הפנינג החיסונים במרפאת בונן עם ליצן רפואי וחגיגת חנוכה – וידאו • ד”ר טלי לבנשטיין להורים: “החיסון בטוח”

הענות חיובית נרשמה ביום (ראשון 22/12/19) להפנינג החיסונים במרפאת בונן • מרפאת מומחית ברפואת משפחה של הכללית בחיפה. ילדים בליווי הוריהם או הסבים והסבתות הגיעו והתחסנו בחיסון נגד שפעת באווירה נעימה ורגועה בזכות הליצן הרפואי אותו הזמינה במיוחד כללית, על מנת שיסיח את דעת הילדים שפוחדים מחיסונים וזריקות.

ד”ר טלי לבנשטיין בראיון לחי פה – הפנינג חיסונים

בנוסף לליצן הרפואי הושקעו בהפנינג פעילויות שונות וגם אירוע הדלקת נר ראשון של חנוכה. לילדים המתינו סופגניות ומזרקים ממולאים בשוקולדים והפתעות נוספות.

ד”ר טלי לבנשטיין, רופאת משפחה ומנהלת מרפאת בונן בחיפה, מספרת בראיון לחי פה על ההפנינג וחשיבות החיסון נגד השפעת:

היום התכנסו לכבוד אירוע מיוחד שיזמנו צוות המרפאה: מנהלת הסיעוד, המנהלת האדמינסטרטיבית ובעזרתה של רופאת הילדים ד”ר דנה זייגר. קיימנו הפנינג חיסונים לכל המשפחה: סבים, סבתות אבות אמהות, ילדים, נכדים – כולם מתחסנים. כדי שהאירוע יהיה קל וישבור מחסומים ופחד של הילדים מפני חיסונים, ארגנו בכללית ליצן רפואי שיתלווה לילדים, בהסכמת ההורים, לחדר החיסונים ובעזרת בלונים והומור הוא יוצר אווירה רגועה ונחמדה.
מעבר לזה ארגנו פעילות יצירות לילדים, הפתעות לילדים שמתחסנים וכמובן טקס הדלקת נר חנוכה ראשון.
הפנינג חיסונים בכללית (צילום: סמר עודה כרנתינג’י)

האם יש הענות להפנינג ולמבצעי חיסוני השפעת?

ההיענות של ההורים היתה טובה. יצרנו קשר טלפוני עם 150 ילדים שלא התחסנו. ההיענות היתה מאוד חיובית אפילו שאלו והתעניינו לגבי השעות ונערכנו בהתאם להכל.
אני אישית מאמינה בחיסונים וחושבת שהחיסון הוא חשוב לילדים, על מנת למנוע מחלות זיהומיות קשות שיכולות להתפשט גם בתוך המשפחה. אנחנו מציעים להתחסן לכל קבוצות הסיכון שזה תינוקות, נשים בהיריון, אוכלוסיה מבוגרת מעל 65 וכמובן חולים עם מחלות כרוניות. חשוב מאוד לתדרך הורים ולתת להם הסבר. אנחנו מסבירים מה המשמעות של החיסון מה המשמעות של-לא לבצע אותו אחת לשנה ואנחנו מתזכרים את חשיבות ההתמדה בחיסונים. אלה לא מתחסנים – רופאת הילדים שולחת להם מסרונים ופונה אליהם באופן אישי וממליצה על החיסון.

להורים המודאגים והחוששים מתופעות הלוואי?

ד”ר טלי לבנשטיין: אנחנו מרגיעים שמהניסיון שלנו כמעט ואין תופעות לוואי לחיסון, למעט אי נעימות של הדקירה הקטנה באותו הרגע, ויכול להיות אדמומיות או נפיחות ביד. כמובן שאסור לחסן את מי שיש מניעה או אלרגיה לאחד ממרכיבי החיסון. אנחנו מרגיעים את ההורים שהחיסון בטוח.

ד”ר טלי לבנשטיין, מאחלת חורף בריא ושכולם יגיעו להתחסן ויהיו בריאים.

אירוע נוסף ייערך מרכז הילד ארמון ברחוב הנביאים ביום שני 30/12/19 ב 16:00 עד 20:00

צוות מרפאת בונן כללית חיפה (צילום: סמר עודה כרנתינג’י)
הפנינג חיסונים בכללית (צילום: סמר עודה כרנתינג’י)
סופגניות (צילום: סמר עודה כרנתינג’י)
הפנינג חיסונים בכללית (צילום: סמר עודה כרנתינג’י)
קרמבו (צילום: סמר עודה כרנתינג’י)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תגובה
  1. מירי אמר/ה

    כל הכבוד על היוזמה. רעיון נכון ונבון. לתקוף את ה”בעיה” מהכיוון הכי יפה ונעים.
    מרפאה נהדרת עם צוות נהדר.