מרקו בלבול – יחסינו לאן • ערב המשחק של מכבי חיפה נגד ביתר ירושלים • מאת אודי דהן

מרקו בלבול - מאמן מכבי חיפה - כדורגל (צילום: ירון כרמי)

סקירה לקראת המשחק בין מכבי חיפה לבית"ר ירושלים

מחר, יום ראשון, 10/11/19, 20:15, אצטדיון סמי עופר, מכבי חיפה תעלה למשחקה הביתי מול הקבוצה מירושלים, במסגרת המחזור ה-10 של ליגת העל. מכבי חיפה ממוקמת במקום השני בטבלה, עם 20 נקודות, כשמעליה נמצאת מכבי תל אביב, עם 26 נקודות ועם משחק עודף (לאחר הניצחון על הפועל חיפה 3:0).

ביתר ירושלים, דולקת אחרי מכבי חיפה עם 16 נקודות. ניצחון של מכבי חיפה על בית"ר יפתח פער יפה מבית"ר, והפסד יהפוך את הצמרת לצפופה מאוד ויגדיל את הפער ממכבי תל אביב.

הקופים הירוקים - אוהדי מכבי חיפה - כדורגל (צילום: ירון כרמי)
לא מפרגנים למאמן אוהדי מכבי חיפה – כדורגל (צילום: ירון כרמי)

קהל האוהדים של מכבי חיפה, לא זוכר מתי במחזור ה-10 של העונה, הקבוצה הייתה חזק בעניינים והייתה רחוקה משחק 1 בלבד מהמקום הראשון. מזה 9 שנים הקבוצה דשדשה הרחק מאחור במחזור ה-10 ולא נמצאה בשום מאבק אמיתי על הצמרת. לעתים אף נמצאה מכבי חיפה בסכנת ירידה במחזור הזה. אוהדי מכבי חיפה, רגילים "ללכת לים" בחודש אוקטובר, אפילו לפני שעונת הרחצה הקודמת הסתיימה. העונה הבגד ים נמצא עמוק עמוק בארון.

הסיבה העיקרית, אם לא היחידה למצב החדש (ישן), שמכבי חיפה נמצאת היכן שהיא נמצאת, מסיום העונה הקודמת ועד עצם היום הזה, היא המאמן שלה מרקו בלבול.
בלבול אינו חף מטעויות ואינו מאמן מושלם, אבל ויש אבל גדול: מרקו בלבול בשקט בשקט, החזיר למכבי חיפה את האופי, את הווינריות ואת ה-DNA  המפורסם שלה.
מכבי חיפה ממעטת להפסיד, העונה וכאשר הפסידה פעם אחת ויחידה, היה זה משער עצמי.

מכבי חיפה משחקת השנה את הכדורגל היפה בארץ, המושך ביותר, והיעיל ביותר (כבשה הכי הרבה בליגה ערב המחזור 18 שערים).
אבל … הקהל של מכבי חיפה, אינו מעריך, או אינו מפרגן למאמן שלו. יש תכונה בקהל וברשתות החברתיות שגם אם מכבי חיפה תנצח 4 אפס, יגידו "למה לא 5 אפס".

מרקו בלבול - מאמן מכבי חיפה - כדורגל (צילום: ירון כרמי)
מרקו בלבול לא מצליח להגיע ללבו של הקהל – מאמן מכבי חיפה – כדורגל (צילום: ירון כרמי)

כל מאמן אחר, היה מורם פה על כתפיים וזוכה לתואר מאמן העונה וחביב הקהל. משהו במרקו בלבול לא מתחבר לקהל, אולי הוא שקט מידי, אולי הוא לא אמוציונלי ומגיב בקיצוניות, או בהתלהבות יתר ולכן הקהל אינו מתחבר אליו. אבל עם תוצאות אי אפשר להתווכח, מכבי חיפה נראית טוב, משחקת טוב, והטבלה לא משקרת. במועדון מקווים ומצפים להערכה של הקהל כלפי המאמן, ומצפים שהביקורות והשריקות, יהפכו לתשבוחות וקריאות עידוד מהיציע.

בית"ר, רוני לוי ויוסי בניון מגיעים לסמי עופר

בית"ר ירושלים נמצאת בתקופה מצוינת. היא משחקת כדורגל מלהיב, מהיר ואטרקטיבי. המשחק מחר הוא מבחן לשתי הקבוצות שבאות במומנטום חיובי. ההתעסקות בתחילת המשחק, לא תהיה על כר הדשא, אלא עם כוכב העבר של הקבוצה הירוקה והמנהל הספורטיבי של ביתר כיום – יוסי בניון.

יוסי בניון מול הגנת ברזיל - משחק השלום בחיפה - ברזיל נגד ישראל (צילום: ירון כרמי)
יוסי בניון חוטף בוז מהקהל הירוק גם משחק השלום בחיפה – ברזיל נגד ישראל (צילום: ירון כרמי)

בניון כנראה יזכה לקבלת פנים חמה ו"אוהדת" מאוהדי חיפה, שלא מצליחים לשכוח ולסלוח על המעבר שלו למכבי תל אביב וזאת לאחר הזכייה בגביע המדינה.

תגובה
  1. איתי שינני אמר/ה

    ממליץ לקהל הירוק הנפלא להתמקד בקבוצה ולא ביוסי בניון.
    לרוני לוי הייתי מוחא כפיים בכיף!!

לא ניתן להגיב