טופס 17 • מהפכת שירות בכללית • אין צורך בטופס 17 מודפס | הטופס יועבר דיגיטלי מהמרפאה לבית החולים

רונן נודלמן (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

מהפכת שירות בכללית: טופס 17 המיתולוגי (הפניה לבי”ח) הוא מעתה דיגיטלי ומועבר ישירות מהמרפאה לבית החולים של הכללית במערכות הממוחשבות, ללא צורך להציגו בעת קבלת השירות הרפואי, ותוקף ההפניה הוארך לחצי שנה.

בהסדר החדש, מרגע קבלת ההפניה במרפאה ותיאום תור באחד מבתי החולים של כללית, דוגמת בי”ח כרמל, מועבר טופס ההתחייבות, המוכר בשמו הנפוץ ‘טופס 17’, ישירות מהמרפאה, באופן מקוון, לבית החולים.

כל מה שנותר למטופל הוא לזמן תור לשירות המבוקש. המטופל יהיה פטור מהצורך להצטייד בניירת, לאסוף את הטופס מהמרפאה ומהצורך לזכור להביאו בעת הביקור בבית החולים. בזכות תהליך האישור והעדכון האוטומטי של בתי החולים של כללית ימנעו גם מצבים בהם שירות רפואי בביה”ח מתעכב בשל היעדר טופס מודפס.

בשלב הראשון, שירות ההעברה של טופס 17 באופן דיגיטלי ואוטומטי ניתן עבור הפניות למרפאות החוץ והמכונים בבתי החולים של כללית ומותנה בכך שהלקוחות רשומים לשירותי הרשאה לחיוב החשבון (בילינג) – שירות לו רשומים כ-70% ממבוטחי כללית, בתוך כחצי שנה יורחב לכלל המבוטחים.

שיפור נוסף עליה הכריזה כללית ללקוחותיה בתחום טופס 17 הוא הארכת תוקף ההפניה משלושה חודשים לחצי שנה.

מנכ”ל כללית פרופ’ אהוד דודסון:

מדי שנה מונפקים בכללית כ- 2 מיליון טופסי 17. על מנת להקל ולשפר את חווית המטופל, מהלך זה משחרר את המטופל מהצורך להצטייד בניירת.

בכללית מציינים, כי השירות החדש מהווה הקלה ניכרת למטופלים וחלק מתפיסת כללית של סביבה ירוקה וארגון ידידותי לסביבה. כללית היא קופת החולים הראשונה שמובילה מהלך זה. החידוש המתאפשר בזכות העובדה שלכללית מערך משותף של 14 בתי חולים ו-1,500 מרפאות קהילתיות וביכולתה לרתום את היכולות הדיגיטליות ומערכות המחשוב שלה לקידום תהליכים המשפרים את הממשקים ותהליכי השירות במעבר בין המרפאה לבית החולים.

רונן נודלמן (צילום: סמר עודה כרנתינג’י)

מנהל מחוז חיפה וגליל מערבי בכללית, רונן נודלמן:

מבוטחי כללית באזור ייהנו במיוחד ממהלך זה נוכח העובדה שלכללית בית חולים משלה באיזור, בית חולים כרמל, שרבים מרופאיו חולקים את זמנם בין בית החולים לבין המרפאות והמרכזים היועצים בקהילה.

כזכור נודלמן, הצהיר בראיון לחי פה בחודש ספטמבר האחרון על ביטול טופס 17

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תגובה
  1. אסף סוננברג אמר/ה

    ברוך שפטרנו , מעט מדי ומאוחר מדי ….כעת שימכרו את הסוסים והרצים ………..