הצפות בחיפה – חי פה בשטח בדיווח חי מהמוקד העירוני 106 של עיריית חיפה וממוקדי החירום וחדרי המלחמה של גופי ההצלה

המוקד העירוני של חיפה פועל במתכונת חירום החל משעות הבוקר. יצאנו לראות כיצד המוקד עובד ואנו משדרים לייב מהעירייה. עוד בכתבה: שידור ממוקדי החירום של גופי ההצלה הפועלים סביב השעון במרחב חיפה ומצילים חיי אדם.

איתן שטיאסני בראיון לחי פה ממטה החירום של עיריית חיפה

טל סיבוני – מנהל מוקד 106 של עיריית חיפה בראיון לחי פה

מטה החירום של עיריית חיפה חזר והתכנס הערב [ג', 08/1/2020] לישיבת עדכון והיערכות להמשך הסופה. על פי נתוני השירות המטאורולוגי ירדו בחיפה מאז שעות הבוקר כ – 80 מ"מ גשם. בישיבה נמסרו נתונים על הטיפול בפגעי מזג האוויר הסוער מאז תחילת הסערה אתמול ועד לשעה זו, ולהיערכות העירייה להמשך הסערה שצפויה להימשך גם מחר. מנהל המוקד העירוני ציין בישיבה כי מאז תחילת הסערה אתמול ועד לשעה 17:00 התקבלו במוקד העירוני כ – 2800 פניות – פי 5 ממספר הפניות הממוצע ביום. מרבית הפניות עסקו בהצפות כבישים ודירות, בורות, סחף ומפגעים נוספים. בשעה זו חסומים עדיין לתנועת כלי רכב מספר צמתים וכבישים – עדכונים שוטפים מועברים ע"י מרכז ניהול התנועה של עיריית חיפה באמצעות אפליקציית וויז. על פי תחזית השירות המטאורולוגי הסערה צפויה להמשך בחיפה גם מחר [ה'] עם משקעים של עד 50 מ"מ ומשבי רוח בעוצמה של כ – 50 קמ"ש וים סוער. מנכ"ל העירייה איתן שטיאסני, "מטה החירום ימשיך לפעול במתכונת מתוגברת תוך מתן עדיפות לטיפול במפגעים המסכנים את שלום הציבור ולסייע לתושבים שבתיהם הוצפו. שירותי הרווחה העירוניים ממשיכים להעניק סיוע לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים ולקיים סיורים יזומים בכל שעות היום והלילה במטרה לאתר דרי רחוב ולשכנעם להתפנות לדירות של שירותי הרווחה. בנוסף ציין שטיאסני כי המצב תחת שליטה מלאה, ישנה נוכחות משטרתית במקומות בהם קיים חשש לסיכון תחבורתי ושל אנשי העירייה שימשיכו לתת מענה לכל פניה". אזרחים במצוקה מוזמנים לפנות למוקד העירוני 106

עיריית טירת כרמל – רחב

ההצפות – שידור לקוראי חי פה ממרכז השליטה של כבאות והצלה חיפה

לוחמי כבאות והצלה מחוז חוף התמודדו במהלך היום עם אינסוף אירועי חירום של חילוץ, הצלה ושריפות באזור חיפה והקריות. המוקדנים של מוקד 102 בחיפה עובדים גם בשעות אלה במתכונת מוגברת. כוחות ההצלה מתכוננים למחר ומחזיקים כוננות גבוהה גם במהלך הלילה.

ההצפות – שידור ממרכז השליטה של משטרת ישראל בחיפה

משל"ט חוף של משטרת ישראל ענה במהלך הבוקר ל-2,900 אירועים. המשל"ט מתוגבר במוקד ה-100 עם 17 מוקדנים, 8 משגרים וכוחות מתגברים נוספים. מפקדי המחוז מקיימים כל העת הערכות מצב. המאמץ העיקרי של משטרת ישראל ביממה הזו הוא הצלת חיים.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:
עיריית טירת כרמל – רחב

ההצפות – שידור לקוראי חי פה מאת דובר איחוד הצלה – נפתלי רוטנברג

נפתלי רוטנברג:

איחוד הצלה מסכמים יום עמוס בו מתנדבי איחוד הצלה נתנו מענה למעל 150 מקרים של אנשים שהיו זקוקים לסיוע: רכבים שנתקעו, בתים שהוצפו, סיוע רפואי ועוד. באיחוד הצלה נערכים ללילה סוער וגשום ומברכים על כך שהאירועים בחיפה הסתיימו ללא קרבנות בנפש. באיחוד הצלה מבכים את מותו של צעיר אשר קיפח את חייו בנהריה ומקווים שיהיה זה הקרבן האחרון של סערה זו.

ההצפות – שידור לקוראי חי פה מאת אלי בין – מנכ"ל מד"א

אלי בין – מנכ"ל מד"א:

הדגש של מד"א הוא על הצלת חיי אדם. מד"א פועלים בתיאום וסנכרון מלא עם כל כוחות החירום וביניהם משטרת ישראל וכבאות והצלה. במד"א מדגישים את הצורך לשמור על חום גוף, גם בעת הפסקת חשמל. מד"א ערוכים עם שקיות חימום ומספקים אותם למשפחות אשר נקלעו להפסקת חשמל. במד"א מזהירים מפני כניסה למרתפים וחניונים באזורי סיכון להצפה.
4 תגובות
 1. חגית אמר/ה

  טל סיבוני לא טל סיבונו

  1. מערכת חי פה - חדשות חיפה אמר/ה

   תוקן 🙂

 2. חסוי אמר/ה

  יש מלא אבנים בכנסיה לבניין בילל 39

 3. אייל אמר/ה

  תושבי חיפה דורשים להפסיק לזלזל בארנונה הגבוהה שלנו
  ולמנות ועדה קרואה מקצועית לניהול העירייה ולבדיקת ניפוח אגפי העירייה בקדנציה האחרונה.
  כולם משמרים את המצב המושחת הקיים ורמת השירותים בתשתיות לציבור רק הולכת ויורדת.

לא ניתן להגיב