"בוחרים בחינוך חיפה" • תנועה של הורים חיפאיים ששואפים לקדם בחיפה מערכת חינוך ציבורית המותאמת למאה ה 21 • מפגש קרוב מתקיים 28/11/19 הציבור מוזמן

"בוחרים בחינוך חיפה" היא תנועה של הורים חיפאיים אשר שואפים לקדם בעיר חיפה מערכת חינוך ציבורית המותאמת למאה ה 21, בעלת מגוון שיטות חינוך, בה כל ילד/ה ירגיש חיבור ומשמעות. התנועה מארגנת הרצאות וחוגי בית במטרה לייצר בעיר קהילה שמדברת ועושה חינוך. • אורלי ששון 052-4335476


מפגש קרוב מתקיימת ביום חמישי 28/11/19 בשעה 19:30 במתחם שרונה ספייס בקמפוס הנמל • בהרצאה זו יתארח אריק מנדלבאום • ההרצאה ללא תשלום

שרונה ספייס חיפה – Sarona Space Haifa, כניסה מרח קדושי בגדד 36.
חניון בתשלום בבניין, יש חנייה מוסדרת באזור קמפוס הנמל.


התנועה החיפאית החלה עבודתה באוגוסט 2019 ומצטרפת לשורה של קהילות "בוחרים בחינוך" מקומיות, של הורים, אנשי חינוך ופעילים חברתיים הפועלות באזורים שונים בארץ במטרה להביא לשינוי במערכת החינוך המקומית.

הצוות המוביל של התנועה החיפאית מורכב מהורים ואנשי חינוך, אשר מאמינים שדרך עבודה משותפת של הורים, אנשי חינוך והרשות המקומית, נוכל ליצור כוח מאוחד שיאפשר למוסדות החינוך בעיר לייצר חוויות לימודיות רלוונטיות ולספק לילדנו את המיומנויות הנדרשות מהן עם הפנים לעתיד.

התנועה מארגנת הרצאות וחוגי בית במטרה לייצר בעיר קהילה שמדברת ועושה חינוך:

אנחנו רוצים לפתוח את הראש והחשיבה, להבין מה צופן העתיד עבור ילדנו, אילו שיטות חינוך קיימות בארץ, להכיר אנשי חינוך פורצי דרך וגם להגיע להבנה כיצד אני, אתה, אנחנו, כהורים וכאנשי חינוך יכולים להתחיל כבר מחר בבוקר ליישם רעיונות ופרויקטים שיניעו את גלגלי השינוי.

התחלנו במגעים עם גורמים במערכת החינוך העירונית וכן עם הנהגת ההורים היישובית

אורלי ששון, החברה בצוות המוביל של התנועה אומרת:

אין דרך אחת נכונה שעל-פיה צריך להתנהל בית ספר. יש מקום להתפתח, לחדש ולהתאים את החינוך למציאות של חיינו היום ובעתיד. אנחנו ההורים אומרים — בואו נעשה את זה ביחד.
אורלי ששון (צילום: אלבום אישי)
אורלי ששון (צילום: אלבום אישי)

אריק מנדלבאום, איש חינוך אשר מגדיר את עצמו "מנהל, מורה ותלמיד". מייסד ומנהל בית חינוך משעולים בעתלית, שמדגים כיצד אפשר לעשות דברים יוצאי דופן גם במסגרת החינוך הציבורי.

מגלשה ענקית בתוך הספרייה, 400 תלמידים שלומדים יחד ללא כיתות ומורים שיכולים לקבל דו"ח מהתלמידים אם הם מלמדים פרונטלית מעל עשר דקות. לאריק היה חלום לשנות את החינוך הציבורי בישראל ולהקים בית ספר אשר יכין את בוגריו לאתגרים של המאה ה21.

אריק הגשים את החלום והקים את בית ספר משעולים בעתלית, בית ספר ללא קירות, בעל למידה רב גילאית מבוססת חקר ועם תכנית אישית לכל תלמיד ואיש צוות.

אריק מנדלבאום (צילום: אלבום אישי)
אריק מנדלבאום (צילום: אלבום אישי)

לא ניתן להגיב