לאופר: “לסבסד לימוד שחיה לילדי חיפה”

הצעתה של חברת מועצת העיר חיפה, הילה לאופר, מהירוקים של חיפה בנושא סיבסוד לימוד שחיה לילדי העיר אשר הוגשה בשלישי 07/01/2020 במועצת העיר, הועברה לבחינה בוועדת החינוך.

הילה לאופר (אלבום אישי)

בהצעה ציינה לאופר, כי העיר חיפה התברכה במשאב טבעי ואהוב – הים, שעלול להיות מסוכן למי שאינו מודע ליכולותיו ולמי שאינו יודע לשחות. ושיתפה את חברי המועצה במקרה טרגי שחוותה עת שגלשה וראתה נער בן 14 שנקלע למצוקה כשנכנס לחוף לא מוכרז. אותו נער נמשה ללא הכרה ללא דופק ונשימה ואחרי שבוע הוא נפטר בבית החולים.

לדברי לאופר, אם הנער היה יודע לשחות או מכיר את תכונות הים לא היה טובע. בעקבות אירוע טרגי זה היא סבורה כי חייבים להכניס לימודי שחיה כחלק מהתכנים אשר נלמדים בבתי הספר. הידע שמקנים שיעורי שחיה הוא ידע מציל חיים, בעיקר בעיר ים כמו חיפה.

לאחר דיון שהתפתח בעקבות ההצעה הוחלט להעביר את ההצעה לוועדת החינוך שתבחן את הנושא וההצבעה עברה פה אחד.

ראש העירייה, ד”ר עינת קליש רותם, אמרה בדיון כי היא חושבת שאם הילדים ילמדו שחייה הדבר עשוי לגרום להם ביטחון יתר ובגלל שהם יודעים לשחות הם יחשבו שהם יכולים להתמודד עם כל מצב, דבר העלול להגביר את אירועי הטביעה ולא להיפך.

הילה לאופר (צילום: שמי רז)

לאופר, אמרה לחי פה:

הועלה חשש ותאוריה שמתנגדת למתן ידע וכלים להכרת הים מהסיבה שזה יגרום לילד לחשוב שהוא יכול על הים. תאוריה מאוד מסוכנת ומיושנת משום שבדיוק מהסיבה הזו ילדים חייבים לקבל את כישור החיים הבסיסי הזה, בכדי לדעת שהם לא יכולים על הים, בכדי להבין את הסכנות כשהם נכנסים לים, בכדי שיידעו איך ליהנות במקסימום מהדבר הנפלא הזה שנקרא ים אבל באחריות מירבית כמו לא להיכנס לים סוער, להכיר את תנאי הים המשתנים, לא להיכנס בחוף לא מוכרז, לדעת מה לעשות אם לא מרגישים פתאום את הקרקע עקב בור, לדעת איך להיחלץ מזרם ים בקלות. לחזור הביתה בשלום!.
כל הילדים שאני וחבריי הגולשים חילצנו מהים, אף אחד מהם לא הכיר את תכונות הים וכולם נכנסו בחופים לא מוכרזים אך את הנתונים האלו אף אחד לא מכיר, את הכמעט טביעות! מעטפת של שיעורי שחיה+ לימודי היכרות עם הים יעניקו לילד כישור מציל חיים! למרות זאת ראש העיר הביעה נכונות להעביר זאת לוועדת חינוך וזו התחלה טובה.
4 תגובות
 1. ירון שמלצר אמר/ה

  בטחון יתר???? האים ראש העיר המכובדה לא מבינה שמודעות נוצרת מיכולת לשחות ובעל מודעות לא יכנס לים מסוכן .!! מה שחסר מודעות יעשה בקלות ויטבע. ואגב סיכויי ההימצלות לאדם שיודע לשחות הם גבוהים לעומת חסר הידע לשחות חד וחלק

 2. דין דין אמר/ה

  מתחייב לאור השטפונות המחמירים.בהולנד חייב כל ילד ללמוד שחיה מאחר וזאת מדינת סכרים.ולאור הסיפור של הילד שסתם באצבע את החור בסכר.תלמדו

 3. אבי הראל אמר/ה

  באנלוגיה לתגובה של ראש העיר, אפשר לטעון שאם אדם לומד ארכיטקטורה ובינוי ערים הדבר עשוי לגרום לו ביטחון יתר ומאחר שהוא מכיר את התיאוריה, הוא יחשוב שהוא יכול להתמודד עם כל מצב, ושהוא יכול לנהל עיר, דבר העלול להגביר את אירועי התקלה בהתנהלות מול התושבים ולא להיפך.

 4. וויזתא אמר/ה

  כבר הרבה זמן עוקב אחרי הפעילות של לאופר,יישר כוח על רמת שיח תרבותית ונבונה ועשייה למען תושבי העיר

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.