וידאו – החזירים בכרמל הצרפתי פרק 2 – הגורים גדלו – ינו’ 2014

נמשכת שליטת החזירים ברחובות חיפה. עת יורד הערב על הכרמל הצרפתי, עדרי החזירים פושטים על הנקודות קבועות בחיפוש אחר מזון. החזיר הוא בעל חיים "אוכל - כל" ולכן מזון החתולים אהוב עליו במיוחד.

במקומות בהם תושבי השכונה מאכילים חתולים ונותר אוכל מפוזר בשטח, החזירים מתרגלים לאכול מדי ערב. בטבע החזירים פוחדים מבני אדם ולכן מפגשים בין חזיר לאדם הם נדירים, אולם בחיפה התרגלו החזירים לקרבת האדם ואינם חוששים להתקרב.
החזיר יעדיף שלא לתקוף אדם, אך במצבים בהם הוא מרגיש מותקף או במצבים בהם חזירה מגוננת על גוריה, עלול החזיר לתקוף אדם כדי לפתור את הבעיה.

חזיר עלול לחוש מותקף כאשר הוא מתכנן לעבור במדרכה צרה או אם נקלע לחדר מדרגות של בניין מגורים ומולו מופיע אדם החוסם את דרכו. במקרה הזה, אם החזיר מתכנן לברוח בכיוון ממנו מגיע האדם, הוא עלול לחוש מצוקה ולתקוף. לכן, בראותכם חזיר, עדיף להתרחק ולא לחסום את דרכו. במקרה כזה לא צפויה לכם כל סכנה.

החזיר הבוגר מצויד בניבים חדים באורך של 7 – 10 ס”מ, בהם הוא משתמש כנשק להגנה מפני תוקפים. במקרים בהם חזירים תקפו בני אדם, התקיפות הסתיימו בחתכים עמוקים, בעיקר ברגליים.
גם לכלבים נשקפת סכנה. כלב אשר יחוש מותקף וינסה לגונן על בעליו מפני החזיר על ידי נביחות או נשיכות שיטרידו את חזיר הבר, עלול לסיים את חייו במהירות. החזיר יודע לקטול כלב בקלות, על ידי נעיצת הניבים שלו בגרונו של הכלב.

ס.א., בן 17, תושב רחוב סטפן וייס, מסר לחי פה כי בשעות הערב הוא פוחד לחצות את רחוב אדמונד פלג ולכן במקרים מסוימים, בהם עדר החזירים משתלט על הרחוב, הוא מעדיף לישון בבית של חברים ולא לחזור הביתה.

 

החזירים בכרמל הצרפתי פרק 2 – הגורים גדלו

 

תזכורת מהפרק הראשון – גורי החזירים בגינה ברחוב טשרניחובסקי

 

 

החזירים_בכרקמל_הצרפתי_פרק_2_-_הגורים_גדלו.JPG

החזירים בכרמל הצרפתי פרק 2 – הגורים גדלו
צילום: ירון כרמי, חי פה

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.