רכבת ישראל סוגרת את מפגש דרך המסילה להולכי הרגל בתחנת מוצקין

בתום תהליך שהובילה רכבת ישראל מול משרד התחבורה והרשויות המקומיות באיזור, מיום ראשון 15/12/19, ייסגר מפגש הדרך-מסילה המיועד לחציית הולכי רגל, הסמוך לתחנת הרכבת קריית מוצקין.

רכבת ישראל תאפשר להולכי הרגל אשר עשו עד כה שימוש במפגש, חצייה בטוחה באמצעות מעבר בתחנת הרכבת קריית מוצקין, הנגישה לנוסעים עם מוגבלויות, זאת באמצעות כרטיס מעבר אשר יונפק בחינם.

בשעות בהן תחנת הרכבת תהיה סגורה, יתאפשר באופן מבוקר מעבר הולכי רגל במפגש, אשר מערכות הבטיחות המתקדמות בו ימשיכו לפעול.

ברכבת ישראל מדגישים, כי רכבת ישראל פועלת מול הרשויות המקומיות באיזור, על מנת להמשיך ולשפר את בטיחות סביבת הולכי הרגל בסמוך לתחנה, כאשר הרכבת אף הצהירה שתשתתף בעלויות של פתרונות אלה, למען תושבי האיזור. כמו כן, מבצעת רכבת ישראל פעילות הסברתית בתחנת הרכבת, הכוללת שילוט וחלוקת עלונים עם הסברים על דרכי גישה חלופית.

במפגש הדרך מסילה הסמוך לתחנת קריית מוצקין נרשמו בשנים האחרונות מספר אירועי בטיחות חמורים, אשר נבעו מפריצות לשטח המפגש, שלא כחוק, וכן ונדליזם, תוך סיכון רב להולכי הרגל שעברו על החוק וכן לנוסעי הרכבות החולפות באיזור.

אירועים אלה הביאו לפגיעה משמעותית בשירות הניתן לנוסעי הרכבת בכל הארץ, בשל העיכובים בתנועת הרכבות שיצרו אירועים אלה. לצד הבשורה הבטיחותית, סגירת המפגש תביא לשיפור מרקם החיים בשכונות הסמוכות לו, בשל הקטנה משמעותית של צפירות הרכבת, שנבעו מאותם אירועי בטיחות שהוזכרו.

הגיבו כאן לכתבה

8 תגובות
 1. תושב קריית שמואל אמר/ה

  מה בשבת המאבר זה לקריית שמואל מקום דתי וסניף של עזדה בצד השני איך החנחים יאברוה

 2. זליגר שושנה אמר/ה

  כדי לסגור את המחסום שדרכו עוברים מידי בוקר תלמידים רבים רגלית או רכובים על אופניים ואמהות לעגלות, יש להרחיב את המדרכה להולכי רגל במנהרה.
  רוחב המדרכה במנהרה כיום בקושי נותנת מעבר לאדם אחד. התחבורה במנהרה מהירה והכל יחד מתכון בטוח לתאונות. עדיף להרחיק עוד יותר את המחסום מהפסים מאשר שיעברו תחת המנהרה. כדי להגיע למנהרה יש גם לתת את הדעת למעבר חציה סמוך ולא רחוק כי תלמידים ומבוגרים לא ירחיקו לכת עד למעבר החציה שבצומת.

 3. י.מ. אמר/ה

  עם כל ההבנה, נראה כפתרון אנשי חלם, הפתרון פשוט גרוע.
  ישנן לא מעט ילדים עם אופניים, משפחות עם עגלות (שלא נדבר על עגלות תאומים…) אשר יצטרכו לבצע מעקף דרך מסוף הרכבת, לעבור בדיקות ביטחון, לבקש מעובד רכבת (אם יהיה נוכח) לפתוח את המעבר לרציף ובהנחה שהמעלית עובדת, לרדת עם העגלות במעלית, לכיון המעלית המעלה לרציף הנגדי ושוב, עובד רכבת שיפתח את השער) ליציאה מהתחנה.
  ואו, רק מהכתיבה כבר התעייפתי…
  תקנו אותי אם אני טועה…

  המתנו רבות, מדוע לא נמתין עוד קצת עד שימצא תקציב וייבנה גשר להולכי רגל (ושלא נשכח גם שם את המעלית…😜)

  ובין השורות, אני מבין שבשבת המעבר יהיה פתוח, אני מאמין שתוך מספר ימים ידאג מי שידאג שהמעבר ישאר פתוח כל ימות השבוע…😉)

  1. אילנה אמר/ה

   איך יתאפשר לעבור עם אופניים?

 4. בנימין אמר/ה

  פניתי לא מעט פעמים.. שהולכי רגל מחכים שם המון זמן שלא בצדק. הרכבת מהדרום לא הגיעה לתחנה וכבר המחסום סגור (ולא.. לא הגיעו רכבות מצפון)
  אנשים מאבדים סבלנות..

 5. אייל אמר/ה

  כרגיל בחלם שלנו לא דואגים למדרכה רחבה ובטוחה במעבר התת קרקעי, ופשוט סוגרים עד האסון ואז יתחקרו ואז יתווכחו מי היה אחראי לתאונות..

 6. מתן סבג אמר/ה

  חייבים לעשות מחאה על ההחלטה הנוראית הזאת. איך הם מעיזים לקרוא לזה בשורה?…

 7. לימבו אמר/ה

  הליכה של 7 מ׳ הופכת להליכה של 170 מ׳ + עליה + ירידה.
  ואיך מעבירים אופניים במדרגות?
  ומה קורה בשבת?

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

 1. להגיב לכתבה
 2. לדף הבית של חי פה
 3. למדור חדשות חיפה
 4. סגור והמשך בכתבה זו