אזהרה ממשרד הבריאות | תכשירים מזויפים לטיפול בבעיות אין אונות נתפסו בחנות לאביזרי מין בחיפה

תכשירים אן אונות

בפעילות משותפת שנערכה ע”י האגף לאכיפה ופיקוח במשרד הבריאות יחד עם בלשי תחנת זבולון בחנות לאביזרי מין  בשם “סקס  לייף” ברח’ ההסתדרות בחיפה נתפסו מאות כדורים מזויפים לטיפול בבעיות אין  אונות לגברים הנחזים להיות ויאגרה וסיאליס מקוריים, נתפסו שקיות ג’ל בשם קמגרה (KAMAGRA)  וכן ספריי השהיה וטיפות חשק.

התכשירים שנתפסו הינם מזויפים, לא מאושרים לשימוש ע”י משרד הבריאות, ועלולים לסכן את בריאות הציבור.

תכשירים אן אונות
תכשירים אן אונות

ויאגרה וסיאליס הינם תכשירים רשומים במשרד הבריאות להתוויה של טיפול ב אין-אונות בגברים. הניפוק נעשה מול מרשם של רופא ומנופק על ידי רוקח מוסמך בבית מרקחת שהוא בפיקוח משרד הבריאות.

כל התכשירים המזויפים שנתפסו בחנות לאביזרי מין נמכרו בניגוד לחוק רישוי עסקים ובניגוד לפקודת הרוקחות ומהווים הפרה בוטה של תנאי לרישיון העסק מסוג זה ומסכנת את בריאות הציבור.

תופעות הלוואי האפשריות משימוש בויאגרה וסיאליס מזויפים רבות וכוללות בין היתר, שינויים בלחץ הדם, נדודי שינה, חרדה, איבוד הכרה, דימום תוך-גולגולתי, התקף איסכמי, אירועי לב חמורים ומוות פתאומי.

התכשירים הוברחו לארץ, לא יוצרו תחת תנאי יצור מפוקחים, ומחומרים שאינם תואמים לחומרים שמהם מיוצרת הויאגרה וסיאליס המקוריים.

בעלת המקום עוכבה לחקירה במשטרת זבולון.

תכשירים אן אונות
תכשירים אן אונות

הפעילות היא חלק ממערך פעילות רחב של משרד הבריאות למניעת שיווק תרופות לא מאושרות למכירה בישראל וינקטו הליכים משמעתיים ופלילים כנגד הקיוסקים.

במידה וקיים חשד לשווק או תופעות הלוואי משימוש בתרופות לא מאושרות, ניתן לדווח לאגף לאכיפה ופיקוח בדוא”ל modiin@moh.gov.il 

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.