מוזיאון הזומו בקריית ים שובר שיאים • מוזמנים לסיורים, סדנאות ויצירות 09-14/12/19 • יעל ניצן

מוזיאון המוזו בקריית ים (צילום: יח"צ)

מבקרים, חובבי אמנות, אנשי חינוך, משפחות ותלמידים מכל רחבי הארץ הגיעו לבקר במוזיאון הזומו שנפתח לקהל ביום שישי ה 6/12/19. אלפים הגיעו לבקר במקום כבר בימים הראשונים, מה ששובר שיאים לעיר קריית ים.

המוזיאון המקורי שבו יצירות, עבודות ומייצבים בתחומים שונים, הוקם בתוך מבנה מפעל הקרח המיתולוגי של קריית ים אשר הפך לסופרמרקט ואחרי כן ננטש ועתה הפך למוזיאון. עשו שימוש מעניין באיטליז הבשר, במקררים ובעוד חללים מיוחדים. מומלץ מאד.

האמונה בכוחה של האמנות ליצור חיבורים עמוקים ומשמעותיים, הוא הדבר המרכזי שעומר במרכזו של המודל המיוחד של מוזיאון זומו. המייסדת ובעלת הרעיון היא האוצרת מילנה ניצין אדירם. במוזיאון בקריית ים שמו דגש על שיתוף פעולה בין אמניות ידועות לבין קהילות מקומיות.

פעילויות בזומו לשבוע זה

08/12/2019 יום א’ 17:30-18:30 – סיור מודרך.

09/12/2019 יום ב’ 17:30-18:30 – תעביר את זה הלאה
• סדנת ריקוד אתיופי בהדרכת: אברהם ברוק

14/12/2019 יום ש’ 10:00-15:30 – מעבר לים.
•חמישה סיורים אינטראקטיביים מודרכים עם עלמה לבנה.

14/12/2019 יום ש’ 11:00-12:30 – סדנת יצירה עם תמר כץ.

הכניסה חינם.


שימו בוויז “זומו קריית ים”. שדרות ירושלים 3 בתוך החנייה.

במקום פועלות סדנאות יצירה והדרכות על בסיס ימי קבוע החל מהשעה שמונה בבוקר ועד השעה שמונה בערב והוא פתוח לקהל ללא תשלום. לאירועי הפתיחה הגיעו קרוב ל 3000 מבקרים אשר ביקשו לראות את שלל המוצגים במקום. בין השאר משך תשומת לב מיוחדת מיצב אורקולי מרגש במיוחד של האמנית שרון גלזברג המביא את סיפוריהם  העולים החדשים לעיר, בהם עולים מכל גלויות ישראל, ניצולי שואה וילדי הארץ.

הסיפורים מוקרנים בטכנולוגיה מיוחדת לתוך ארגז חול וגורמים למתבונן לעבור חוויה יוצאת דופן כאילו חולות הים, המאפיינים את העיר, מספרים את הסיפור. מרגשים במיוחד היו סיפוריהם של ניצולי שואה תושבי העיר וכן סיפורה של עולה מתימן אשר אחד מילדיה נחטף מיד עם לידתו.

לצד כל אלה בולטת ומושכת תשומת לב במיוחד עבודתו של גיא שרף אשר הקים בתוך מבנה של מקרר חיצוני, אשר שימש בעבר כמקום לאחסון הסחורות, מיצב פיסולי־מוזיקלי המורכב מאובייקטים המופעלים במגע בידי הקהל.

מוזיאון המוזו בקריית ים שבר שיאים – אלפים הגיעו לבקר במקום כבר בימים הראשונים
מוזיאון הזומו בקריית ים שבר שיאים – אלפים הגיעו לבקר במקום כבר בימים הראשונים

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תגובה
  1. הדסה שירי פילה אמר/ה

    ושוב חוצים את חיפה …עוברים דרכה אל …

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.