צלמים חיפאים מציגים תמונות בכרמלית בתערוכה 'מטרוארט' – ראיונות עם צלמים ועם האוצרת באירוע הפתיחה החגיגי

הנוסעים בכרמלית יוכלו ליהנות בחודשים הקרובים מיצירותיהם של צלמים חיפאים, המוצגות על קירות הכרמלית. בחיפה מתקיימת סצנת צילום עשירה, אשר קיבלה תנופה נהדרת בשנים האחרונות, עם כניסת המצלמות הסלולריות. גם באתר חי פה מוצגת תמונות היום, אותה שולחים צלמים-קוראים למערכת האתר.
צפו בראיונות שקיימנו עם צלמים המסבירים על עבודותיהם המוצגות בתערוכה 'מטרוארט' בכרמלית בחיפה. 37 אמני צילום מציגים כ-100 עבודות בתערוכה חדשה בחיפה: ברחבי הכרמלית – על הקירות במעברים.
פתיחה: 25/12/19 | נעילה: אפריל 2020
אוצרת: שירלי משולם
הפקה: שמעון אלון, עיריית חיפה

צלמים חיפאים מציגים בכרמלית – ערב ההשקה

צלמים המציגים בתערוכה

עדי אביטבול , דניס אידל, ציקי אייזנברג , מור אלנקוה , ספיר בורנזברג, ערן גל, יהודה גל , אורי גרשוני , שרי דובא,  צחי הוד , ג'סיקה ויפר , שלמה זיו,  יניב זלוף, שגית נמיר זלוף , אמירה זיאן,  יעל הורביץ ,ליהי חן, ניסים טוויטו, שחר טישלר , יעקב ישראל, נעם לוין , ערן מירב ,יוסי סטייבל, סתיו פאולמן , יערי פדן, מריה פורטוניי, יוסי פוסלבסקי, קיוקו פוסלבסקי , יגאל פליקס , אקי פלקסר, עמר בן צבי , איציק קנטי, עמר בן צבי, צבי רוגר, גלעד שטיין, שמחה שירמן, אמיר תומשוב.

מרצים, בוגרים וסטודנטים המציגים מחלקת צילום של המרכז האקדמי ויצו חיפה:
שמחה שירמן, אורי גרשוני, יעקב ישראל, ושגית נמיר זלוף ,עמר בן צבי, מור אלנקוה, מריה פורטוניי, שחר טישלר, עדי אביטבול  וסתיו פאולמן.

דבר אוצרת התערוכה, שירלי משולם:

'סצנת הצילום' בחיפה, חיה, בועטת, רלוונטית ומעניינת.
התערוכה מצביעה על כיוונים ומעלה לדיון שאלות הראויות למחקר עתידי, מעמיק, אודות מורכבותה ומאפייניה של 'סצנת הצילום' בחיפה ומידת מעורבותה ב'שדה הצילום' העכשווי בישראל, בפרט וב'שדה הצילום' הבינלאומי, בכלל.
התערוכה מתמקדת במבחר עבודותיהם של אמני-צילום עצמאיים שחיים ופועלים בחיפה, וצלמים בכירים שהגיעו מרחבי הארץ ומלמדים באקדמיות ובמכללות בחיפה. אלו תורמים ממרצם וכישרונם ללימודי התאוריה והפרקטיקה של המדיה ולהכשרת דורות חדשים ודיון פורה אודות הצילום העכשווי. כמו-כן, יוצגו עבודות של צלמים צעירים ובוגרים.

תמונות מערב השקת התערוכה 'מטרוארט' בכרמלית

5 תגובות
 1. חיים כהן אמר/ה

  מענין בתור חיפאי וותיק ואיש תקשורת וותיק וגם צלם חובב מאוד
  לא מכיר אף אחד מהדמויות שמופיעים בתמונה
  למעט מעט בלבן נפתלי
  מראה עד כמה חיפה לא בראש מעייני
  הוזמנתי לתערוכה הצלמים הבין לאומי בתל אביב שהתרחש עד 30.11
  מכל העולם ושם חוויתי צילומים מצלמים מקצועיים וכמעט לא נתקלתי בחיפאי
  לא קבלתי מידע על הנושא של צלמים בכרמלית
  ולא מקבל שום עדכונים בנושא בחיפה
  כי חיפה רדומה ומינורי מאוד ומשעממת מאוד לצערי
  חבל
  אך כל הכבוד לפרוייקט של צלמים בכרמלית שלא עודכנתי בכללל
  ואף פעם איני מעודכן
  זאת חיפה לצערי

 2. אכזבה גדולה אמר/ה

  רעיון יפה ומבורך. חבל שיוזם התערוכה, הרב דב חיון, נציג רשימת מרצ במועצה, אחד מחמשת סגניה של ראש העיר ומחזיק תיק התרבות בעירייה, יישר קו עם שותפיו בגועליציה העירונית ההזויה שמנהלת היום את חיפה, הפנה עורף לבוחריו, ובישיבת מועצת העיר הלפני אחרונה, נתן או הניף, יד תומכת בהצעת ראש העיר וממלא מקומה, שסיכלה בדרכי תחבולה עקלקלות ומבישות את הדיון הציבורי החשוב בנושא הפעלת הכרמלית בשבת. גם תערוכת תמונות, יפות ומעניינות ככל שתהיינה, אין בה כדי לפצות על עוגמת הנפש שאתם גורמים, חדשות לבקרים, לתושבים שבחרו בכם. כגודל התקווה כך גודל האכזבה.

 3. אייל אמר/ה

  מביך ברמות. למשל תמונתו של טקי פלקסר היא מגדל שרונה בתל אביב. חלק מתמונות צעובדות בפוטושופ ופילטרים. לא ברור מה הנושא המשותף אם קיים. זאת האוצרות??

  1. אורי פרוינדליך אמר/ה

   לזה קוראים אמת בפירסום,אם זה נכון אזי זו בושה לאותרת אשר שיתפה צילום מזוייף, בושה.

 4. עוזי אברהם אמר/ה

  כל הכבוד לשירלי היקרה, על הרצון העז וההתמדה הבלתי רגילה, בהחדרתה של התרבות הכה יפה לעיר חיפה.
  זה שנים לא מעטות שתרומתה ועשייתה של שירלי מורגשת בפינות כה מרובות בעירנו.
  ממני את מקבלת הלל ושבח, ואני מאמין שעוד רבים מצטרפים לדעתי זו.

לא ניתן להגיב