אוהד גוט, מפקד בקורס “מגן צופן” | הגיוס לאגף התקשוב וההגנה בסייבר

אוהד גוט, אגף התקשוב וההגנה בסייבר (צילום: דובר צה"ל)

הגיוס לאגף התקשוב וההגנה בסייבר מתקיים היום וחיפאים רבים הולכים להתגייס לאגף. הכירו את רב”ט אוהד, בן 19 מחיפה, מפקד בקורס מגן צופן של אגף התקשוב וההגנה בסייבר. אוהד למד בתיכון ליאו בק בעירנו חיפה.

כנשאל אוהד גוט לגבי העיר חיפה, השיב:

אני חושב שחיפה היא עיר מדהימה. זו בין הערים היחידות שאפשר לראות איך ערבים ויהודים גרים ביחד בשיתופיות ושלווה ואני חושב שכל הערים המעורבות בארץ צריכות לראות בחיפה מודל.

נלחצתי מאוד, חששתי להתגייס

לפני הצבא התחיל אוהד קורס קדם צבאי של נהיגה כדי לשמש כנהג בצבא. “אני מאוד אוהב נהיגה, אוהב להיות בשטח וזה המסלול הצבאי שרציתי, אחרי ששובצתי לתפקיד, התקשרו אלי ובישרו לי ששובצתי בסוף כלוחם בחיל התותחנים, בהתחלה נלחצתי, מאוד חששתי להתגייס לתפקיד הזה וביום הגיוס – אמרתי להם שאני לא מעוניין להתגייס לחיל התותחנים.

אוהד משתף בתהליך הסירוב:

בלשכת הגיוס הועברתי לפלוגת הסרבנים, שם ניסו לשכנע אותי להתחרט ולהתפנות לשבטה (בסיס ההכשרות של חיל התותחנים), הרוב המוחלט הסכים להתגייס לתותחנים ואף מצא בחיל את מקומו, בעוד שלי נקבע משפט בערב. השופטת הציעה לי לשרת כתומך לחימה בחיל התותחנים והוסבר לי שאני יכול לשרת בתקשוב של החטיבה- מה שמאוד סקרן אותי, מכיוון שבבית הספר למדתי פיזיקה וכימיה והתפקיד התאים לכישורים שלי. הגעתי ישירות לבסיס שבטה, כדי לעבור טירונות כללית שבמהלכה נתקלתי בקשיים רבים.

אוהד מרחיב כיצד התגבר על הקשיים שנתקל בהם:

מי שהייתה שם עבורי היא המפקדת המדהימה שלי שעזרה לי, וכיום אני לוקח ממנה השראה בכל דבר שאני עושה כמפקד. לאחר הטירונות נשלחתי לבה”ד 7 (בית הספר למקצועות התקשוב והסייבר) כדי לעבור קורס ״מגן צופן״.

במהלך הקורס בער בי הרצון להיות מפקד

רציתי להיות כמו המפקדת שלי. הציעו לי במהלך הקורס לצאת למיונים לפקד בעצמי בקורס, ועברתי את כל הוועדות בהצלחה ובימים אלו אני פותח את המחזור השלישי שלי כמפקד.

הזירה המבצעית בתחום הקשר

הקורס מכשיר את החיילים במערך הצופן והקשר בצה”ל והוא אחראי על הזירה המבצעית בתחום הקשר. בקורס לומדים על שיטות העברת התקשורת בצה”ל. אני מאוד מרוצה מהתפקיד שלי, זה התפקיד הכי מספק שיש. יש המון חיילים שיש להם בעיות ואני רואה את זה עליהם ואני נלחם כדי לעזור להם. חיילים מגיעים אחרי טירונות ועדיין לא מבינים כלום.

לבוא בראש פתוח

בבה”ד 7 זה המקום לעטוף אותם וללמד אותם מעבר לתחומים המקצועיים אלא על החיים בצבא, יש לנו קבוצת ״ווטסאפ״ עם מלש”בים ובה אנחנו עונים לחיילים על שאלות, בעיקר כדי לגרום להם לבוא בראש פתוח.


שאלנו את אוהד: מה היית אומר לילד שהיית בפלוגת הסרבנים?

הייתי אומר לו לא להגיע לשם, צריך לתת צ׳אנס לכל דבר במערכת. בכל מקום מכירים חברים ולא משנה לאן יגידו לך ללכת – כל תפקיד הוא סובייקטיבי ואישי וכל אחד תופס אותו אחרת.

בנוגע לסגל הפיקוד אוהד מוסיף:

סגל הפיקוד מגובש בטירוף – מוסר העבודה מאוד מאוד גבוה, זה לא עוצר אף אחד מליהנות, הכרתי בצבא אנשים מדהימים ורמת החיבור שלנו מטורפת.
תמיד אומרים שבקרבי יש חברים לחיים אבל גם בעולם תומכי הלחימה יש חברים לכל החיים!

כולם מוצאים את המקום שלהם בסופו של דבר

השורה התחתונה מבחינתי היא – לא משנה איפה תתחילו, לא תהיו אותו הדבר כשתסיימו. אל תתנו לאף אחד לשבור אתכם, לרסק אתכם.. בצבא לעתים סיטואציות נראות דרמטיות וצריך לזכור שכולם מוצאים את המקום שלהם בסופו של דבר, כי הרבה פעמים, זה לא התפקיד.. ולא המקום.. זה האנשים! וכל מקום שהייתי בו מצאתי בו אנשים טובים וכך הרבה יותר כיף לשרת בצה”ל.

אוהד גוט, אגף התקשוב וההגנה בסייבר (צילום: דובר צה"ל)
אוהד גוט, אגף התקשוב וההגנה בסייבר (צילום: דובר צה”ל)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

2 תגובות
  1. אור אמר/ה

    תותח!
    אוהד אתה מעורר השראה, כל הכבוד!

  2. אביב אמר/ה

    מפקד מדהים, איש מעורר השראה!