קבוצת ILAB זכתה במכרז רשות החדשנות לקידום יזמות טכנולוגית בחיפה

רשות החדשנות הודיעה השבוע 20/11/19 על זכייתה של קבוצת ILAB מיסודה של מטי חיפה, הכוללת את את ענקית התקשורת מלאנוקס, קרן ההון סיכון JVP מהמובילות בעולם וארגון יוזמה לאומית, במכרז לקידום יזמות טכנולוגית בעיר חיפה.

הקבוצה תקבל מענק בסך 25 מיליון שקלים למשך ארבע שנים מרשות החדשנות ותכפיל את הסכום ותעמידו על 50 מליון שקל, במטרה לקדם ולתכלל פעילות יזמות טכנולוגית ענפה בעיר ולהפוך את חיפה למוקד חדשנות משמעותי בישראל, בתחומי בריאות דיגיטלית, אנרגיה וסביבה, תעשייה מתקדמת 4.0 ותחבורה חכמה. בנוסף, תשקיע ILAB בעידוד יזמות ושגשוג של אוכלוסיות מגוונות, המהווים את המרקם התרבותי הייחודי של העיר.

מדובר למעשה בפעם הראשונה שגופים עסקיים מובילים בהייטק הישראלי:  מלאנוקס וקרן ההון סיכון  JVP, משקיעות בתחום פיתוח יזמות טכנולוגית בחיפה. ILAB תמקד את עיקר הפעילות בעיר התחתית במטרה להפוך את האזור למוקד יזמות חדש בישראל.  בין היתר תפעל ILAB לחיזוק הקהילה היזמית בעיר והתשתיות העירוניות, תמיכה בעל  150 חברות הזנק על ידי הקמה והנגשת מרכז יזמות וחללי עבודה ייעודיים והפעלת תכניות האצה ייחודיות. בנוסף, תקים הקבוצה את רובע החדשנות בעיר התחתית שיהווה מרכז חדשנות עבור סטארטאפים הכולל חללי עבודה משותפים ומעבדות חדשנות.

מטרת ILAB היא להפוך את אזור העיר התחתית בחיפה לרובע יזמי, חברתי, תרבותי שוקק חיים, כפי שנעשה בערים הגדולות בעולם, ואשר יהווה מוקד משיכה לחברות וסטארטאפים. כל זאת תוך יצירת זיקה לאקוסיסטם החיפאי, ומינוף ההון האנושי, מוסדות המחקר המובילים של חיפה, בתי החולים והחברות הגלובליות.  

מעבר להשקעה הכספית של השותפים, הערך המוסף של כל אחד מהם מהווה כשלעצמו מוקד משיכה לסטארטאפים ויזמים, בזכות מערך הקשרים העסקיים הבינ”ל של JVP ומלאנוקס, יכולת ההשקעה והמימון בשלבי SEED של מטי, JVP ומלאנוקס קפיטל, גישה לפלטפורמות הטכנולוגיות החדשניות של מלאנוקס הקיימות בשוק וחיבור ללקוחותיה, מתחמי היזמות של מטי, והניסיון המוכח בהנעת תהליכי מיתוג ופיתוח כלכלי אזורי שמביאה יוזמה לאומית. שותפות יחודית זו, בין המגזר הפרטי לציבורי תבטיח סביבת יזמות ברת קיימא בחיפה ומהווה מודל משנה מציאות.   

איל וולדמן, מייסד ומנכ”ל מלאנוקס טכנולוגיות:

“מלאנוקס טכנולוגיות החלה את דרכה לפני 20 שנה כחברת סטארט-אפ ועדיין שומרת על רוח זו. אנו מעריכים את החזון, האומץ והרוח היזמית העומדת בבסיס מיזמי הטכנולוגיה בשלבים המוקדמים שלהם. אנו מאמינים שמלאנוקס, באמצעות ILAB  תסייע במימוש פוטנציאל החדשנות הטכנולוגי של העיר חיפה וצפון הארץ על ידי תרומה מניסיונה שלה כסטארט-אפ ודרך הרשת הגלובלית הנרחבת שלה”.


אראל מרגלית מייסד ויו”ר קרן JVP ויוזמה לאומית:

“חיפה היא לא רק בירת הצפון אלא גם העיר הראשונה ממנה צמח ההייטק הישראלי וכעת עם המהלך הזה אנו נחזיר את חיפה לקדמת הבמה של ההייטק העולמי ונמצב את העיר כאחת מבירות החדשנות של ישראל. החיבור בין  משקיעים וחברות כמו JVP ומלאנוקס ומט”י חיפה, לבין מוסדות אקדמיה כמו הטכניון ואוניברסיטת חיפה יכניס לחיפה לא רק השקעות וסטארטאפים אלא גם יחיה את העיר התחתית ויהפוך את  חיפה למקום שבו הצעירים רוצים לא רק לעבוד אלא גם להישאר ולבנות את הדבר הגדול הבא. אנו גאים להיות קרן ההון סיכון הראשונה שפותחת פעילות השקעה בחיפה”.

ערן אלפונטה, מנכ”ל מטי חיפה, מייסדת הפרויקט:

“הצרכים של היזמים והסטארטאפיסטים המקומיים, מחייבים חשיבה מחודשת. השילוב של תקציבי רשות החדשות עם הון שמגיע ממקורות עסקיים וטכנולוגיים מובילים וניהול יעיל של המשאבים, הוא מה שנדרש עבור הסטארטפים המקומיים בחיפה, כדי למנוע עזיבה של צעירים את העיר ולהזניק פיתוח יזמות טכנולוגית חסר תקדים”.

ערן אלפונטה (אלבום אישי)

קבוצת ILAB כוללת את מטי חיפה, המטפחת את יזמי העיר ומספקת להם כלים להצלחה, ותמיכה פיננסית, עסקית וטכנולוגית מזה כשלושה עשורים – היא העוגן והחיבור ל DNA החיפאי. חברת מלאנוקס טכנולוגיות שהשקיעה ב ILAB, ספינת הדגל של ההייטק בישראל, המעסיקה אלפי עובדים בארץ ובעולם, משקיעה בסטארטאפים נוספים ומעודדת יזמות וחדשנות בפריפריה ובמגזר הערבי. מלאנוקס קפיטל היא זרוע ההשקעות של מלאנוקס טכנולוגיות, שמשקיעה בסטרטאפים בישראל ובחו”ל בתחומים אסטרטגיים לחברה.  

השותפים האסטרטגיים בקבוצת ILAB הם עמותת יוזמה לאומית – שפועלת ליצירת מוקדי צמיחה, חדשנות וכלכלה חדשים ברחבי ישראל בדגש על הפריפריה בהתבסס על מודל ייחודי שהוכח כבהצלחה בירושלים, בבאר שבע ובמוקדים אחרים, וקרן ההון סיכון JVP , קרן בינלאומית מובילה, המדורגת כאחת מעשר קרנות הון הסיכון הטובות בעולם,  שמאז הקמתה לפני 25 שנה השקיעה במאות סטארטפים בארץ ובעולם וחתומה על עשרות אקזיטים מהמובילים של ישראל.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תגובה
  1. עידן אמריך אמר/ה

    ערן תותח