גיוס המונים “לא נלך כצאן לטבח” • לא נרשה לבעלי הממון ולבעלי השררה לחרב ולזהם את הטבע ואת ריאות ילדינו

האסדה (צילום: ענבל בן יעקב)

אנחנו נמצאים בתקופה הרת גורל במאבק קיומי! על ביתנו ילדינו על החיים, הים והאויר שלנו. לא נרשה לבעלי הממון ולבעלי השררה לחרב ולזהם את הטבע ואת ריאות ילדינו. אנחנו כאן כדי להישאר! זה הבית שלנו. אנחנו לא זזים מכאן.

קריאה מהדהדת של קבוצת פעילים מחוף הכרמל שקמה לפני מספר שבועות כקבוצת שטח וניטור ותוך זמן קצר סחפה אליה מאות מתושבי האזור. קומץ אנשים החליט לקחת לידיו את המאבק, תושבים נחושים, אכפתיים, מודאגים ואיכותיים. הם לא עמותה, לא ארגון, לא מחפשים פשרות ומאבקים חסרי סיכוי כמעט.

קבוצת הפעילים, ניטור, (צילום: תמיר הירשברג)
קבוצת הפעילים, ניטור, (צילום: תמיר הירשברג)

חברי הקבוצה מסרו:

זה הבית שלנו,זה המומנטום האחרון להילחם על מה שאנחנו מכנים אותו בית. לא רוצים למכור אותו,רוצים להישאר כאן. הבנו שהאסדה כבר כאן,לא נלחמים בקיומה כרגע,לא מסכימים ולא משלימים עם היותה בחוף שלנו אבל מתרכזים במאבק קצר,אינטנסיבי ומתוקשר. זכותנו לאוויר נקי לנו ולילדינו. לא רוצים שהריאות של ילדינו יהיו פילטר ,זכות בסיסית. האסדה כאן זאת עובדה בשטח לכן נמשיך ונדרוש שהיא תופעל ע”י התקן המחמיר ביותר תחת אכיפה אמיתית. מדינת ישראל מתהדרת בתקן המחמיר בעולם בזיהום אויר, אולי, אבל אם אין אכיפה אין תקן.

במקביל לקבוצה זו הקימו קבוצה מקצועית מצומצמת הכוללת אנשי היי-טק, משפט, טכנולוגיה ומדע, אשר מפצחים את המערכת בכל הנושאים הקשורים כמו בניטור, משטר רוחות ומזג אויר בכללי והרבה תמיכה בתושבים ומתן מיידע וגב לאנשים המבולבלים מרוב אינפורמציות שחלקן מיותרות. הם תומכים ונותנים בטחון לתושבים.

קבוצת הפעילים, ניטור, (צילום: תמיר הירשברג)
קבוצת הפעילים, ניטור, (צילום: תמיר הירשברג)

כעת, החליטו על גיוס המונים כדי שיוכלו להשפיע בתקשורת, שהנושא יפתח מהדורות חדשות, שואפים לעלות את המודעות לנושא בכל הארץ. רוצים ליצר קמפיין תקשורתי שיהווה לחץ על משרד הגנ’ס, נובל אנרג’י, ראשי הרשויות. לשם כך הם זקוקים לתמיכה פיננסית, כדי שיוכלו להעסיק לוביסטים, אנשים שתחום עיסוקם במשברים ומאבקים. אנשי רפואה ומשפט לחוות דעת, אנשי תקשורת וכל מי שיכול לסייע בתחום למען הצלחת מאבקם.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:
האסדה צילום ענבל בן יעקב
האסדה צילום ענבל בן יעקב

אנחנו נמצאים בתקופה הרת גורל במאבק קיומי! על ביתינו ילדינו על החיים, הים והאויר שלנו לא נרשה לבעלי הממון ולבעלי השררה לחרב ולזהם את הטבע ואת ריאות ילדינו אנחנו כאן כדי להישאר! זה הבית שלנו. אנחנו לא זזים מכאן. מטרתנו : הצבת חומת מגן סביבתית-בריאותית לשמירה על בריאות ובטחון ילדינו והתושבים באזור הצבת שורת דרישות ריאליות ומיידיות להגנה מנזקי האסדה ותוצריה הרעילים. השיטה: קמפיין תקשורתי, אשר יחדור לשיח הציבורי והתקשורתי תוך הפעלת לחץ כבד על מקבלי ההחלטות קמפיין ציבורי אגרסיבי, המתבסס בעיקרו על גיוס התושבים, ומשתמש בשורת אמצעים: תקשורת מסורתית, תקשורת חברתית, לובי, גיוס של מובילי דעה, חשיפת גימיקים-פרובוקציות אפקטיביות. נתחיל עם גיוס המונים קצר-טווח כדי לצאת לדרך. כמו כן נרצה לגייס כסף לטובת ליווי ויעוץ משפטי מקצועי לצידנו לא ניתן שהריאות של הילדים שלנו יהיו לפילטר אנושי בשביל שיצחק תשובה יוכל לייצא את הגז הנקי שלו למצרים!

קבוצת הפעילים, ניטור, (צילום: תמיר הירשברג)
קבוצת הפעילים, ניטור, (צילום: תמיר הירשברג)

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. מאיה נבון אמר/ה

    זה הזנן לפעול, אולי יש לנו התושבים עוד סיכוי.
    מתביישת במדינה שלי שמוכרת את התושבים בשביל בצע כסף

הגיבו כאן לכתבה