מסה דביקה ומגעילה בגוף שכל כולה חיידקים ! גם מביובים ! בצורה של עקיצות יתושים ,ודריכה על ביובים ,החיידקים הללו מאוד מדבקים ! אם את רוצה לדעת מה זה בדיוק , בקשי מהרופא משטח של הליחה ! תראי שאותם חיידקים בדיוק ,מצויים גם באוזן ,ובמקומות הצנועים ! אפשר לומר ,שהזיהום הזה ,עם החיידקים הללו ,הוא רב מערכתי ,יש לעבוד על ניקוי יום יומי של הגוף עם תוספי תזונה מנקים ,מזון אורגני ללא רעלים ותוספות …,להעלות את רמת החיסון , פעמים רבות ,החיידקים הללו באים מבתי החולים ,והם לפעמים ממש עמידים ! גם לאחר טיפולי אנטיביוטיקה …הם חוזרים שוב ,בעת משבר כל שהו ,או ,החלשות זמנית של מערכת החיסון .למדתי רפואה משלימה ,וגם תחומי איבחון פסיכודינמי .ועוד …
   1
   1
   1

   1. שי אמר/ה

    וואו אתם החיפאים הזויים
    תעברו כבר לתל אביב תתחילו לחיות

 8. ירון אמר/ה

  הרעלה מבזן והמפעלים גורמת לשיעול וכנל הפליטה מהאסדה החומרים מסרטנים ורעילים והממשלה מטייחת המידע ומנסה להסתיר אולי???

 9. אזרחית מהדרום אמר/ה

  מישהו יכול לומר אם באותו יום שפחדו מזיהום אויר נוראי- והיה מדובר על בדיקה וניטור גם של גוף חיצוני מטעם התושבים- אם זה נעשה ומה היו התוצאות?

 10. יעלה לפשיץ אמר/ה

  רק כתמים שחורים …אמרנו ,חכו עד שיגיעו הכתמים האמתיים מהלויתן שיטרוף לנו את הים .אפשר להיזכר במפרץ מכסיקו ,…עם כל שלל אסדותיו …אי אפשר היה לעצור את זרימת הגז והדלק שעלו מאדמת הים ,החור הזה דלף וידלוף לנצח לתוך הים ויקלט ביבשה ,ניסו לסתום את החור של הקידוח עם בטון …ממש פלומבה כזו ,כמו בצרנוביל …לא במיוחד הצליח להם .הבה נזכר קצת ,מה קורה בעת סערה שם ,ומה קורה לאורך החופים , כן ,הבוקר התבשרנו שהתחלנו להזרים גאז למצרים …אימפריית גאז …דלק …ומה לא …ברגע ,שהכסף החל לזרום גם הוא לכיסי הכיסים של …אי אפשר לעצור עוד את הדבר הזה ! אנחנו שקופים ! לא קיימים בעבור הממון הזר הרב הזה .גם לא עבור המדינה ! אנו חדלים להיות שקופים רק בעת הכנסת הפתק לקלפי !

 11. זיו צח אמר/ה

  כתמים שחורים צפים בים מול חופי חיפה ונעים דרוהגיעו גם מול חוף החותרים. היה חשד שאילו כתמי נפט . אולם הבוקר 16/1/20 נתגלה על-ידי ענת מ *שומרי הבית* וצולם , שהצמחים נמצאים בין חוף דור לבין חוף מעיין צבי. כלומר התופעה היא כפי שנכתב בכתבה מ 14/1/20 : “צמח מנהרות הנילוס יקינטון”.
  https://haipo.co.il/item/173680