מסיבת פורים בעיר תחתית – חיפה , מרץ 2014 – סיקור ותמונות

לכבוד הפורים ארגנו לנו מסיבת רחוב בעיר תחתית, ליתר דיוק מתחם 21. הזמינו אותנו להגיע בין 10:00 ל16:00 , לא כל כך מתאים לאלה שצריכים לעבוד , כנראה שחשבו בעיקר על הורים צעירים שצריכים להעסיק את הזאטוטים ביום חופש.. בהתאם גם נערכו במתחם , עם עמדות הפעלה וגם כמה מופעי רחוב ומוסיקה ברובם די אנמיים שמתאימים לגיל הרך. לא יכלו גם לארגן קצת גאז' או רוק לקהל אחרי גיל ברמיצווש.?
DSC_8815.jpg

מסיבת פורים בעיר תחתית – חיפה , מרץ 2014
צילום: מנואל אמיר
אנחנו החיפאים דווקא הגענו בצפיות גדולות לאיזה פוריםשפיל או אולי עדלאידע. כמו תמיד מצאנו את הדוכנים הסטנדרטים כל כך לכל מסיבת הרחוב עם מוצרים חסרי שימוש ומיותרים באידיש אומרים שמונצס, אשתי שהיא לא מעדת איש-שלום קוראת לזה קשוש. עד היום לא הצלחתי להבין איך כל השנים אנחנו פוגשים את אותם דוכנים בכל מדרחוב ופסטיבל רחוב שמתקיים בישראל, היית באחד היית בכולם. האמת גם לא הצלחתי להבין איך כבר עשרות שנים ישראלים מוכרים את אותם התמונות ברחובות אירופה ולא נגמר להם הביקוש. המון אנשים נחמדים מחויכים הסתובבו שם בעיר, חלקם מחופשים וחלקם אפשר אפילו להגיד ביצירתיות רבה. אוירה חגיגית שררה במקום ןגם מזג האויר האיר לנו פנים. רק חבל שלקראת 1530 הייתה כבר תכונה של התקפלות ברוב מופעי הרחוב ועד 16:00 נשארנו רק עם הדוכני השמונצס . כנראה שכל האומנים הם במשרה ראשונה עובדי משרדים בסביבה ומוטבע בהם הרעיון שסוגרים שם בארבע ואחר כך מכבים את האור בעיר תחתית.
אם נתמצת את האירוע, אז מה היה לנו שם?
ריפוי בעיסוק לגיל הרך ופתרון שמרטפות ליום חופש בלי גן/בית ספר,
מוסיקת רקע אנמית עם מופע כאילו קפוארה בהילוך איטי. (גילוי נאות הגעתי רק אחה"צ , אז אולי כבר התעייפו קצת)
מסעדות ובתי קפה מקומיים עם היצע מעניין, טוב לראות את כל המקומות החדשים, נאחל להם שיחזיקו מעמד.
אנשים טובים מאמצע הדרך שבאו לחגוג את חג פורים.

DSC_8816.jpg

מסיבת פורים בעיר תחתית – חיפה , מרץ 2014
צילום: מנואל אמיר
אישית , הייתי אומר שבאתי , ראיתי והספיק לי, ואת אותו הדבר לא אבוא לראות שוב בשנה הבאה. לדעתי אפשר לשפר בקטנה, להרחיב את ההיצע שיתאים לקהל יותר רחב, לגוון קצת, ליצור טעם של עוד שנרצה לחזור.
אם העיר חיפה רוצה באמת להיות מטרופולין ובירת הצפון ואחרי שראש העיר ושר התחבורה כבר יצרו לנו בשנים האחרונות את התשתית התחבורתית המתאימה שמאפשרת לכל תושבי הסביבה להגיע בזמן סביר לעיר הגדולה, אתן כמה הצעות פשוטות לשיפור, כמו שאומרים מנקודת ראות של האזרח הקטן. כי עם היצע צנוע כל כך, כחיפאים נתבייש להזמין את חברינו מהפריפריה לבוא לחגוג אתנו בעיר הגדולה.
אז בשנה הבאה הייתי רוצה לראות מבחר יותר גדול של דוכני מזון ושתיה ואולי גם 2 במות עם הופעות של מוסיקת גאז ורוק, הייתי מתחיל את החגיגה בשעה 12:00 וממשיך אותה עד לפחות 22:00 כך שגם הקהל העובד יכול להגיע ולהנות. ולגבי הדוכנים האמת אני לא יודע מה אפשר עוד למכור שם, אולי כדאי להוסיף כמה דוכני משחקים, קליעה למטרה וכאלה , כמו שיש בשווקי חג המולד באירופה

DSC_8904.jpg

מסיבת פורים בעיר תחתית – חיפה , מרץ 2014
צילום: מנואל אמיר
נ.ב בחזרה הביתה נסעתי בכביש החדש דרך וואדי רושמיה, , יופי של דרך שמקצרת את הנסיעה לשכונות הכרמל בחצי הזמן, העיר הפכה ממש קרובה. אז להתראות בפסטיבל הבא בתקוה שתשקיעו קצת יותר בהיצע.

[topic:ryw42w5h]https://haipo.co.il/forum/viewtopic.php?f=8&t=13184[/topic:ryw42w5h]

לא ניתן להגיב