טקס המצטיינים השנתי של עמותת אקים חיפה

מיכל סגל, מנכ"לית עמותת אקים חיפה, טליה פרץ מצטיינת, עדי גלעד אסולין -מנהלת תחום פנאי (צילום: עמותת אקים חיפה)

עמותת אקים חיפה, הנחשבת לאחת העמותות הוותיקות פועלת קרוב ל – 70 שנה בחיפה וסביבותיה במתן מענה לאוכלוסייה בעלת מוגבלות שכלית התפתחותית בכל הרמות. בשבוע שעבר העניקה תעודות הצטיינות ל-6 עובדים:
מרינה שרייבמן • רנין חוראני • טליה פרץ
אנה טרבאיב • ולרי גולובניך • עביר אבו רוקן.

המצטיינת מרינה שרייבמן

על מרינה נכתב: “הוקרה זו ניתנת לך על הרצינות והמקצועיות שלך בעבודה מול החניכים. עסקת השנה ביצירת הזדמנויות לחניכים להיות נוכחים בפעילויות השונות. עשייתך נתנה להם הזדמנות להביע את עצמם ולהיות ראויים בצורה רחבה שאפשרה להם להיות שווים בקהילה רווית השונות בה אנחנו נמצאים. אנו רואים בך שותפה אמיתית לדרכו של מרכז היום”.

מרינה (צילום: עמותת אקים חיפה)
מרינה (צילום: עמותת אקים חיפה)

המצטיינת רנין חוראני

על רנין נכתב: “את מביאה מקצועיות בלתי מתפשרת יחד עם לב ענק ונתינה אינסופית. את אשת חזון חדורת מטרה ומוטיבציה השואפת באופן תמידי לשפר את איכות חיי התלמידים שלנו, לחזק את גופם ואת יכולת תפקודם היומיומית. את מוכנה ברוחב לב להעביר את הידע הלאה תמיד בחיוך ובנחישות”.

רנין חוראני (צילום: עמותת אקים חיפה)
רנין חוראני (צילום: עמותת אקים חיפה)

המצטיינת טליה פרץ

על טליה נכתב: “בארבע וחצי השנים האחרונות את מדריכה את חברי אקים בחדר אמנות צבעוני, עשיר ושמח במועדון ‘בית חנה’. את מקדישה מזמנך לפיתוח מיומנויות יצירה עשירות בהנאה חושית ונפשית”.

מיכל סגל, מנכ"לית עמותת אקים חיפה, טליה פרץ מצטיינת, עדי גלעד אסולין -מנהלת תחום פנאי (צילום: עמותת אקים חיפה)
מיכל סגל, מנכ”לית עמותת אקים חיפה, טליה פרץ מצטיינת, עדי גלעד אסולין -מנהלת תחום פנאי (צילום: עמותת אקים חיפה)

בנוסף לכך את מדריכה בבקרים קבוצת חניכים של אלו”ט שמצליחים בעזרתך להפתיע ולהביע את מה שהיה חבוי. היצירתיות הרבה שלך מוצאת את דרכה מחוץ לגבולות החוג אל תוך חיי המועדון והחברים. את מגלה מעורבות במצבם וברווחתם של החברים ובתפעול המורכב של המועדון, מיחסי אנוש ועד עיצוב המקום.

המצטיינת אנה טרבאיב

על אנה נכתב: “מסירות, מצוינות, יסודיות ודקדקנות הן מילים נרדפות לעשייתך. את משקיענית, בעלת ראיית רוחב ועומק נפלאות, לומדת, גדלה ומצמיחה. מקצוענות היא נר לרגלייך ולפועלך.

אנה טרבאיב (צילום: עמותת אקים חיפה)
אנה טרבאיב (צילום: עמותת אקים חיפה)

המצטיין ולרי גולובניך

על ולרי נכתב: אתה מסור עד אין קץ. אתה מעניק לדיירים חום ואהבה, רוך וטיפול מסור ומקבל מהם אהבה חזרה. אתה מחובר מאד לאקים, מוכן לתת ולהתגמש ולהיענות לכל מורכבות שעולה. אתה חרוץ, משקיען ונותן מכל הלב.

ולרי גולובניך (צילום: עמותת אקים חיפה)
ולרי גולובניך (צילום: עמותת אקים חיפה)

המצטיינת עביר אבו רוקן

על עביר נכתב: “עביר המיוחדת, בעלת האנרגיות החיוביות והבלתי נגמרות. את מעמידה את הדיירים במרכז העולם ועובדת איתם על סנגור עצמי שבא לידי ביטוי בבחירות שהם עושים: מסעדות, טיולים למקומות מיוחדים, סרטי VIP, הופעות של זמרים אהובים. גם בדירה את מובילה שיחות קבועות לחלוקת מטלות בכל משימות הבית מניקיונות ועד בישול ומעצימה את עצמאותם ואת תפיסת היכולת שלהם”.

עביר אבו רוקן (צילום: עמותת אקים חיפה)
עביר אבו רוקן (צילום: עמותת אקים חיפה)

מיכל סגל, מנכ”לית עמותת אקים חיפה מסכמת:

ניתנה לנו ההזדמנות לעצור לרגע מהעשייה הענפה שלנו, לומר תודה ולהוקיר את העשייה הרבה של כל העובדים המצוינים שלנו. כולם, בלי יוצא מהכלל, הם אנשים מיוחדים מאין כמותם, שמפגינים כלפי החברים הררי אכפתיות, חום, מסירות ואהבה. גם בשנה הקרובה נמשיך להעניק שירותים חיוניים לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית ולסייע ככל שניתן על מנת לקדם את המודעות הציבורית לאנשים המיוחדים הללו.

עמותת אקים חיפה משרתת כ-250 מוטבים מכל המגזרים ופועלה מתמקד במספר תחומים עיקריים – דיור, חינוך, פנאי ותעסוקה. לעמותה מערך דיור המונה כ-140 דיירים המתגוררים בשני הוסטלים בחיפה וב-18 דירות בקהילה מטירת כרמל בדרום, דרך חיפה ועד קריית מוצקין בצפון. מרכז חברתי קהילתי “בית-חנה” פועל בחיפה משנות ה-70.

המרכז פעיל בשעות אחה”צ ומקיים פעילויות חברה, תרבות וספורט, בית גן אור בקריית אתא, במסגרת בית גן-אור פועלות שתי מסגרות זו לצד זו מתוך תפיסה של רצף טיפול באדם עם מוגבלות שכלית התפתחותית. לגן אור מגיעים מוטבים מכ-20 רשויות מקומיות בצפון, יהודים וערבים כאחד.

בעמותה מאות עובדים ומתנדבים, מקצועיים ומיומנים, ממטפלים, מדריכים, רכזות דירה ואנשי מקצוע בתחומים שונים כגון צוות פארא-רפואי, עובדים שיקומיים ועובדים סוציאליים, הפועלים יחד להשיג ולממש את זכויות האדם עם המוגבלות השכלית בתחומי החברה, התעסוקה, הדיור, הבריאות, הרווחה, החינוך ומניעת ניצול.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.