20% מבתי עסק שנבדקו בליל השנה האזרחית החדשה באזור חיפה לא רשמו הכנסות

עובדי פקיד שומה חיפה יצאו בליל השנה האזרחית החדשה למבצע ביקורות בקרב עסקים הפעילים בשעות הערב והלילה, מענפי המסחר ומתן השירותים בערים חיפה, קריית אתא וקריית חיים. בין היתר נבדקו עסקים בהם נמצאו ליקויים בעבר ועסקים בהם קיימות חשדות לכאורה לאי רישום תקבולים. לקראת המבצע נערכו קניות ביקורת סמויות בשעות הערב בימים שקדמו למבצע.

באחת הביקורות, בפאב בחיפה, הזמינו המבקרים שתיה ושילמו עבורה. לאחר כרבע שעה, חזרו המבקרים לעסק וגילו כי החשבון ששילמו נמחק מהמחשב, השולחן בוטל והתשלום ששילמו נעלם. כמו כן, גילו כי ביום המבצע היו מקרים נוספים של שולחנות שנמחקו ו”הועלמו” מהמחשב. בעל הפאב בתגובה: “אין לי מה לומר לכם”.

בביקורת אחרת במינימרקט בעיר, עלה כי קניית ביקורת שנערכה מספר ימים לפני  המבצע לא נרשמה בספרים. כשנשאל על כך, ענה בעל המקום שהרישום “כנראה התפספס”. גם במינימרקט בקריית חיים,  לא נרשמה קניית ביקורת שנערכה מספר ימים לפני המבצע. בעל המקום תירץ: “אולי טעיתי בקופה”.

במבצע ביקורות זה הנערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור נערכו ביקורות ב-49 בתי עסק, מתוכם נמצא כי ב- 10 בתי עסק לא רשמו הכנסות כחוק.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תגובה
  1. לאה אמר/ה

    זה בזכות הילדים. הלא-מוסרי הופך למוסרי. כמו כשאין ברירה לגנוב לחם להאכיל ילד רעב – זה מוסרי. מזל שיש אנשים שלא הביאו ילדים כדי לממן את אלו שכן.