רינה דיילס מתמודדת על ראשות וועד ארגון יד לבנים בחיפה בבחירות שיתקיימו בדצמבר ואלי דבי על ממלא מקום וסגן – בראיון מיוחד לחי פה

רינה דיילס, אם שכולה מחיפה מתמודדת על ראשות וועד ארגון יד לבנים בחיפה בבחירות שיתקיימו ב-10 דצמבר  ואלי דבי, אח שכול ומייסד ארגון “לנצח אחי” מתמודד על ממלא מקום סגן ויו”ר האחים השכולים.

אלי דבי

בראיון לחי פה מספר דבי:

אני מתמודד על ממלא מקום, סגן ויו”ר האחים השכולים מאחר ויד לבנים נתפס כארגון הורים שכולים ותקנון יד לבנים לא מאפשר לאח שכול להתמודד ליו”ר, כל עוד יש הורה שמתמודד.

מה הסיבה שהחלטת להתמודד ?

שנים רבות פעלתי להביא את קולם של האחים השכולים לשיח הציבורי, אני נאבק במסדרונות הכנסת להכרה באחים. יש כ-60,000 אחים שכולים בכלל וכ-5000 בחיפה שאין להם מענה ובית ולכן החלטתי להתמודד בתוך בית יד לבנים הארגון היציג של המשפחות, לשנות מבפנים ולהביא שיח אחר, שיח של אחים לתוך הארגון, למרות שיזמתי והקמתי את ארגון אחים שכולים “לנצח אחי” שממשיך לפעול בתחום הפרלמנטרי.

מה התוכניות שלך ואיזה שינוי בכוונתך לעשות?

בכוונתי לפתוח את שערי יד לבנים לכלל האחים השכולים, להפוך את הבית לביתם, להנגיש ולהרחיב את כל שרותי הבית, לקרב את כלל האחים השכולים ליד לבנים, גם אם הם לא חברי יד לבנים. לתת להם מטרייה לחיי היום יום, להנגיש את כלל משרדי הממשלה ע”י נציגיהם לחברי יד לבנים. לתת מידע עדכני וסדיר למשפחות, להיות להם לבית.

מה המסר שברצונך להעביר?

המסר הוא שמה שהיה ביד לבנים לא רלוונטי, לטוב ולרע, אנחנו קבוצת אחים והורים שהתאגדו יחד להביא משהו אחר, פעילות חדשה, לכלל אוכלוסיות הגיל, להביא פעילות חדשנית מתאימה לתקופה ולכלל הגילאים.

רינה דיילס

דיילס, אם שכולה, שאיבדה את ביתה קרן ז״ל, בתאונת דרכים בעת פעילות מבצעית בשנת 1996 עת שהיתה סמלת מבצעים בגדוד הקשתות ברמת הגולן סיפרה בראיון לחי פה:

אני אמא לענבל אחות תאומה לקרן ז”ל שגם שירתה בגדוד הקשתות אבל בדרום ואמא לגילי. עבדתי 30 שנה במשרד החינוך בחיפה תחילה כמורה לחינוך מיוחד /מנהלת בי”ס הוד ומנחה פדגוגית במחלקה לביקור סדיר והמחלקה לתכניות ושיטות יצאתי לגמלאות כ-10 שנים לאחר האסון  שבמהלכן גם הייתי פעילה במגוון תפקידים בארגון יד לבנים בחיפה. כיום אני יועצת בריאות טבעית ובהתנדבות פעלתי הן בויצו מוריה, והן בבוסטון חיפה בוועדת גשר לקשר.

מדוע החלטת להתמודד על ראשות הוועד?

כשאלי דבי פנה אלי בהצעה להתמודד על תפקיד יו”ר יד לבנים לקח לי זמן להסכים בגלל זיכרונות וניסיון העבר. אבל הנה אני כאן שלמה עם ההחלטה ורוצה מאד לעשות שינוי הן עבור ההורים השכולים שאינם מודעים לפוטנציאל שיש בארגון לרווחה ותרבות מותאמת מצב, והן לאחים השכולים שהם בעצם ילדינו ואשר משום מה אינם זוכים לכבוד ולדאגה לה הם ראויים. יש בי המון חמלה ודאגה.

מה המסר שברצונך להעביר?

המסר: הגיע הזמן שנפעל יחד הורים ואחים שכולים. לצערנו רוב אוכלוסיית ההורים השכולים איננה פעילה וגם אינה מגיעה לבית יד לבנים ואנו זקוקים לרוח צעירה שתפעל ביחד לטובת כלל המשפחה השכולה תוך התחשבות בצרכים ההדדיים של שתי האוכלוסיות. (הורים ואחים).

המתמודדים לבחירות ארגון יד לבנים בחיפה

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.