תלמידי חוץ בחיפה | כ 100 בקשות שיבוץ של תלמידים חיפאים נדחו כל שנה בזמן שחיפה קיבלה מעל 600 תלמידי חוץ לחינוך הציבורי • עיריית חיפה

תלמידים מפתחים משחקי מחשב - האקתון משחקי העיר חיפה ה-17 במסגרת פסטיבל תילתן ה-3 (Festiltan)

הודעת עיריית חיפה בנושא תלמידי החוץ:

אחרי שנים בהן נמנעה זכותם החוקית של תלמידי חיפה לבחור את התיכונים בהם ילמדו, ולאחר ששובצו עפ״י אזורי רישום סגורים בלבד בזמן שתלמידי חוץ יכלו לבחור באין מפריע היכן ללמוד, ולאור היקפי הבניה הגדולים בשכונות מתחדשות – עיריית חיפה עושה סדר.

בבדיקות שנערכו בעיריית חיפה, גילו כי בממוצע 100 בקשות שיבוץ של תלמידים חיפאים נדחו כל שנה בזמן שחיפה קיבלה מעל 600 תלמידי חוץ לחינוך הציבורי, כשחלקם אף קיבלו זכות בכורה בבחירת בתי הספר. בנוסף, חקירות ראשוניות גילו זיופי כתובות לא מעטות, המצביעים על מאות תלמידי חוץ נוספים שהצליחו להשתלב ללא בקרה במערכת.
למרות העלויות והמשאבים הרבים אותם מממן משלם המיסים החיפאי, מעבר להחזרי המימון של משרד החינוך – הסוגיה אינה כלכלית או כספית.

בשנים הקרובות יבנו שכונות חדשות ויתחדשו שכונות קיימות באזורים נרחבים בעיר ביניהם רמות רמז, חביבה רייך, ברנר, ברל כצנלסון, גבעת זמר, רמת גולדה, ורדיה ,קרית אליעזר ועוד. המערכת העירונית לא נערכה לקראת בנייה זו כנדרש עם שירותי חינוך וקהילה.
שכונות אלה יאכלסו תוך 5 שנים 4396 דירות חדשות. לילדים בשכונות הללו כבר היום יש מצוקת מקום בבתי הספר הקרובים לביתם. מרבית משכונות אלה הפכו לאזורים המועדפים על ידי תושבי דליה ועוספיה, הדורשים שיבוץ במוסדות ספציפיים.

רשימה זו אינה כוללת את השכונה החדשה והגדולה נאות פרס, בה לא הוכנו מבעוד מועד תשתיות לחטיבה ולתיכון.

עיריית חיפה תמשיך לשרת באהבה את כל ילדיה, בלי הבדלי גזע דת או מין, ותמשיך לקבל בברכה ובאהבה את תלמידי החוץ שהתחילו כאן את לימודיהם, מכל הסביבות ומכל העדות, בהתאם לאילוצים העירוניים שהוזכרו.

תלמידי החוץ יתקבלו רק לאחר שיסתיים שיבוץ הילדים החיפאים, ועל בסיס מקום פנוי בלבד. במקביל, כדי להיערך לשנים הבאות, העירייה שוקדת בחודשים אלה על בחינת הצרכים המדויקים בפרויקטי התחדשות עירונית לתשתיות הציבוריות, ביניהם מוסדות החינוך, דבר שלא נעשה מעל עשור.

עיריית חיפה תפעל בשותפות עם משרד החינוך במטרה להגדיל את ההשקעות בתשתיות החינוכיות של העיר חיפה, המהוות מקור גאווה לעיר ומשמשות מוקד משיכה מטרופוליני עבור כל תושבי הסביבה, ללא יוצא מן הכלל.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

5 תגובות
 1. מוכלס והבה אמר/ה

  מבין ה600 כמה ילדים דרוזים יש לך האם אכן הם שובצו על חשבון ילדי חיפה שטיות נא ממך לדייק תני לילדים להמשיך אל תקבלי אחרים חדשים כי לנו יותר זה לא מוסיף כבוד ללמוד תחת הנהגתך או העירך חיפה רק לחיפאים הכל מובן אם עיר כמו חיפה לא מוכנה לקבל את תלמידה זו בעיה אחרת לגמרי אל תערבי עניינים וכשל התנהלות שלך וראייה עיורת

  1. מוכלס והבה אמר/ה

   עיוורת

  2. א אמר/ה

   שמעתי שיש בדליה מערכת חינוך מצויינת.

  3. סלימאן אמר/ה

   כמו כל ראש מועצה חדש הוא רוצה להוכיח טת עצמו ולהראות שרירים על חשבון החלשים

   וכמו בכל פעם הדרוזים הם הקורבן עוד נחיה ונראה כמה אפשר לסבול את הגזענות הזו

 2. ור אמר/ה

  אני לא מבין למה לא לומדים בכפר שלהם יש להם התי ספר משלהם שילמדו שם…די נמאס מהתבוללות גם בחינוך