סערה במועצת העיר חיפה | ההצעה להפעלת הכרמלית בשבת הוסרה בתרגיל בירוקרטי של נחשון צוק

חברי מועצה: "נחשון צוק הוליך אותו שולל בהליך בירוקרטי שנועד להכשיל את ההצעה להפעיל את הכרמלית בשבת"


חבר מועצת העיר חיפה, אביהו האן, העלה במועצת העיר בערב שלישי 03/12/2019, הצעה לסדר בה הוא דורש להפעיל את הכרמלית בסופי שבוע ובשבתות והסביר את חשיבות הפעלתה.

בהצעה הסביר האן, כי הכרמלית הפכה להיות כלי תחבורה חשוב ביותר לתושבי העיר וכי מנתונים שפורסמו עולה כי רמת השימוש בכרמלית עלתה בעשרות אחוזים ועל פי הערכה יותר ממיליון נוסעים ישתמשו בכרמלית בשנת פעילות.

לדבריו של אביהו האן:

בחיפה ובמיוחד עקב המצב הטופוגרפי המיוחד של העיר נדרשים אמצעי תחבורה שישנעו תושבים מכיוון העיר התחתית ושכונות החוף לכיוון הכרמל ושכונותיה וההפך.
חוסר כרמלית בשבת פוגע בעיקר בשכבות החלשות של תושבי העיר ובצעירים שאינם מחזיקים רכב פרטי. יש לקחת בחשבון שהפעלת הכרמלית בסופי שבוע ושבתות תמנף את המערך העסקי והתרבותי בעיר התחתית, בהדר ואף בעסקים על רכס הכרמל.
הפעלת הכרמלית בסופי שבוע ובשתות תרחיב את העיקרון שעיר צריכה לפתח פתרונות תחבורה ציבורית רחבים עד כמה שאפשר וכאלה שנותנים מענה לכל תושביה.
הסרת ההצעה להפעלת הכרמלית בשבת

בהצעה התבקשה מועצת העיר להחליט על הארכת  שעות הפעילות של הכרמלית בסופי שבוע, ימי חמישי בלילה ושישי לפנות בוקר ובימי שישי ושבת לאורך כל שעות היום והלילה. וכן להנחות את דירקטוריון הכרמלית, להכין ולהציג למועצה תכנית הפעלת הכרמלית לסופי שבוע ושבתות תוך חודש מהיום. כמו כן הנגשת הכרמלית לנכים.

לאחר העלאת ההצעה אמר ממלא ראש העיר נחשון צוק, כי יש להצביע בעד אי הכללת הנושא לסדר היום ולאחר ההצבעה ניתן יהיה שהמועצה תעלה הצעה חדשה בנושא או בניסוח חדש ויצביעו בעדה או נגדה.

אך לאחר שבוצעה ההצבעה להצעה אותה הציע צוק, והיא 'אי הכללת הנושא לסדר היום' חברי המועצה לא יכלו להעלות הצעה חלופית או נוספת. דבר שגרם לסערה במועצת העיר וחברי המועצה שבעד הפעלת הכרמלית והמתינו להצעה זו הרגישו כי צוק הוליך אותם שולל.

9 תגובות
 1. פינחס אמר/ה

  מילכי מוכר תשבת למען הסגנות בושה.

 2. יורם אמר/ה

  הסכמים פוליטיים חרצו את גורל חופש התנועה וחופד החיים מאנשים בימי סוף השבוע.
  אני תקווה , שזו כהונתה האחרונה של חותמת ההסכמים שחתמה על גורלם של אלפי תושבים.

 3. בני א. אמר/ה

  סמר, תודה על הכתבה!
  לא דייקת בקטע הזה: "אך לאחר שבוצעה ההצבעה להצעה אותה הציע צוק, והיא ‘אי הכללת הנושא לסדר היום’ חברי המועצה לא יכלו להעלות הצעה חלופית או נוספת. דבר שגרם לסערה במועצת העיר וחברי המועצה שבעד הפעלת הכרמלית והמתינו להצעה זו הרגישו כי צוק הוליך אותם שולל".
  מה שנחשון צוק אמר אחרי ההצבעה זה שרק חברי המועצה שהצביעו בעד ההסרה יכולים להציע הצעה חלופית.
  אבל לא נמצא/ה מי שי/תרים את הכפפה מבין אלו שהצביעו להסרה… 🙁
  ראי כאן לקראת סוף הקטע שחתכתי מישיבת המועצה…

 4. בני א. אמר/ה

  נסיוון נוסף, הנה הוידאו קליפ מאמש:
  https://www.youtube.com/watch?v=g8IuotGIN6w

  1. אלה אגרט אמר/ה

   שמעתי את הקטע בו נחשון צוק מציע את הצעתו ואת הטריק שעשה.
   לדעתי חיבים לבדוק משפטית את התנהלותו …לא נראה לי שאדון צוק רשאי לנהוג ברמיה.חד משמעית מה שהוא עשה זו הונאה ואני בטוחה שאין לכך כיסוי.
   ברור משפטי יחזיר למועצה את האפשרות להצביע על הסעיף.
   לאיש הזה אין זכות קיום בתפקיד ציבורי.
   לפעול היום ועכשיו….דחוף….

 5. אזרח ותיק אמר/ה

  ואם היא תפעל בשבת, בסך הכל יסעו בה 110 נוסעים בשבוע במקום 90..

  1. בני א. אמר/ה

   אזרח ותיק נטול שם:
   כבר מספר חודשים שהכרמלית מסיעה כ 100 אלף נסיעות בחודש…
   לך תעשה חשבון פי כמה הקטנת את המספר הנכון…

 6. אבי הראל אמר/ה

  בנאום ההכתרה שלה קאליש הבהירה שהיא תלך לקואליציה עם החרדים כי גם להם מגיע. לתומי חשבתי שהיא התכוונה לזכות ההגדרה העצמית, והשלכותיה על החינוך והמגורים. עכשיו מתברר שטעיתי, ובעצם היא התכוונה לזכות ההיסטורית של החרדים להכתיב לחילונים את אורח חייהם.
  אם קודם עוד חשבתי להצביע בעדה בבחירות הבאות, עכשיו כבר ברור שאופציה זו יורדת מהפרק.

 7. זהבה אמר/ה

  הספיק לי לראות אותה פעם אחת כדי להבין שהיא תהא ראשת עיר גרועה. כמי שמבינה דבר או שניים בשפת גוף ראיתי מול עיני מוליכת שולל ואשה לא אמינה. קיויתי שאני טועה ולצערי לא טעיתי וזאת בלשון המעטה.

לא ניתן להגיב