רוגבי בחיפה • ניצחון חוץ גדול ל“חזירי הבר” • הקבוצה אינה יכולה לארח במגרשה הביתי

בשישי 08/11/19, נערך המחזור השלישי בליגת הרוגבי הישראלית. קבוצת "חזירי הבר" חיפה, המשתייכת לאגודת מכבי חיפה, ניצחה את קבוצת רוגבי הגליל בתוצאה 33:22. עקב שיפוץ באצטדיון העירוני בנו"ש, הקבוצה נאלצת לנדוד במשחקי הבית שלה למגרשים אחרים.

בחודש האחרון עלתה המודעות לספורט הרוגבי בארץ, לאחר שבערוצי הספורט שודרו משחקים מאליפות העולם שהתקיימה ביפן. נבחרת ישראל אמנם לא השתתפה בטורניר, אך הליגה בארצנו חיה ובועטת כשכבר נערכו 4 מחזורים וכשהנציגה החיפאית מנצחת משחק שני מאז פתיחת העונה.

Wild boars1
"חזירי הבר" חיפה מול הגליל (צילום: אגודת מכבי חיפה)

בתום משחק פיזי ועיקש, השחקנים של המאמן הדרום אפריקאי (שנבחרת ארצו זכתה בגביע העולם לפני כשבוע ) הווארד נובל, שחגג את יום הולדתו ביום המשחק, חזרו מפיגור 15-7 במחצית. אמיר פוארסה הירוק, שחקן נבחרת ישראל, היה המצטיין במשחק לאחר שסיים אותו עם שלושה טריים. הקבוצה מדורגת במקום ה-3 בליגה ובמחזור הבא, יפגשו "חזירי הבר" את קבוצתה של רעננה מולה כבר שיחקו העונה והשיגו את ניצחונם הראשון.

WILD BOARS2
"חזירי הבר" חיפה (צילום: אגודת מכבי חיפה)

ג'ילבר כהן, מנהלה של קבוצת "חזירי הבר" חיפה, מגיב על המשחק האחרון ומדבר על בעיית אירוח המשחקים, הקיימת כרגע במגרש הביתי של הקבוצה בנווה שאנן:

המשחק בשישי היה משחק חזק ומותח כמו בכל המשחקים שנערכו בין שתי הקבוצות. תוצאת המחצית הייתה לרעתנו, אבל הצלחנו להתאושש ולנצח. היה זה משחק חוץ, למרות שהמשחק מתוכנן היה להתקיים אצלנו בבית, נאלצנו להפוך ביתיות מכוון שהמגרש שלנו (קריגר) בשיפוצים. אני יודע שמכבי חיפה כרמל, עושים את כל המאמצים למצוא פתרונות חלופיים. נושא שיזרוע החורף הוא נושא כאוב אצלנו אתו אנו מתמודדים בכל שנה.

רועי שווץ, מנכ"ל אגודת מכבי חיפה בתגובה:

עיריית חיפה וחברת אתו"ס מבצעים שיפוץ נרחב והכרחי באצטדיון האתלטיקה, אז כרגע, אין מגרש לשחק בו רוגבי כמו שאין מסלול למי שמתחרה באתלטיקה, זאת בעיה נקודתית אבל בסוף יהיה שידרוג, בתקווה עוד בינואר הקרוב.
WILD BOARS3
"חזירי הבר" חיפה (צילום: אגודת מכבי חיפה)
6 תגובות
 1. חיפאי אמר/ה

  תודה על הסיקור של רוגבי, כן ירבו! וכמובן – כל הכבוד למכבי חיפה!

 2. גיא מן אמר/ה

  ניצחון מדהים! כל הכבוד חזירים

 3. רודריגו אמר/ה

  כיף לקרוא כתבה על הספורט האדיר הזה
  אמן שרק ירבו

 4. חזיר בר אמר/ה

  נצחון ענק!
  כל הכבוד חיפה!!!

 5. דוד אמר/ה

  יאללה חזירי הבר!!!
  ספורט אדיר!!!!

 6. אורן בק אמר/ה

  כל הכבוד לקבוצה ולמאמן!! רוגבי מתחיל להיות פופולרי יותר בחיפה עם קבוצות בוגרים, בוגרות ונוער הגדלות ומתפתחות, וכן בבתי הספר עם הטאג רוגבי (ללא מגע) שנכנס לתוכנית הלימודים השנה.
  בנוסף גם תתחיל בשלישי הבא 19/11 בשעה 21:00 קבוצה (חברתית) של טאג רוגבי לגילאי 40+ מוזמנים להגיע לספורטק להפעיל את הגוף וללמוד על המשחק המדהים הזה. בהמשך יהיו עוד אוהדים למועדון 🙂

לא ניתן להגיב