וועדי שכונות בחיפה • הצעת האופוזיציה לבצע התארגנות לבחירת וועדי שכונות באופן דמוקרטי ירדה מסדר היום

מועצת העיר התכנסה אמש (רביעי)  לדיון מיוחד שלא מן המניין כדי לדון בהצעת חברי האופוזיציה לבצע התארגנות לבחירת וועדי שכונות באופן דמוקרטי ולהמשיך להכיר בוועדים הקיימים , לשתף איתם פעולה למען תושבי חיפה.

הצעה לדיון שלא מן המניין – וועדי שכונות

ההצעה ירדה מסדר היום לאחר ש-11 חברי מועצה הצביעו נגד מול 8 שהצביעו בעד.

חברי האופוזציה הסבירו במהלך הדיון את חשיבות וועדי השכונות וחברי הוועדים שפועלים ומקדישים את זמנם למען תושבי השכונות ותושבי העיר. ומהווים כמתווכים בין התושבים לגורמים בעירייה עלמנת לעזור, לקדם ולפתור בעיות.

ממלא מקום ראש העיר, נחשון צוק, אמר כי בעד הליך שיצור וועדי שכונות וכי הוא וחברת המועצה נעמה לזימי, פועלים מזה חודשים בנושא והציע להעביר את הדיון לוועדת הכספים למציאת מקורות תקציביים בהיקף של בין 11, 20-30 מיליון שקלים (שזו להערכתו העלות של הבחירות) לקיום בחירות דמוקרטיות לפי בקשת האופוזיציה.

לאחר התנגדות חברי האופוזיציה והתערבות היועצת המשפטית ההצעה לסדר נשארה על כנה והתבצעו שתי הצבעות שבסופן ירדו מסדר היום.

הצבעה בנושא וועדי שכונות
אביהו האן בעת הדיון בעיריית חיפה אודות הוצאתו מוועדת השימור (צילום: ירון כרמי)
אביהו האן בעת הדיון בעיריית חיפה אודות הוצאתו מוועדת השימור (צילום: ירון כרמי)

חבר מועצת העיר אביהו האן, שיזם את הדיון אמר לחי פה:

לצערי חברי הקואליציה של ראש העיר קליש, דחו את הצעותינו וקיבלו החלטה שערורייתית שוועדי השכונות יישארו פיקציה בלבד ולמעשה מבחינת הנהגת העיר אין לשתף איתם פעולה. פשוט בושה שראש העיר בנושא חשוב זה לא הגיעה לדיון, חצי שעה לפני הישיבה הניעה את מכוניתה ונעלמה מבניין העירייה.

מנקודת מבטי קואליציית קליש במועצת העיר הגיעה לשפל חסר תקדים. מדירים את ועדי השכונות, מדירים את הדרוזים הלומדים בחיפה , ובהחלטה אתמול גם מדירים את תושבי העיר חיפה שנשארים ללא מענה ותשובות למצוקות ולצרכים שלהם שחלקם מולאו ע”י הועדים הקיימים.

אני וחברי לאופוזיציה אומרים לועדי השכונות ולתושבי חיפה, אנו איתכם, אנו עומדים לרשותכם, אנו כתובת לכל תושב ולכל נציג ועד שכונה. נפעל עבורכם לילות כימים ונסייע ככל שניתן לפתור בעיות ולתת פתרונות. לא נאפשר לקליש ולחברי הקואליציה הרדודה שלה להמשיך להדיר את נציגי השכונות ולפגוע בתושבי העיר.

נחשון במניפולציה רדודה ניסה למנוע מאיתנו לעלות את הצעתינו לדיון באמצעות העברתה לועדת הכספים. טוב עשתה היועצת המשפטית שתמכה בדרישתנו לקיים הצבעה ולא לאפשר לסגן ראש העיר ” למרוח” את הצעתינו באמצעות העברתה לועדת הכספים.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.