טקס בר מצווה בכותל לילדי מתנ”ס נווה יוסף בחיפה

טקס בר מצווה בכותל באדיבות רוטרי חיפה (צילום: יח"צ)
טקס בר מצווה בכותל לילדי מזרח חיפה (צילום: צילום רוטרי כרמל)
טקס בר מצווה בכותל לילדי מזרח חיפה (צילום: צילום רוטרי כרמל)

25 בני נוער, ילדי מתנ”ס נווה יוסף ומשפחותיהם זכו לאירוע ראשון מרגש בחייהם כאשר הגיעו ביום שני 23/12/2019 לביקור בירושלים, במהלכם חגגו טקס בר מצווה מלא ברחבת הכותל מערבי, אשר נערך עבורם בשכר מצווה ללא תשלום. את כל המיזם הוביל מועדון רוטרי כרמל. בראשות נשיא המועדון , עו”ד אברי רב- הון.

באירוע מרגש, בנוכחות כ-150 חוגגים בהם בני משפחות הנערים, עשרות חברי מועדון רוטרי כרמל וחברות האופן הפנימי, תלמידי חטיבת הביניים מסניף הדר של בית הספר הראלי, תלמידים החונכים את ילדי מתנ”ס נווה יוסף ובית הספר גבריאלי במהלך השנה כולה, עלתה שיירת אוטובוסים ומכוניות לכותל המערבי בירושלים ועם הגיע השיירה לשער האשפות לוו ילדי הבר מצווה ע”י להקת חוגגים אשר ליוו הנערים והנערות אל רחבת הכותל המערבי שם הוענקו לבני המצווה תפילין, טליתות וסידורי תפילה בעוד הבנות החוגגות זכו לקבל ספרי תהילים ופמוטים מהודרים לקול מצהלות החוגגים ברחבת הכותל. 

טקס בר מצווה בכותל (צילום: יח"צ)
טקס בר מצווה בכותל (צילום: יח”צ)

לטקס המרגש ל-12 הנערים הצטרף מנכ”ל חברת דודו עזרא בע”מ, מר מנשה אהרוני אשר בילדותו לא זכה לחגוג את חגיגת הבר מצווה. מר אהרוני הוביל את הנערים כולם באוחזו בספר התורה מבית הכנסת הצמוד לכותל.  לאחר שרב הכותל הרב רבינוביץ שליט”א יחד עם רב חב”ד בחיפה, הרב לייזר קליין, אשר הדריך וליווה הנערים משך החודש האחרון, קיימו את טכס העליה לתורה של 13 החוגגים, טקס שכלל הנחת תפילין, התפנו כולם לארוחת צהריים חגיגית באולם אירועים סמוך.

טקס בר מצווה בכותל (צילום: יח"צ)
טקס בר מצווה בכותל (צילום: יח”צ)

עם סיום הארוחה יצאה הפמליה כולה לטקס הדלקת נר שני של חנוכה בבית הכנסת החורבה בעיר העתיקה ומשם יצאו לסיור חנוכיות ברובע היהודי בעיר העתיקה. בשעת לילה מאוחרת חזרה השיירה לחיפה. האירוע כולו צולם ע”י עמותת ” דרימרס” בניהולם של מר עמרי מירון ודניאל טופז, עמותה אשר שמה לעצמה כמטרה להגשים חלומות.

טקס בר מצווה בכותל (צילום: יח"צ)
טקס בר מצווה בכותל (צילום: יח”צ)

האירוע אשר אורגן כולו ע”י חברי וחברות מועדון רוטרי כרמל ונשיא המועדון אברי רב-הון וע”י נשות האופן הפנימי והנשיאה גנית גלר, מומן בתרומתם של קרן גרדינגר ושל מר דודו עזרא המספק מזה 5 שנים, באמצעות מועדון רוטרי כרמל, סלי פירות וירקות למשפחות נזקקות במזרח חיפה. פרויקט זה יחד עם פרויקט ביעור הבערות בקרב אוכלוסיות נזקקות במזרח חיפה הינו “פרויקט הדגל” של מועדון כרמל, אשר בהובלתו של נשיא המועדון אברי רב-הון ישקיע השנה כרבע מליון ₪ באזור זה של חיפה.

עו"ד אברי רב- הון, נשיא המועדון (צילום: אלבום אישי)
עו”ד אברי רב- הון, נשיא המועדון (צילום: אלבום אישי)

 עו”ד אברי הון, נשיא מועדון כרמל:

אני גאה ומלא התרגשות מההזדמנות ללוות בני נוער אלה מחיפה בטקס בכותל במעבר מילדות לבגרות. זה טקס ערכי ומסמל את קבלתכם לחברה כבני נוער בוגרים.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תגובה
  1. עירית לנדסברגר אמר/ה

    כל הכבוד להכנת הטקס ליד הכותל , שימחתם הרבה ילדים היום בחגם, שיזכר אצלם לאורך השנים. מזל טוב לילדים. 🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈