שני גולשי קייטסרפינג וגולש רוח חולצו מלב ים בחיפה • צפו בסרטי החילוץ • השיטור הימי

הרוח הצפונית שנשבה השבוע, יצרה סיכון מיוחד, כאשר לקראת ערב היא חגה מזרחה ויצרה סחיפה ללב ים. זהו תרחיש מטאורולוגי אופייני לחודש נובמבר, אך גולשים מתחילים, שאינם מנוסים בתנאי הים המיוחדים האופייניים לאזור חיפה, נקלעו למצוקה בלב ים, לקראת השקיעה. האחרון חולץ הערב לאחר השקיעה מלב ים, מול חופי עתלית וניצל מסכנת חיים, על ידי השיטור הימי – המלאכים בכחול.
צפו בסרטי החילוץ.

שני גולשי קייטסרפינג וגולש רוח חולצו מלב ים בחיפה

אנו ממליצים לגולשים להתעדכן בנתונים המטאורולוגיים לחיפה, בדף המיוחד של חי פה, בו מפורסמות מפעם לפעם גם אזהרות

ממשטרת חיפה נמסר לחי פה

יחידת השיטור הימי של משטרת ישראל הצילה השבוע, בשלושה אירועי חירום מול חופי חיפה ועתלית, שלושה גולשי "קייט סרפינג" שנסחפו אל עומק הים, כאשר האחרון חולץ הערב בשעות החשיכה לאחר שאותר מול חופי עתלית.
במוקד 100 של משטרת ישראל התקבלו במהלך השבוע האחרון שלושה אירועים חריגים של גולשי קייט סרפינג שנסחפו הרחק מקו חוף, תוך איבוד היכולת לשוב באופן בטוח, באופן שהצריך מבצעית את הסיוע מקצועי של שוטרי השיטור הימי.

בתוך כך, יחידת השיטור הימי של משטרת ישראל הוקפצה אל כל אותם אירועים חריגים שנפתחו במוקד 100 ובתום סריקות, איתרו את הגולשים וחילצו אותם באופן בטוח, לאחר שהעלו אותם ואת כלי השייט אל הספינה, על מנת להשיבם אל חוף מבטחים.
כאמור, הערב התקבל דיווח בדבר גולש שנעלם בחסות החשיכה סמוך לחופי עתלית, כאשר יחידת השיטור הימי פתחה בסריקות, תוך הפעלת אמצעים מיוחדים לאיתור "דמויות" במים, עד השלב בו איתרו בהצלחה את הגולש, תושב השרון בשנות ה – 30 לחייו והצילו את חייו, לאחר שאותר באפיסת כוחות.

במשטרה מדגישים את החשיבות של רחיצה וגלישה בטוחה בים, בדגש על :
♦ גלישה לצד שותפים
♦ השארת איש קשר בחוף
♦ נשיאת מכשיר טלפון נייד במתקן אטום למים
♦ גלישה נבונה קרוב ורוחבית אל קו החוף, המאפשרת חזרה עצמאית.

תגובה
  1. Dan אמר/ה

    צריך לחייב על כל גלשן מכשיר אטום למים שבלחיצת כפתור שולח אות מצוקה בתוספת נקודת מיקום (Gps)

לא ניתן להגיב