נישוב אסדת לווייתן יחל, ככל הנראה, ביום 31/12/19

האסדה (צילום: ענבל בן יעקב)

לאחר מספר דחיות, מסתמן כי נישוב אסדת לווייתן יחל ביום ג’, 31/12/19. המשרד להגנת הסביבה הודיע כי בכפוף למספר תנאים (שיפורטו בהודעה הרצ”ב בהמשך) תתאפשר הפעלת האסדה מול חוף דור.
בתוך כך, לחי פה נודע כי אלפי תושבים המתגוררים באזור, חרדים מפני החשיפה לזיהום אוויר חריג ומתכננים פעולות שונות וביניהן נטישת הבתים במשך תקופת הנישוב. נמשיך לעקוב.

הודעת המשרד להגנת הסביבה ליום ו’, 27/12/19

המשרד להגנת הסביבה אישר לנובל אנרג’י לפרסם הודעה לציבור בדבר מועד הנישוב באסדת לוויתן שצפוי להתקיים ביום ג’ הקרוב (31.12.19) – בכפוף לעמידה בכל התנאים הסביבתיים המקצועיים של המשרד.
נוכח ההיערכות הממושכת הנדרשת לשם הודעה מראש לציבור לפני תחילת הנישוב, המשרד להגנת הסביבה אישר היום (ו’) לחברת נובל אנרג’י לפרסם את ההודעה המוקדמת, שלפיה הנישוב יתבצע ביום ג’ הקרוב – בכפוף לעמידה בכל התנאים הסביבתיים המקצועיים של המשרד להגנת הסביבה.
המשרד מדגיש כי לא יתפשר על עמידה בתנאים המקצועיים לביצוע הנישוב כפי שנהג עד כה, באופן הבטוח ביותר לציבור, ועם זאת, מחדד כי אין כל הנחיות מיוחדות לציבור ביום זה, וכי ההשפעה על איכות האוויר באזור החוף מול האסדה תהיה מזערית.
אין כל מקום או הנחיות לפינוי תושבים ולפי חוות הדעת של כל המומחים, לא צפוי כל סיכון לציבור בעת הנישוב.

הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
 1. הדסה שירי פילה אמר/ה

  בתמונה ,נראית האסדה כמו מפלצת ענקית ,עם המון קרני ענק ,העולה מהים ,אולי…תבלע את הגולש…הסירה …עכשיו …מה עכשיו …לא חשוב כבר …

 2. דרור אמר/ה

  סירחון השחיתות וקשרי ההון והשלטון, מזהם פה את האוויר לא פחות מהרעל שייפלט מהפשע האקולוגי הזה.
  הקמת האסדה הזו כל-כך קרוב לחוף, היא פשע נגד העולם ונגד האנושות.

  1. ירון אמר/ה

   נכון לדעתי הכל מושחת וכל הקרבה לחוף מסוכנת לציבור מאוד ומיותרת

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

 1. להגיב לכתבה
 2. לדף הבית של חי פה
 3. למדור חדשות חיפה
 4. סגור והמשך בכתבה זו