מסיימי קורס קצינים • גאווה חיפאית

מיכאל ירילוביץ'

לאחר שסיימו את קורס הקצינים בבה”ד 1, הגיעו הצוערים מאגף התקשוב וההגנה בסייבר ל’השלמה חילית” בבה”ד 7, בית הספר לקשר, תקשוב וסייבר, כשהמטרה היא להכשיר ולהסמיך מפקדים.

במהלך כארבעה חודשי ההשלמה עברו הצוערים תרגילים בשטח, שיעורים מקצועיים, הכשרות פיקוד, שיחות, הרצאות ופיתוח אישי. הקצינים החדשים עתידים להתחיל את דרכם כמפקדים מובילים באגף.

בין מסיימי הקורס הוא מיכאל יריחובליץ’ מחיפה. לפני הגיוס הוא היה במיונים לאגף המודיעין ועל כן לא יכל לעבור מיונים לגופים נוספים. כבר לפני הגיוס ידע שהוא רוצה מסלול חי”ר וכאשר לא עבר את המיונים למודיעין נפתח לו זימון למסלול קשר”גים.

יריחובליץ’:

המסלול מאתגר ומפתח אותך, אתה חווה דבר מעצים ששווה לכל אורך המסלול. כל יום נתקלים בקשיים ולומדים כיצד להתמודד ולפתור אותם. במהלך ההכשרה נשלחתי להיות קשר”ג בצפון בגדוד של גבעתי. היה לנו תרגיל של 24 שעות שבו עשינו מסלול מטורף בחרמון. בכל בעיה שעלתה הייתי צריך לטפל בה בעצמי, זה הרגיש מטורף לטפל בעצמי בבעיות ולפתור אותן. חייל בהכשרה שמגיעים אליו קצינים וחיילים בסדיר עם בעיות על מנת שאטפל בהן.
במהלך כל ההכשרה היו לנו התנסויות מטורפות. להיות קשר”ג זה לוחם עד הסוף, המשלב בין לוחמה לתקשוב. הדרישות הן אותן דרישות מלוחם אך צריך שתהיה את יכולת הטיפול בתקשוב. לפני הצבא לא אהבתי שטח ועכשיו אני מאוד אוהב. אני מרגיש שהצבא שינה אותי. אני רוצה להיות מהנדס תוכנה או לעבוד בתחום הטכנולוגיה  כי התפקיד יכול לתת לו את הידע והניסיון לעתיד.

אלמוג ברקוביץ’ מחיפה, התגייסה בנובמבר 2017, לקורס קמ”ת (קורס מדריכות תקשוב). במהלך שירותה פיקדה על מספר מחזורי קורסים בבה”ד 7 ובחרה לצאת לקצונה כי הרגישה שמעוניינת לתרום יותר ולהאריך את שירותה הצבאי ותרומתה למדינה. בתקופה שלפני הצבא רצתה תפקיד שכולל הדרכה ופיקוד ובגיוסה שובצה באגף התקשוב.

ברקוביץ’:

התפקיד הכי משמעותי שיש. יש חיילות שפיקדתי עליהם בקורס וכעת הן קצינות ונמצאות איתי בהשלמה. במהלך כל ההכשרה היו איתי מפקדים תומכים שהאמינו בי. הרגע המשמעותי שלי היה כשקיבלתי מצטיינת נשיא ביום העצמאות האחרון. קבלת ההצטיינות נתנה לי עוד מוטיבציה להמשיך בדרך שלי.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.