קנס בסך 145,000 ש”ח הוטל על בעלי אניית VARNAVA בגין ליקויים חמורים שגרמו לזיהום ים עת שעגנה ברציף הקישון

שופטת בית משפט השלום בחיפה, אורית קנטור, הרשיעה באחרונה את חברת VARNAVA במסגרת הסדר טיעון, וקבעה כי עליה לשלם קנס בסך של 145 אלף שקלים בגין ליקויים חמורים בספר השמן של אנייה שלה שעגנה בנמל חיפה. במסגרת הסדר הטיעון, הודו הנאשמים בעובדות בכתב האישום כפי שהתגלו בחקירה פלילית שפתחה היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית במשרד להגנת הסביבה.

החקירה נפתחה לאחר שב-17 בדצמבר 2018 התגלו על-ידי מפקחי המשרד להגנת הסביבה ורשות הספנות והנמלים, אי-סדרים חמורים ברישומי ספר השמן של האנייה, הנושאת את דגל ונואטו, שעגנה ברציף הקישון. אי סדרים בספר השמן וליקויים בחדר מכונות של כלי שיט, מהווים עדות לכך שמכלי השייט הוזרמו שפכים או נוזלים אחרים שזיהמו את הים.

בתביעה שהגיש המשרד להגנת הסביבה, הטיל בית המשפט על הנאשמים קנס בסך 115 אלף שקל, בתוספת התחייבות כספית להימנע מביצוע העבירה בסך 230 אלף שקל למשך שנתיים. על רב החובל ועל המכונאי הראשי הוטל קנס בסך 15 אלף שקל כל אחד, בתוספת התחייבות בסך 30 אלף שקל להימנע מביצוע העבירה למשך שנתיים. המשרד להגנת הסביבה ימשיך לנקוט בכל האמצעים שבסמכותו, על-מנת לשמור על איכות הסביבה הימית ולטפל בחומרה בכל העובר על החוק.

זיהום ים מספינה (צילום: ניר לוינסקי, המשרד להגנת הסביבה)

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. שרה צפריר אמר/ה

    לדעתי זה מעט מאוד, הזיהום הזה מתפשט לכל אורך החופים כמו ק.חיים, בת גלים – ייקח זמן עד שהזיהום ייעלם לגמרי. תחשבו סכום יותר גבוה.

הגיבו כאן לכתבה